701 Shares 7212 views

Herby państw europejskich – ostatnie tradycji średniowiecza

Heraldyka w postaci, w jakiej jest ono rozumiane we współczesnym świecie, powstał w Europie. Pierwsze herby były około XI-XII wieku jako znak osobistych przedstawicieli arystokracji wojskowej. Wraz ze wzrostem złożoności relacji w społeczeństwie oraz w rozwoju feudalizmu niestandardowego oznakowania więc ich status społeczny staje się bardzo powszechne. emblematy własne byli wszyscy członkowie arystokracji, w tym kobiet, księży, kupców duże i nawet bogatych chłopów.


W XIV wieku symbole heraldyczne pojawiają się w sklepach, miast i terytorium. Po kolejnym wieku, w późnym średniowieczu, istnieją pierwsze ramiona państwa narodowego. Jest to niemożliwe, aby określić dokładną datę pojawienia się symbolu państwowego, ponieważ ich poglądy są regularnie zmieniane. Nowoczesne ramiona krajach europejskich na podstawie ogólnych plakaty monarchów i odzwierciedlają ich historię i cechy kulturowe.

Formy i cechy heraldyczne tarcze

Głównym elementem każdego godła jest billboard – stylizowane struktura, mając na przedniej powierzchni zestawu znaków. Dziennik heraldyka wyróżnia jego następujące formy:

 • Francuski – czworokątny, ze szczególnym połowie dołu.
 • Waregów – trójkątny z lekko zakrzywionych boków.
 • Hiszpański – podobnie jak Francuzi, ale z zaokrąglonym spodem.
 • Włoski – owalny.
 • Niemiecki – trójkątny z ciętych krawędzi.

Są nietypowe tarcze okrągłe, kwadratowe lub ukośne kształty, wrodzonego, co do zasady, konsolidacji gruntów lub miast-państw.

Przegląd heraldyczne albumy pokazuje, że większość z ramion krajach europejskich są oparte na deskach postaci francuskiej. Ten element również zmienia się regularnie. Na przykład, symbol Wielkiej Brytanii w XIX wieku, znajduje się we włoskiej pokładzie, ale w następnym stuleciu przeszedł do Waregów.

heraldyczne kolory

Malować pokrycie płaszcz, o którym mowa nalewki i zgodnie zejść z tradycji średniowiecza są podzielone na 2 grupy:

1. metale – złoto i srebro. Na ilustracjach odpowiadają nich żółtych i białych kolorach.

2. szkliwa lub szkliwo – czerwony (ciemnoczerwoną) purpury (fioletowy, purpurowy), czarne (czarne), zielony (zielony) i niebieski (niebieski).

Bardzo ograniczony zestaw kolorów było uzasadnione w czasie pochodzenia heraldycznej tradycji. W XII-XIII wieku podane kolory nie były dostępne „niski kast”, nie mogą one pochodzić z naturalnych materiałów.

Ponadto ramiona krajach europejskich mogą zawierać tzw sierść lub pióra – specjalnej kombinacji kolorów i kształtów, symbolizujące cenny symbol władzy. We wczesnym średniowieczu istniała tradycja upholster panele futro, a następnie Monarchowie nosili płaszcze i szaty, pokryte szlachetnym gronostajem lub białek. Nalewka „pierze” wśród emblematów państwowych nie spotkać, bo rozprzestrzeniły tylko w plemiennej szlachty i niemieckich księstw na poziomie krajowym i nie wyjdzie.

W heraldyce nie ma ograniczeń w ilości i kombinacji kolorów. Tylko przy tworzeniu logo nakładki zabronionego szkliwa lub emalii na metalu do metalu, chociaż mogą być obok siebie. Nie według tej reguły, herb nie będzie tak.

heraldyczny

Nauka herbów umieszczonych na tarczy dzieli elementy na kilka grup:

1. Heraldyczny – kształty geometryczne, podział na kilka części panelu. Wszystkich znane postacie: 10 kluczowych

 • Top.
 • Post.
 • Pas.
 • Kończyn.
 • Sash.
 • Krokwi.
 • Krzyż.
 • Fringe.
 • Tarcza.
 • część freestyle.

Heraldyka zna wiele odmian podstawowych kształtów. Sam krzyże 200 znanych form. – Papież, łaciński, Burgundy, maltański, itp Europie, znak można zobaczyć na ramionach Węgier, Grecji, Szwajcarii, Islandii, Słowacji i Serbii.

Ponadto, istnieje mniejsze elementy, rzadkie w płaszczu stanu ramiona. Wśród nich są trójkątne (klin, grot) czworokątny (kwadratowy, półpasiec, romb), okrągłe (piłka, pół-okrąg, łuk) i warunkowe (kołnierz turniej).

2. Negeraldicheskie – kompletne lub częściowe obrazy rzeczywistych liczb (charakter lub człowieka) lub fikcyjne światy. Ich liczba jest ogromna, a kolekcja jest stale dodaje nowe elementy. Na ramionach krajach europejskich często stanowią naturalne pochodzenia zwierzęcego, a mianowicie lwy i orły. Jednak widok z nich różni się w poszczególnych symboli państwowych. Na przykład, Lwy mogą stać lub leżeć, ma koronę lub trzyma miecz w jego łapy. Klasyczne zwierzęta typu z grzywy i ogona z pędzlem, można zobaczyć na ramionach Wielkiej Brytanii, Bułgarii, Belgii, Danii, Hiszpanii, Holandii, Łotwy, Finlandii, Szwecji i Estonii. Ale w niektórych odmianach Norwegia charakter przedstawiana lamparta zamiast „Król zwierząt”.

Podobna sytuacja jest z orłów. mogą one mieć inny kształt i rozmiar skrzydełek, ogona i piór, dziobem utrzymać otwarte lub zamknięte. Na ramionach Rosji, Albanii, Serbii i Czarnogóry heraldycznego ptaka z 2 głowami, odwrócił się w różnych kierunkach. Wynika to z ich wspólnego dziedzictwa historycznego i silnych więzi na przestrzeni wieków. Na pozostałej (Austria, Niemcy, Polska, Mołdawia, Rumunia, Czechy) mają jedną głowę i orły często koronowany.

Warto zauważyć, że nie są herby państw europejskich, łącząc rzadkie znaki. W szczególności, godło Irlandii – złota harfa celtycka na niebieskim tle – nie znaleziono w żadnym innym kraju na świecie. Herb Bośni i Hercegowiny jest często mylony ze znakiem Unii Europejskiej ze względu na podobny kolor i pięcioramiennej białymi gwiazdami.

Heraldyczne symbole krajów, miast i terytoriów – jest integralną częścią kultury i ducha Europy. W dzisiejszym świecie, one, wraz z dobrze zachowanych zabytków architektonicznych, przypominający obywateli UE i turystów do istnienia „starej Europy”.