842 Shares 2574 views

Zapalna choroba serca: zakaźne zapalenie wsierdzia

Zapalenie wsierdzia – zapalenie wewnętrznej wyściółki serce, zastawki serca, ściany aorty. Klasyczny patogen choroby jest uważany zelenyaschy paciorkowce. Wcześniej choroba ta nazywa podostre bakteryjne zapalenie wsierdzia. Większość lekarzy uważa swój końcowy etap rozwoju choroby reumatycznej. Obecnie, zapalenie wsierdzia jest uważany inną chorobą, która dotyka zarówno zmodyfikowanego i nienaruszoną wsierdzia.


W ostatnich latach częstość występowania zapalenia wsierdzia wzrosła kilkakrotnie. Jest to spowodowane zmniejszeniem reaktywności immunologicznej w populacji, a także do zwiększenia zjadliwości patogenów w wyniku nieracjonalne wykorzystanie antybiotyków. Częściej u mężczyzn, połowa infekcyjne zapalenie wsierdzia rozwija się na tle istniejących chorób serca.

etiologia

W rozwoju zapalenia wsierdzia są ważne, paciorkowce, gronkowce, pneumokoki szczepy Salmonella, grzyby. Zapalenie wsierdzia, uderzając prawą stronę serca rozwija się po powtórnej iniekcji dożylnych narkomanów wątpliwe substancji czystości. Innym powodem, dla prawostronne zapalenie wsierdzia technik wewnątrznaczyniowych są kardiologia. Choroba często rozwija się u pacjentów z posocznicą angiogennych z ropiejące skrzepliny znajdujący się w komorze serca w zawale przezściennej.

czynniki, jak rozwoju zębów, gastroenterologii i urologicznych procedurach diagnostycznych i leczniczych, oparzenia, działanie otolarinogologicheskie.

obraz kliniczny

Infekcyjne zapalenie wsierdzia często pojawia się niewidoczny dla pacjenta. Istnieje ogólne złe samopoczucie, zmęczenie, gorączka z dreszczami, bólem głowy. Czasami początek zapalenia wsierdzia mogą być ostre i przypomina malarii, brucelozy lub tyfus. W rzadkich przypadkach choroba może zacząć hemiplegia, ból, zaburzenia mowy. Wynika to z zatoru naczyń mózgu, nerek oraz śledziony.

W badaniu, pacjenci określić zmianę koloru. Staje się typowe dla tej choroby odcieniu kawy z mlekiem, co jest przejawem postępującej anemii. W przyszłości istnieje obrzęk i pasty cera. Na nogach jest wysypka krwotoczna. Typowe jest zmiana palców: oni prinimat rodzaju pałeczek perkusyjnych i paznokci – okna czasowe.

Pacjenci skarżą się na ból w sercu, duszność, kołatanie serca. Z klęsce zastawki mitralnej lub aortalnej zastawki trójdzielnej pojawią się objawy ich choroby związane. Klęska miokardium oczywistego osłabienie tonów, tachykardia, protodiastolic rytmie galop, zaburzenia rytmu serca – arytmii i blokad. Możliwa perforacja zaworu.

W zapalenia wsierdzia często wpływ na nerki i centralny lub rozproszony, kłębuszkowego zapalenia nerek, które objawia się podwyższonym ciśnieniem krwi, obrzęku, wygląd zespołu moczowego. Możliwe zawał śledziony, gałęzie zakrzepowo-zatorowej z tętnicą płucną, zawał serca, zapalenie płuc.

testy diagnostyczne

W diagnostyce zapalenia wsierdzia stosowane EKG, echokardiografia, rtg klatki piersiowej. Z laboratorium badania wyznacza ogólną analizę krwi i moczu, wole krwi na kulturę krwi.

leczenie

Jeśli klinicznie podejrzenie infekcyjne zapalenie wsierdzia, leczenie należy rozpocząć natychmiast z powołaniem leczenia przeciwbakteryjnego. W celu upewnienia się co do rodzaju patogenu pacjenta jest określone antybiotyki o szerokim spektrum działania. Antybiotyków powinien być dożylne i domięśniowe.

Rokowanie zależy od rodzaju czynnika, jego wrażliwość na antybiotyk, obecności powikłań, wieku pacjenta.