527 Shares 3548 views

Ostuda – co to jest? Przyczyny, diagnostyka, leczenie

Ostuda (chłodzenie, melanoderma, ostuda) – brązowawo Spot charakter łagodne, zlokalizowane w policzkach, szyi i czoła. Ta choroba są bardziej podatne na ludzi o ciemnej skórze. Według statystyk, to przejaw pigmentacji jest kilka razy bardziej powszechne wśród płci pięknej niż mężczyźni.


Ostuda. Co to jest?

Pod ostuda odnosi się do procesu chorobowego skóry, przejawia się w nadmiernej pigmentacji tle zwiększenia hormony i chorób moczowo-płciowego, jak również w okresie ciąży. W tym drugim przypadku problem jest tymczasowy i ustępuje po pojawieniu się dziecka na świat, kiedy w pełni odrestaurowanym hormonalnej kobieta tło.

Nadmierna pigmentacja pojawia symetryczne ciemnobrązowe plamy na obu stronach powierzchni o poszarpanych krawędziach. Jednocześnie można zaobserwować ciemnienie skóry wokół piersi, obszarze narządów płciowych. W rzeczywistości, to uznaje się za nabyte ostuda plamy pigmentacyjne. Jego tworzenie powodu nadmiernego osadzania melaniny w ograniczonej części naskórka.

W podręcznikach medycznych można znaleźć inną nazwę dla patologii – melasma. Ostuda (chloas) w języku greckim oznacza "zielony", a Melasma (melas) – «ciemny”. Z językowego punktu widzenia drugiego przykładu jest to bardziej poprawne użycie.

Głównymi powodami

 • Ciąża.
 • Zmiany hormonalne.
 • procesy zapalne w organizmie.
 • Choroby ginekologiczne przyrody.
 • Przedłużone opalania.
 • Upojenie.
 • Biorąc kilka grup leków.
 • Korzystanie z produktów kosmetycznych, w ramach której olejki eteryczne są obecne.
 • Niedobór witaminy B9 i C.

obraz kliniczny

Ostuda – zwiększona pigmentacja jest ograniczony obszar skóry. Różni się on granice nierówne i nie wzrośnie powyżej powierzchni. Zabarwienie może wahać się od żółtawy odcień, a kończąc na czerwonawo-brązowy kolor. Wielkość patologii, w niektórych przypadkach mniej niż centymetr średnicy, a w innych – zajmuje całe obszary powierzchni.

Czoło, nos, górna warga, policzki – wszystko ulubionym miejscem, gdzie zlokalizowane często najbardziej ostuda. Zdjęcie pacjentów z tej diagnozy można znaleźć w specjalistycznych medycznych leksykony. Dość rzadkie pigmentacja występuje na wewnętrznej stronie ud i piersi. To nie towarzyszy swędzenie lub bolesne dolegliwości.

„Pigment Line” odnosi się także do ostuda choroby. Co to jest? Ten dyschromia, mające postać pigmentowego paski, których szerokość nie przekracza 10 mm. Przechodzi przez czoło i kończy się na stronie szyi. Taki przykład wykonania jest uważany za pierwszym objawem istniejącej patologicznych zaburzeń w ośrodkowym układzie nerwowym (guza mózgu, choroba Parkinsona, i tym podobne. D.).

Jakie choroby mogą być mylone ostuda?

 • Znamiona (przebarwienia skóry na poziomie wrodzonej). Może pojawić się na każdej części ciała w całości. Z nimi nie da się pozbyć dzięki zastosowaniu kwasów lub peelingów, ponieważ mogą one przekształcić się w nowotwory złośliwe.
 • Zapalenie przydatków (zapalenie przydatków pojawiające powodu infekcji). Choroba jest często bezobjawowe, wpływając na procesy hormonalne tylko w organizmie. Dlatego plamy ostuda w tym przypadku sygnalizują poważniejsze choroby.
 • patologii wątroby powodować zaburzenia metaboliczne postać w organizmie, w wyniku których może być nadmierne osadzanie melaniny w górnych warstwach skóry właściwej.

Rodzaje i lokalizacja

Teraz eksperci zidentyfikowali szereg gatunków ostuda, wśród których najczęściej diagnozowanych co następuje:

 • Okołoustny (występuje głównie u młodych dziewcząt).
 • Dermatozy barwnikowe Brock (charakteryzującą się nawracającymi oczywiście).
 • Brąz ostuda (przyczyny tej patologii nie jest w pełni zrozumiałe, ale to jest najbardziej powszechne w krajach Azjatów).
 • Okołoustny parakeratozą Degosa.

wydany także naskórka, skóry właściwej i mieszane bezobjawową ostuda. Co to jest? Klasyfikacja ta uwzględnia stopień głębokości penetracji barwnika do skóry. Na przykład, wariant skórna charakteryzuje się brakiem jasnej granicy między normalnymi i dotkniętych obszarach skóry.

diagnoza

Aby potwierdzić, specjalista chorób wydać tyle fizycznego badania pacjenta i wyeliminowania wrodzonej / pozapalnych jego naturę. Dodatkowo, może być przypisana do badania w celu zdiagnozowania przewód pokarmowy i wątrobę (analiza dysbakterioza ultradźwięków brzucha biochemiczne Próbki wątroby coprogram). W celu wykluczenia chorób seksualnych sfery kobiet zaleca się konsultację u ginekologa.

Opis leczenia

Przede wszystkim należy zauważyć, że ostuda, których leczenie jest zawsze skomplikowane, bardzo podstępna przejawem pigmentacji. Ponadto do zalecania pacjentowi, zazwyczaj przepisywane przez całą działania systemu mający na celu szybkiego wyzdrowienia. W pierwszej kolejności zaleca się, aby chronić się przed opalania i ograniczyć solarium. Według analizy, można zacząć pić hormony skorygować niektóre ich działania w organizmie. Równie ważne jest, aby brać probiotyki przywrócić mikroflorę przewodu pokarmowego.

Ostuda na twarzy idealnie podatne na leczenie medyczne. W tym przypadku, eksperci zalecają, witaminy z grupy B i C, kwas foliowy. Dać doskonałe rezultaty kremy wybielające (na przykład „Ahremin”). Dodatkowo, może być zalecane przy użyciu obierania kwasów.

Jeśli kobieta jest w pozycji, terapia wybrany przez jego stanu zdrowia. W większości przypadków leczenie jest opóźnione i robi to po pojawieniu się dziecka rodzi ostuda działa niezależnie.

Pomoc Tradycyjna Medycyna

W domu może być samo traktowani, ale dopiero po konsultacji ze specjalistą i przejściu wszystkich wymaganych testów.

Istnieje bardzo wiele środków ludowej wybielanie skóry, które zawierają sodę, pasta do zębów, rumianek, sok z cytryny, i wiele innych. Wszystkie one mają na celu zmniejszenie progresji tej patologii jak ostuda. Jak pozbyć się tego problemu w domu? Poniżej wymienione są najbardziej popularne recepty.

 • Trzeba mieszać pięć łyżki kurkumy w proszku z 10 łyżek mleka regularne. Otrzymaną mieszaninę powinien być podobny do konsystencji ciasta. Powinna ona mieć zastosowanie do obszarów problemowych twarz i pozostawić do wyschnięcia. Po 10 minutach przemyć pod bieżącą wodą i osuszyć ręcznikiem. Procedura ta powinna być powtarzana codziennie do pełnych plam wyjaśnienia.
 • sok z cytryny należy wymieszać z miodem w równych proporcjach, dodać kilka łyżek pietruszki. Otrzymaną mieszaninę należy rozłożyć równą warstwę na obszarze zagrożonym i pozostawić na 10 minut. Wynik nie trzeba było długo czekać.
 • Ocet jabłkowy jest nie tylko usuwa przebarwienia, ale również sprawia, że całą twarz jaśniejsze. Trzeba zmieszać go z wodą w stosunku 1: 1, i przetrzeć skórę codziennie. Użyj najlepszy „lek” świeże w postaci rozcieńczonej nie powinny być przechowywane.
 • Nasiona pietruszki również dają doskonałe wyniki w leczeniu tego problemu. 100g nasion trzeba dodać 0,5 litra wódki i pozostawić do zaparzenia na dwa tygodnie. Po zakończeniu tego okresu, można bezpiecznie używać leku. Zaleca się, aby wytrzeć wlew dotkniętych obszarach. Nie mniej przydatny do stosowania na co dzień jeść pietruszkę.
 • W walce z ostuda może pomóc migdały. Pół szklanki orzechów należy zalać szklanką wrzącej wody. Następnie trzeba uruchomić je przez maszynkę do mięsa, a woda po prostu wlać do miski. Otrzymana pulpa wycisnąć sok z połowy cytryny. Zastosować maska może wynosić 30 minut, a po migdałowego wody do przemywania.

Powyższe narzędzia pozwalają zapomnieć o nadmiernej pigmentacji. Procedury te można powtarzać aż do pożądanego wyniku.

profilaktyka

Jak będzie łatwe lub trudne do wyleczenia choroby, to zawsze łatwiej zapobiegać. Aby zapobiec rozwojowi ostuda, zaleca się, aby chronić skórę przed ekspozycją na słońce. Dla tych celów, należy stosować specjalne kremy, nosić nakrycia głowy z daszkiem. kontaktu ze skórą chemikaliów (benzynę, olej silnikowy), zaleca się również, aby zminimalizować. Nie należy zapominać o znaczeniu terminowego leczenia chorób i prawidłowego odżywiania. Z tych prostych wskazówek, nie można pomóc, ale zastanawiam się, jakie objawy towarzyszą ostuda, zdjęcia pacjentów z tej diagnozy znaleźć w literaturze specjalistycznej.

wniosek

Oczywiście, każda patologii wymaga wykwalifikowanej podejście do leczenia. W tej kwestii nie ma ostuda wyjątkiem. Co to jest, jak traktować problem i wszelkie wymagane środki ostrożności, zrobiliśmy najbardziej szczegółowo omówione w tym artykule. Mamy nadzieję, że wszystkie informacje na ten temat byłaby bardzo przydatna. Bądź zdrowy!