269 Shares 2889 views

Czy potrzebuję wizy dla obywateli Cypru z Rosją?

Przed wyjazdem na wycieczkę, trzeba zbadać informacje na temat wiz kraju. Na przykład, Cypr. Czy potrzebuję wizy na Cypr? Ta fantastyczna wyspa na Morzu Śródziemnym, jak syrena zwodzenie turystów do swojej sieci, wszystkie z urzekającym naturalne piękno i wspaniałe wakacje. Jednak zanim się do ogromu tej magicznej miejscowości, musi przejść szereg procedur biurokratycznych. Po wizy do Rosji i na Cyprze dla obywateli WNP jest zawsze potrzebna. Jednak istnieją zasady i ograniczenia. Zatem, obywatele Federacji Rosyjskiej ulgę w uzyskaniu upragnionego drukiem: mogą otrzymać tzw pro-wizy.


Większość turystów, którzy chcą odpocząć na uroczej wyspie, planuje wyjazd na okres od kilku dni do trzech miesięcy. Jeśli Rosjanie będą latać do Larnaki lub lotniska w Pafos, to ma absolutnie wszelkie powody, aby uzyskać pro-wizy. W rzeczywistości – to tylko wiza turystyczna dla Cypru. Daje ona prawo do pozostania na wyspie dłużej niż 90 dni, w tym dni od przyjazdu i wyjazdu. Sprawdź to uprawnienie może bez wychodzenia z domu, należy wypełnić standardowy formularz dla pro-wizy i przesłanie go na adres e-mail działu konsularnego Rzeczypospolitej wyspie. Odpowiedź na żądanie jest w ciągu 1-2 dni. Drukowana pro-wizowych muszą być wykonywane podczas podróży. Warunkiem trasy ma mieć paszport ważny przez okres dłuższy niż 6 miesięcy, potwierdzenie rezerwacji hotelowych i wystarczającą ilość pieniędzy na pobyt w ośrodku.

Jeśli kwestia, czy wiza jest konieczna dla turystów na Cyprze, wszystko jest jasne, to w jaki sposób radzić sobie z tranzytu i innych wiz?

Jeżeli w ciągu sześciu miesięcy, osoba planuje pozostać na wyspie dłużej niż trzy miesiące, konieczne jest wydać zwykle pojedyncze lub wielokrotne wizy wjazdowej. Można to zrobić w Ambasadzie Republiki Cypryjskiej. Ponadto, wiza ta nie daje podstaw na dłuższy pobyt bez wyjścia lub prawa do imigracji. Ważność tego typu rozdzielczość można zmieniać i osiąga, w wyjątkowych przypadkach, w ciągu pięciu lat.

Czy potrzebuję wizy na Cypr Rosjanie planują odwiedzić wyspę w tranzycie? Tak, wymagany jest ten typ wizy. W takim przypadku, jeśli turysta ma na celu krótkotrwałego pobytu w ośrodku, następnie przechodząc do kraju trzeciego, musi otrzymać wizę tranzytową. Podstawą do wydania wizy jest dostępność biletów do miejsca przeznaczenia, a także uzasadnienie dla odwiedzających wyspę. Pozwolenie jest udzielane na okres do 5 dni w obu kierunkach.

O rejestrację wszystkich rodzajów wiz, z wyjątkiem pro-wizy, należy zwrócić się bezpośrednio do Wydziału Konsularnego Ambasady Cypru, posiadające wszystkie niezbędne dokumenty, zdjęcia, zaproszenia, bilety i rezerwacje hoteli.

Cypr wejdzie do Unii Europejskiej, ale kwestia wiz, rząd Republiki postanawia na własną rękę. Tu może powstać pytanie: jeśli wyspa należy do UE, to potrzebuje wizy do Cypru osoba, która ma już wizę Schengen? Istnieją pewne niuanse. Obywatel, który jest właścicielem Schengen „C” typ wizy i już przeniósł się na terytorium Unii Europejskiej, mogą latać na Cypr bez otrzymania dodatkowej wizy krajowej. Jednak pozwolenie na wizytę na wyspie, wydane w Ambasadzie Rzeczypospolitej, nie daje turystom możliwość odwiedzenia krajów UE. Aby to zrobić, należy uzyskać wizę Schengen.