668 Shares 3944 views

Czym jest Dzień świstaka: przewidywania amerykańskiego zwierzęcia

Ten świat zawdzięcza święto w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, gdzie jest obchodzony na serio. W innych krajach, ludzie tylko wiedzieć, co się wakacje świstaka dzień, a nawet historię. Uroczystości odbywają się co roku w dniu 2 lutego, kiedy ludzie oglądają, aby zobaczyć, jak świstak wyjdzie z dołka, więc przewidywanie nadejścia wiosny.

Dzień świstaka: gdzie są przewidywania

Więc Dzień świstaka – święto przewidywań wiosennych, kiedy ludzie aktywnie monitoruje zachowanie zwierząt, wydostać się z przytulnych norach. Jak wiadomo, świstaki – jest nieśmiały, więc przewidywania nie powinny być uważane za całkowicie dokładne. W większości przypadków obserwuje się następującą tendencję: jeśli dzień był pochmurny, świstak nie widzi swój cień i bezpiecznie wydostać się z dołka. Uważa się to za dobry znak – oznacza to, wkrótce przyjdzie wiosna. Jeśli 02 lutego Dzień świstaka był słoneczny, mały ssak jest prawdopodobnie boi się własnego cienia i uruchomić z powrotem do otworu. To zwiastuje omen przez co najmniej 2 miesiące zimnej pogody.

W tym dniu wszyscy Amerykanie, którzy wiedzą co Dzień świstaka, dziękuję zwierzę do przewidywania i inaczej chwaląc faworyta narodu. Amerykanie są niezwykle wierna tradycji, nadal regularnie utrzymać przewidywania statystyki świstaka, z wiernymi to tylko 40% od prognozy. Jednak mimo rozczarowujących statystyk, w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie nadal spędzić całe festiwale dedykowane Marmot-kasjerów.

Historia święta

Tradycyjny Dzień świstaka pochodzi w starożytnym Rzymie, a jego koncepcja była absolutnie identyczne, tylko zamiast świstaka Rzymian wybrany jako prognostyk prosty jeża. W Rzymie, festiwal jest również obchodzone 2 lutego, kiedy jeż obudził i spojrzał na jego zachowanie. W rezultacie, jak również z Świstak, zależy od zwierzęcia odwaga – zobacz, czy nie zobaczyć swój cień, przestraszony lub jeszcze wyjdzie z dołka.

Dzień świstaka w Ameryce zaczęli świętować w Pensylwanii, gdy pewnego dnia 2 lutego świstak nagle wysiadł z norek, choć teoretycznie powinien być w stanie hibernacji. Miejscowi byli bardzo zaskoczeni, i widział w tym sensie meteorologicznym, z tym i zaczął w świecie historii festiwalu dzisiaj.

Czyli Dzień świstaka, cały świat wiedział, około 120 lat temu, niektóre kraje Europy Zachodniej przyjęły ta tradycja przetrwała do dnia dzisiejszego. W Rosji jako predyktorem wykonuje jeż, borsuk budzi północne Niemcy, ale w Ameryce, ze względu na brak zarówno wybrał Świstaka.

Jak obchodzić Dzień świstaka

Dzisiaj jest święto świstaka nie tyle związany z przewidywaniami, ale ze zwykłą chęć oderwać się na jeden dzień w szarej codzienności. Istnieje wiele sposobów, aby bawić siebie i swoją firmę do tej pory. Jeśli znajomi również wiedzieć, co Dzień świstaka, poproś, aby mieć trochę imprezę z zabawnych gier.

Można na przykład zagrać w „Bestii”. Jest to rodzaj pantomimy, gdzie uczestnicy stoją w kręgu i prowadzący każdego ucha szepcze imię jakiegokolwiek zwierzęcia. Następnie gracze starają się odgadnąć, kto jest kim. Jest możliwe, aby zorganizować wakacje i swoją rodzinę, na przykład, przełączyć role: mąż kojarzy pieca, podczas gdy jego żona gra w gry komputerowe, dzieci w tym samym czasie wolnym do niczego, mogą one pochodzić od zakłopotanie swoich rodziców.

Dzień świstaka i religia

Fakt, że w dniu 2 lutego z astronomicznego punktu widzenia jest środek zimy, ten dzień wyznacza jednakowy okres między wiosną i jesienią równonocy, dlatego ważne jest nie tylko jako amerykańskiego święta.

Na przykład, Kościół katolicki obchodzi dzień Pana lub Gromnicznej Gromnitsy. Co ciekawe, ten urlop (i wiele innych) pochodziła z pogaństwa, gdzie uznano za dzień ofiary boga Peruna.

Jednak tradycja święta pogańskiego jest bardzo blisko do koncepcji Dzień świstaka: dzień Gromovnitsy również zostały monitorowania pogody. Jeżeli dzień był chłodny, więc wkrótce spodziewać się ocieplenia, a jeśli lutego 2 ciepło na zewnątrz – żniwa będzie słaba. Zamieć oznaczało również długą zimę.

Najbardziej znanym świstaki Predictor

Pierwszym i najbardziej znanym Świstaka pogodę, był założycielem święto. Żył w Pensylwanii, a jego nazwisko było Phil, ze Amerykanie podchodzą do niego tytuł w kilku wierszach, a miasto Punxsutawney nazwany „kapitał pogody.”

Kanada również ma swój własny charakter – Willie z Wiarton. Świstaka znany fakt, że co roku budzi się dokładnie 2 lutego, po którym właściciel zwierząt (i niepełnym wymiarze czasu pracy burmistrza) słucha przewidywania, że szepcze mu do ucha świstaka. Po zakończeniu misji, świstak, ziewanie, z powrotem do otworu. Jest mało prawdopodobne, że małe zwierzę Wiadomo, że wśród Kanadyjczyków tworzą fanklub, a internet ma osobistej stronie internetowej, który zdobył kilka nagród … Ponadto, największa rzeźba świstak również należy do Willie, wzniesiono go w 1995 roku, kanadyjski rzeźbiarz, najwyraźniej, również odbędzie się w fanklub Viartonskogo Willie …

Mimo niedokładności przewidywaniami, świstaki nadal czczony zarówno w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ponieważ ludzie wciąż chcą wierzyć w cuda, żyjąc we współczesnym świecie suchych …