333 Shares 5843 views

Chiny Syma Tsyan

zabytki pisane mówią nam, że w czasie rządów Shang-intsev na Srednekitayskoy zwykły poprzedzone czasie, zwanym dalej historycznej tradycji dynastii Xia. Starożytny chiński historyk Syma Tsyan, który powstał w I wieku. BC. e. Jego słynny „Akt Dawnych”, podkreśla erę, w której „trzy dynastie” (Xia, Shang i Zhou), który kontrastuje z poprzedniego okresu „pięciu cesarzy”. Syma Tsyan był synem jego życia i myśli jego współczesne kategorie. Niemniej jednak, w jego opisie czynów starożytnych „cesarzy” rozpoznać cechy, pozwalające określić swoje miejsce w procesie społeczno-historycznym.


Jednym z „Pięciu Cesarzy” Yao był człowiekiem mądrym i godnym władcą, który był stary, zaczął szukać następcy wśród swoich poddanych. Jego wybór, zatrzymał się u Shu-nie, i pokazał zdolność do udowodnienia prawa do bycia następcą Yao. Shun reguły tak skuteczne, jak jego poprzednik, a następnie, po jego przykładem, dał tron energiczny i zdolny Yu. Jednak ta ostatnia zerwał z tradycją, a jego następcą został jego syn. Więc nie było dynastii Xia.

Najwyraźniej w tej tradycji słyszeliśmy echa najważniejszych zmian społecznych, oznaczone zniszczenie starych prymitywnych zamówień i doprowadziło do powstania dziedzicznej władzy. Obecnie nauka ma niekwestionowany dowód historyczności dynastii Xia. Chiny Syma Tsyan.

Ale istnienie XVII-XI wieku. BC. e. protogosudarstvennyh th edukacji Shang okazała znajdzie epigraficznych zabytków tego czasu – tzw Yin inskrypcje Oracle. Rozszyfrowanie i interpretacja tych źródeł (oprócz rzeczywistych danych archeologicznych) sprawia, że jest to możliwe, aby przywrócić główne etapy rozwoju społeczeństwa Yin.

Wiele funkcji w intsev kultury wskazują tradycję sięgającą do późnego okresu neolitu. Między Yin osiągnięto stosunkowo wysoki poziom umiejętności technicznych w dziedzinie metalurgii (przetwarzanie brązu), ale te osiągnięcia prawie żadnego wpływu na specyfikę narzędzi w głównym obszarze produkcji społecznej – Rolnictwo: Pole, jak poprzednio, były traktowane narzędzi, głównie drewniane i kamienne, a brąz był używany głównie do produkcji broni i rytualne naczynia.

Chiny Syma Tsyan