463 Shares 8965 views

Jak powrócić do nosa z zimna: skuteczne techniki

Anosmia na zimno – to zjawisko powszechne. zdolność osoby do zapach znika, gdy jest ona w pełni włączone oba nozdrza. Żyć w świecie pozbawionym zapachu, nie bardzo dużo zabawy, więc wie, jak przywrócić węch z zimnym, chciałbym każdemu, kto cierpi z powodu tej choroby.

Dlaczego stracił węch?

Zanim nauczysz się jak uzyskać węch z zimna, porozmawiajmy o tym, dlaczego to znika.

Znajduje się w błonie śluzowej nosa jest pokryta tzw neuroepithelium. Gdy powietrze dostaje się na jego rzęsach, mózg wysłał sygnał, który jest rozpoznawany przez odpowiedzialne za to centrum nerwowe jako konkretnego zapachu.

Przy zimnych kanały nosowe są wypełnione wydzieliny z nosa i pęcznieje błony śluzowej. Jest to reakcja obronna z działalnością wirusów i bakterii. Ale te same wybór i obrzęk blokuje normalne funkcjonowanie neuroepithelium. W rezultacie, zdolność do wykrywania zapachów jest zmniejszona, a nawet mogą zniknąć całkowicie. W niektórych przypadkach, węch nie jest natychmiast przywrócone nawet po leczeniu nieżytu nosa.

Aby powrócić do zmysłu węchu, istnieje wiele środków, które są zarówno tradycyjne i w medycynie ludowej. Jednak przed ich użyciem, to lepiej skonsultować się z lekarzem. Ciało każdej osoby jest wyjątkowa, a to jest niemożliwe do przewidzenia z góry, jaka będzie jego reakcja na substancję, czy może to być przyczyną alergii.

Urządzenia medyczne

Jak przywrócić węch i smak z zimna? Przede wszystkim, najlepszym rozwiązaniem jest dostęp do lekarza. Tylko on będzie w stanie znaleźć przyczynę przeziębienia. W zależności od tego zostanie poddany leczeniu.

Do zwalczania przeziębienia i jego skutków, jak również do usuwania obrzęków często stosuje się różne leki zwężające naczynia, takie jak „Naphthyzinum”, „nafazolina”, „Galazolin” i innych.

zaszczepić je w nosie daje szybki ale tymczasowy efekt. Ponadto, stosowanie tych środków nie powinno być więcej niż pięć kolejnych dni, w przeciwnym razie nie jest do niego przyzwyczaić, aw przyszłości będą działać gorzej. W końcu te preparaty w stałej zastosowano przewód do wysuszenia błon śluzowych.

Jeżeli zmysł powonienia jest tracona w wyniku reakcji alergicznej, lekarz przepisze leki przeciwhistaminowe, a jeśli jest to związane z aktywnością bakterii – przeciwbakteryjnego.

Przed użyciem, pożądanym jest, aby umyć kropelek jamy nosowej oczyścić go od śluzu. Można używać soli fizjologicznej lub rosół rumianku.

wdychanie

Jak szybko przywrócić węch z zimna? Jednym z najbardziej skutecznych sposobów – przez drogi oddechowe. Najprostszym rozwiązaniem – oddychać nad parą z gotowanymi ziemniakami. Wdychanie stosuje się również:

  • Roztwór sody. Jego temperatura nie powinna być większa niż około 30, lub soda traci swoje właściwości lecznicze.
  • napary ziołowe. Aby przywrócić węch jest najlepsza rumianek, limonka, mięta, eukaliptus, szałwia czy aksamitki. Do infuzji ma jedną albo dwie łyżki stołowe (stołówki) suchej trawy i 0,5 litra wrzącej wody.
  • Olejki eteryczne. Oni nanieść kilka kropel. Używane olej jodła, jałowiec, mięta i eukaliptus.

Z każdą metodą inhalacji pary nie powinny palić się z błoną śluzową nosa, tak wstępnie przegotowanej wody powinna być lekkiego ochłodzenia. Oddychać przez pary potrzebnej do 10 minut, zakrył głowę szmatką. Po inhalacji, lepiej leżeć, przykryty kocem, aw każdym razie nie iść do zimnego powietrza.

ćwiczenia

Jak przywrócić węch, po przeziębienia? Pomagając przywrócić jakieś lekkie ćwiczenia. Mięśnie nosa się rozciągać na minutę, a następnie odpocząć. Powtarzać przez dziesięć minut. Przez cały dzień można zrobić 10-12 serii.

Ponadto masaż działa dobrze nozdrza.

Takie ćwiczenie jest przydatna do zastosowania i do zapobiegania utracie węchu.

grzanie

Jak zwrócić nosa podczas przeziębienia? Można wykonać ogrzewanie nosa za pomocą zwykłego lampkę. Powinien on być wysłany do nosa, umieszczając go na 25-30 cm. Dla ochrony oczu, gdy jest to niezbędne do korzystania z ciemnych okularów. Długość powinna być 10-15 minut.

Innym sposobem jest użycie soli, pieczony na patelni. Wylewa się do małej torebki, lekko ochłodzono, a przyłożony do mostka nosa. Aby przywrócić węch robi rozgrzewkę przez tydzień, 3 razy dziennie.

Wreszcie wspólne i użyteczne ogrzewanie nosa z pomocą jajkiem. Stosowania do nosa powinny być przez chusteczkę i przechowywać 6-7 minuty.

mycie

Masz stracił węch? Co robić? Płukanie nosa może pomóc. Jest ona przeprowadzana za usuwanie obrzęku śluzówki. Można to wykonać solanką. Lepiej jest używać morze. Jeśli stosuje się sól kuchenna, konieczne jest podjęcie jodowanej. Aby przygotować roztwór składnika (1/2 łyżeczki) rozpuszcza się w 0,5 litra wody.

Nie trzeba płukanie odbywa się za pomocą strzykawki lub strzykawki. Roztwór podawano jednym do każdego nozdrza, procedura jest powtarzana aż do nosa jest wolne od śluzu.

Ponadto płukanie roztworem soli fizjologicznej może być wykorzystana, na podstawie szeregu lub stokrotki.

Inny przykład wykonania płukania – inhalacji roztwór soli fizjologicznej, tak aby został on odczuć w obszarze krtani. Rozwiązaniem dla tej sytuacji jest przygotowywana, na podstawie obliczeń – łyżeczkę soli na 200 ml wody. należy podchodzić ostrożnie, wdychać Aby samą procedurę, i powoli dawkę soli w roztworze, w każdym przypadku nie przekracza, w taki sposób, aby nie palą śluzową.

krople

Jak zwrócić nos zimno? Krople wykonane z wywaru z rumianku, szałwii i mięty, są uważane za najbardziej skuteczne. Spadły do nosa do 8 razy dziennie, podczas gdy zmysł węchu jest zwykle przywrócony w ciągu dwóch dni.

Innym sposobem szybkiego powrotu węchu – krople na bazie soku z aloesu. Cięcie liści roślin jest pominięta na zimno przez 4-5 godziny, następnie pokroić na małe kawałki i wycisnąć sok. Kroplówka powinno być 4 razy dziennie. Kurs trwa 2-3 dni.

Istnieje kilka innych skutecznych preparatów spada przywrócić węch, który można przygotować samemu. Do ich przygotowania używane:

  • Mentolu i kamfory, przyjmowana w równych proporcjach.
  • Sok z buraków z miodem.
  • sok z cytryny.
  • Świeżego soku glistnika rozcieńcza się wodą w ilości kropli soku łyżeczką wody.
  • Sok z cebuli (jedna łyżka kropli wody na polu).

Te krople są używane trzy razy dziennie przez kilka dni, aby osiągnąć wynik.

waciki

Jak zwrócić nos zimno? Wata nasączone kompozycji wytworzonej i złożonego na przemian z każdego z nozdrzy przez dwadzieścia minut. Ta procedura jest pożądane, aby przeprowadzić przed snem. Kompozycję tę wytwarza się na bazie propolisu, z dodatkiem różnych składników:

  • Propolis z masłem i oliwę z oliwek (stosunek 1: 3: 3).
  • Propolis, miód i olejek miętowy (stosunek 1: 1: 2).
  • Propolis, masło, mieszany 1: 2.

Elementy roztwory połączono w łaźni wodnej.

Sok czosnek może być również stosowany do impregnowania tamponu (1 część na 10 części wody). Posiadają łuk na 10 minut do trzech razy dziennie.

inne sposoby

Jako dodatkową terapią, aby pomóc szybko przywrócić węch, są wykorzystywane wdychając zapach szałwii, czosnku lub cebuli. Artemisia suszone zioła, cebuli i czosnku łuskę zostaje spalony, a następnie pięć minut wdychać ich zapachu. Te substancje zapachowe przyczyniają się do normalizacji węchu.

Dobre rezultaty zapewnia także smarowania balsam „gwiazdkę” z przewodów nosowych.

Wewnątrz można wziąć wywar z szałwii. Wytwarza się go z dwóch łyżek suszonych ziół na litr wody. Mieszaninę doprowadzono do wrzenia i twierdzą 2-3 godzin. Pić pół szklanki trzy razy dziennie.

Przez siebie metody te nie przywrócić węch, są one wykorzystywane w połączeniu z inhalacji, płukania i krople do nosa.