111 Shares 8756 views

Obniżenie nastroju, melancholia, depresja. Porady psychologa

To może być coś gorszego prawie depresja. Obniżenie nastroju, spadek witalności, beznadziejny pesymizm, brak chęci do niczego i pokazać przynajmniej pewne zainteresowanie istnienia … To i więcej towarzyszy tego zaburzenia psychiczne. Kiedy osoba jest zanurzona w takim stanie umysłu, staje się bezradny, obojętny i „puste”. Jednym udaje się radzić sobie z nim, podczas gdy inne nie. Ale w każdym przypadku konieczne jest, aby wiedzieć, jak przezwyciężyć depresję i depresję.


Pierwszy etap

Gdy depresja jest tylko początek, człowiek odmawia uznania tego faktu. Wierzy, że to po prostu nie w nastroju, zmęczenie wpływa na pracę lub studia, zmiany pogodowe. W pierwszym stadium początkowe objawy towarzyszą wyraźne ospałość, zmęczenie i brak chęci do zrobienia czegokolwiek. Często nie jest to brak apetytu, problemy z zasypianiem, a także drażliwość i nerwowość. Mimo zmęczenia, osoba nie może spać, nawet jeśli wziąć tabletki nasenne.

Ponadto, obserwuje się pogorszenie koncentracji, obniżenie wydajności, utrata zainteresowania poprzednich hobby. To zaczyna gromadzić góra spraw, które wcześniej były w stanie rozwiązać długo przed terminem. Ukończeniu zaczął coraz trudniejsze. I to jest – nie tylko obniżenie nastroju i stan słaby. Tak objawia początkowego stadium depresji, która później rozwija się bardziej intensywne.

pogorszenie

Jeśli mężczyzna zignorował fakt, w jaki nastrój i cała jego reżimu, przebudowy organizmu zaczyna. Zatrzymuje produkcję serotoniny, który jest nazywany hormonem szczęścia. On nie jeść w ogóle, albo zużywa przynajmniej niektóre, aby „zdobyć” żołądek. Odporność jest zmniejszona, oraz choroby przewlekłe nasileniu. Walki Body „z siebie”, ale nie jest to niemożliwe.

Przychodzi długotrwałe bezsenność. Osoba przestaje odpowiednio i logiczne myślenie, nie trzymać pod kontrolą ich zachowania i emocji. Jeśli okaże się do innego świata, gdzie nadal obojętny. wydaje się dziwne z zewnątrz, a jeśli odcięty od świata realnego. W ciężkich przypadkach towarzyszy stan halucynacje słuchowe i wzrokowe. To właśnie na tym etapie, wstępnie wyznaczony drugi, co stanowi ponad 80% usiłuje popełnić samobójstwo. W najlepszych przypadkach ci ludzie są po prostu „blisko” a ukrywającym gdy nie są dotykane, a jednocześnie w filozofowania.

Utrata sensu życia

Jest to ostatni etap depresji. Człowiek nie jest to, że nie ma nastroju – nie ma chęci do życia. Jego ciało wciąż zachowuje funkcje życiowe, ale został uruchomiony w trybie autonomicznym. Ale procesy patologiczne zdrowia psychicznego zaczynają występować.

W najlepszym razie, ludzie pozostaną obojętni i oderwany od świata. I co najgorsze – w nim budzi agresję zwierząt. Tacy ludzie mogą zaszkodzić sobie i innym. Ponieważ nie postrzegają ten świat jako coś cennego i przestaje identyfikować się z człowiekiem z osobowością. Z konsekwencjami i ewentualnej utraty pamięci, schizofrenii, psychozy depresyjnej. To, co przemienia długi okres depresji nastroju. Dlatego tak ważne jest, aby myśleć nagle jeszcze w pierwszym etapie, i albo szukać pomocy lub staje na nogi w spokoju.

Dlaczego przychodzi bluesa?

Depresja, melancholia i przygnębienie zawsze mieć warunki. Czasami są one połączone w kompleksie.

Przyczyną może być brak witaminy D i słońce. Nawet statystycy depresję częściej na jesieni, gdy zmniejszona godzin dziennych. Słońce staje się mniejsza, a w rzeczywistości pobudza produkcję organizmu istotne witaminy D.

Problemy zdrowotne są często również odzwierciedlenie w kondycji psychosomatycznej. Jest przygnębiony nastrój podczas ciąży, menopauzy, problemy z tarczycą, i tak dalej. D.

Często warunkiem uzyskania zmęczenie lub wyczerpanie. Stała praca, napięty harmonogram, wieczny problem zatrudnienia – logiczne jest, że organizm zaczyna się w depresji. Ale takie przypadki są traktowane bardzo prosto. Musimy tylko wziąć urlop i pozwól sobie odpocząć.

Ostateczna popularnym powodem jest brak aktywności fizycznej. Jeśli tak nie jest, to przestaje produkować endorfiny. A w rzeczywistości jest to hormon radości. Dodawanie do trybu lub pobiegać kilka godzin w siłowni na tydzień, można zobaczyć, jak poprawić kondycję. Zarówno fizyczne jak i psychosomatycznych.

Co robić?

Po pierwsze, nie poddawaj się i nie poddawaj się. Jeśli jest to pierwszy etap, to wszystko jest do końca poprawne. Najważniejsze – do natychmiastowego działania.

Jeśli ludzie zaczęli dostrzegać złe samopoczucie z rana, która w ciągu dnia jest potęgowany tylko potrzebę wprowadzenia do swojego życia więcej ruchu. praca fizyczna daje satysfakcję. Nawet sprzątanie domu może pomóc uporządkować swoje myśli i uczucia. Ale leżąc na kanapie tylko pogarsza sytuację.

Musisz również stale zaczynają podobać sobie swoje ulubione rzeczy. To może być cokolwiek – zakupy, spotkania z przyjaciółmi, zamówić całą górę pysznego jedzenia w domu, wyjazd na wakacje, taniec, rysunek, jazda na huśtawce. Po prostu trzeba zapomnieć o wszystkich kłopotach, jego wiek i obowiązki, i rób co chcesz.

Ważne i odpocząć. Pienisty gorąca kąpiel, aromaterapia, muzyka miodopłynny, a po pysznej kawy, i czytając ciekawą książkę, siedząc w fotelu pod dywan – brzmi jak raj introwertyk. Jeżeli dana osoba zostanie złapany śledzionę, spokój i komfort utopijnym pomoże mu trochę odpocząć i zrelaksować się.

exit Szukaj

Oczywiście, istnieją ludzie, którzy są melancholia, depresja i przygnębienie nie opuszczę aż po wejściu w siłowni, i parę wyjścia. W cięższych przypadkach konieczne jest, aby działać radykalnie.

Zmiana scenerii może pomóc. Kiedy dana osoba jest w depresji, ten sam sufit do ścian, pojawiające się przed oczami rano każdego dnia, bardzo przygnębiające. Musisz iść i korzystnie bliżej natury. Traktuje. Odgłosy spadającej wody, strumyk gaworzenia, śpiew ptaków, szelest liści, szelest traw – ma działanie terapeutyczne i obniża poziom hormonów stresu, a także normalizację ciśnienia. Taka atmosfera uzdrawiania. Osoba, która jest aresztowana hałaśliwym betonowej dżungli, to jest koniecznością.

Ponadto, nie wspominając o różnicy jakości między naturalnym świeżym powietrzem i sportym jaka panuje w lokalu. Podobnie jak to, czy nie, ale w większości miast jest zepsute i emisji gazów. Nawet wentylacja nie pomoże. Czy to las lub morskim powietrzem.

I, oczywiście, bioenergia. Na wszystkich ludzi miasta „miażdży” i opróżnia je. Co jest w środku tłumienia ludzkiej próżności, która ma pokonać depresję? Czuć czysty bioenergia może być tylko wchodząc w kontakt z naturą. Poznaj słońca, położyć się na trawie, spacer boso na piasku, kąpieli w krystalicznie czystym stawem … powiedzmy, dzięki czemu można pozbyć się elektryczności statycznej. Cokolwiek to było, na łonie przyrody, ludzi, dość szybko przechodzi ze stanu przygnębienia, i zaczyna się znowu poczuć smak życia.

profesjonalna pomoc

Czasami jest to potrzebne. Ciągle w złym humorze z powodu wszystkich wyżej – to jest jeden. Ale rzeczywistość jest dużo bardziej znany bardziej poważnych przypadkach. Te, które nie przeciwdepresyjne, leczenie i skonsultować się z lekarzem, nie może zrobić.

Odnosi się to do zaburzenia psychicznego, wywołany przez coś, że życie ludzkie jest zniszczone w jednej chwili. To może być cokolwiek. Śmierć bliskiej osoby. Utrata całej zgromadzonej państwa. Zdrada lub zdrada. Zniszczenie wszystkich planów, nadziei i marzeń, bez wyjątku. Nagłe zmiany. W takich chwilach, można naprawdę zrozumieć człowieka, który traci chęć do istnienia w tym świecie. Z powodu swego życia pozostawia sobie swój cel, powód, dla którego Budził się rano. Człowiek traci samego siebie. I to – fakt, że nawet wróg nie chce chcieć.

leczenie

Zaczyna się psychoterapii. Dla osoby cierpiącej na depresję i przewlekle depresji państwa, chodzi z trudem. Ludzie przeciwieństwie do różnych powodów. Częściej niż nie, ponieważ uważają kampanię do psychoterapeuta „krawędzi”, lub nie chcą uznać szalony, albo „kopanie” w swojej głowie. W takich przypadkach ważne jest wsparcie rodziny i zaangażowanie z ich strony. Bardzo rzadko ludzie pójść do terapeuty. Najczęściej są one przekonać krewnych, aw ciężkich przypadkach nawet organizować sesje siłą.

Psychoterapia polega efekt terapeutyczny poprzez psychikę ludzkiego ciała. Lekarz pomaga pacjentowi, aby pozbyć się problemów społecznych, osobistych i emocjonalnych, przed zainstalowaniem go głęboko osobisty kontakt za pośrednictwem rozmów. Często towarzyszy technik poznawczych, zachowań i innych.

opieka farmaceutyczna

Leki przepisywane są zbyt. Obniżenie nastroju, przyczyny, które są również ustawić lekarz, leczonych lekami przeciwdepresyjnymi.

To leki psychotropowe normalizacji poziomu neuroprzekaźniki (na przykład dopaminy, noradrenaliny i serotoniny). Po ich odbiór u ludzi poprawia nastrój i apetyt, stracił pragnienie, niepokój, bezsenność, apatia, zwiększona aktywność umysłową. I idzie na poprawki.

Uwalnianie emocji

Mężczyzna, który stale towarzyszący psuje nastrój, rzadko ktoś chce rozmawiać. Często zwycięża chęć odciąć się od świata zewnętrznego i przeżyć. Najważniejsze jest to, że nikt nie jest dusza nie wspinać. Wiele osób uważa, że nie można zrozumieć. Kto boi się egoizmu – otworzyć duszę, aw zamian otrzymać klapsa.

Cóż, tak naprawdę często się zdarza. Ale uwolnienie emocji jest konieczne. Metody, które mogą być wykonywane niezwykle proste. Ktoś próbuje znaleźć współczucia w Internecie, pod przykrywką Anonim. Inne wziąć notebooka i początek odpryskami swoje doświadczenia na arkuszach. I to staje się łatwiejsze. To lepsze korespondencja z kimś. Nie ma potrzeby, aby sformułować słowa – wystarczy, aby państwa, które panuje w umyśle i duszy. Często w trakcie prowadzenia tego rodzaju pamiętnika przyjść dobra, myśli. Czasem jest to możliwe, aby znaleźć dokładną przyczynę jego stanu depresyjnego, czy jest sama rodzi pomysł o tym, jak radzić sobie z nim.

Wyznaczać cele i iść za nimi

Oto w jaki sposób można „pozbyć się” obniżenie nastroju. Co człowiek, jeśli depresja jest całkowicie połknięcia go? Musisz uciec od dołu. Jak trudno byłoby go nie było. Wszystkie psychologowie doradzają tej metody. Konieczne jest, aby ustawić sobie dowolny cel. To może być mały. Mężczyzna zamknął się w domu, na przykład, trzeba zmusić się wychodzić codziennie przez co najmniej 15 minut. Jest to realne. Podnosząc cel, musimy polegać na własnych zasobach. Po jego realizacji muszą mieć pewność, aby spotkać się przynajmniej pochwałę dla nowych osiągnięć.

A także zaleca się znaleźć towarzyszy niedoli – ci, którzy również cierpią z powodu depresji. Jeśli rodzina i przyjaciele nie rozumieją osobę, to ci ludzie na pewno znaleźć wsparcie. Po tym wszystkim, wiedzą, że jest on przeżywa. Spotkanie „Kindred Spirits”, aby pomóc zmniejszyć poczucie izolacji, aby znaleźć zrozumienie i nawet wskazówek.

znalezienie radość

Na koniec chciałbym zwrócić uwagę uwagę jeden więcej zaskarżeniu zaleceń. Wielu ekspertów doradza depresji ludzie znaleźć nowy sens w życiu. Coś dla których chce się obudzić. Najlepszym rozwiązaniem – aby dostać zwierzaka.

Nawet medycyna potwierdza znaczenie zwierząt w przywróceniu dobrego samopoczucia i stanu emocjonalnego. Są to oficjalne statystyki, potwierdzając, że ludzie ze zwierzątkiem, nawet do 30% mniej prawdopodobne, aby szukać pomocy medycznej. Zwierzęta są wspaniałymi towarzyszami, które przynoszą radość.

Ponadto rozpocząć dbanie o urodziwą żywej istoty, osoba wzmocni energię współczucia, poczuć ciepło duchową. Rzeczywiście, w wielu z bezwarunkowej miłości do zwierząt, to po prostu nie mogą być przekazywane.