749 Shares 6784 views

Halo – jest to koncepcja wielowymiarowa

Wizualnie, jesteśmy zaznajomieni z tą koncepcją, zważywszy Icons. Na każdej z głowic Kanonizacyjnych przedstawiono ring – aureole. Jest to miarą ich świętości.


Nimbus w prawosławiu

W chrześcijaństwie, blask wokół głowy ma pewien sens. To odnosi się do kogoś, kto osiągnął najwyższy związek z Panem. Ponadto, halo – miarą sprawiedliwości. Człowiek, który nie mógł zgrzeszyć i czynić dobro w życiu, może otrzymać status świętej. Następnie został przedstawiony z aureolą nad głową. Interesujące jest, że forma światła może być nie tylko okrągły. Czasami jest przedstawiana w formie trójkąta, co najmniej – sześciokąt. Głowa Jezus zawsze wpisane w okrągłym halo. Ponadto, istnieje również krzyż – symbol wiary. Święci są zawsze przedstawiana ze złotą poświatą. I tu na męczenników, to może być srebro.

Nimbus inna forma

Pomimo faktu, że obie religie mają tę samą podstawę, istnieją znaczne różnice w ich interpretacji. Tak więc, halo anioła katolicyzmu może uzyskać formy niewyobrażalne. Christian malarze przedstawiają narzut okrąg, katolik – blask wokół niej. Freski w niektórych świątyniach przedstawiać Ktitorov kwadratowych aureole. Uważa się, że jest to hołd dla specjalnego szacunku dla ludzi czyniących dobro dla społeczeństwa. Kwadratowy kształt blask – znak, że ziemia ma swoją siedzibę, otrzymali specjalne Zaufanie Saints. Od VII wieku, które przetrwały malowidła, które przedstawiają Ktitorov obok Świętych. Nie masz wyjaśnienie: osobę, która zainwestowała swoje pieniądze w budowę świątyni. Święty – jego patronem.

Początki koncepcji

Naukowcy przedstawili liczne wersje symbolu. Niektórzy uważają, że aureole – pastisz ikon w napędzie, który starożytni Grecy objętych ich posągi przed słońcem. Istnieją również bardziej podwyższona wersja. Na jednym z nich, bogowie, którzy przychodzą do ludzi, w oparciu o światło. Jeśli streszczenie sobie wyobrazić, co wyglądało tak, jakby człowiek stoi przed słońcem, który wychodzi z tyłu głowy. Reprezentują najwyższy jest stara. Więc oni przedstawiani je i co pozostawia wiele dowodów rzeczowych – od rysunków naskalnych do książek. W każdym razie, wersja, że aureole – miarą bliskości do Boga, tym bardziej realne.

Jako pojęcie jest używane w nauce

Koncepcja ta została tak ukształtowana, że gdy zaczął studiować światło i gwiazdy, nie mógł myśleć o bardziej odpowiednim słowem. Raczej, określenia wystąpił, ale nie zakorzenić. Tak więc, wyrażenie „halo słońcem” opisuje zjawisko całość, która jest wywoływana przez inny atom halogenu. Ten wygląd osobliwa aura wokół źródła światła. Jest to związane z faktem, że promienie muszą współdziałać z atmosfery, zanim dotrą do naszych oczu. Okazuje się, że wiązka energetyczna jest rozmazany, tworząc piękny pierścionek. Halo jest wokół każdej niebiańskiego źródła światła, nie tylko w pobliżu Słońca. Krótkowzroczny osób ogląda go prawie zawsze. Wynika to ze specyfiki percepcji. Gloria – zwane zjawisko powstawania poświatę wokół samolotu.

Nimbus filozofia

Znaczenie terminu jest często używane w innych naukach. Tak więc, jeśli chcesz opisać dokładności, ważności pewnych zjawisk, mówimy o jej halo. Tak więc jasne jest, że to zjawisko lub osoba przejawia rodzaj „sprawiedliwości”. Nimbus mogą być wykorzystywane do rozwiewając stabilne zjawiska lub tradycji publicznych, które są sprzeczne z, na przykład, z moralnością. Wtedy pojęcie jest traktowane jako nieuprawnionego podziału. Na przykład, usunięcie halo lidera. To, co deklaruje osobą, a nie wartość dla społeczeństwa.

Można zobaczyć halo?

Oto jak opisuje zaskakujące zjawisko, które można zaobserwować w lecie na Valaam. Jeśli na początku, aby zobaczyć wody ze statku, a następnie jego cień można zobaczyć prawdziwą halo. Każda osoba widzi tylko swój „znak świętości.” Cienie na innych jest to cud nie jest zauważalne. Jest uważany za jeden z cudów świętego miejsca. Ponadto często obserwuje plazmoidy i inne wyjątkowe wydarzenia.