191 Shares 9095 views

Moffat Stiven: biografia i filmografia

Jego miłość i wiele wiele nienawiści. Krytykował i otrzymała najbardziej prestiżowe nagrody, a nawet w 2015 roku, stał się rycerzem Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi dla rozwoju dramatu. Ale przede wszystkim, Steven Moffat jest znany naszej publiczności na pracę w takich serialach jak „Sherlock” i „Doktor Who”.


Studyjne i pierwsze sukcesy

Wszystko zaczęło się od szkockiego miasta Paisley. Jest tutaj 18 listopada 1961 urodziła się w Moffat. Steven (jego pełne imię William Steven Moffat) dzieciństwo spędził w tym mieście, i ukończył liceum, a następnie wstąpił na Uniwersytet w Glasgow (studiował na Wydziale Filologicznym), a nawet zarobić BA w języku angielskim. Po ukończeniu studiów, wziął służyć jako nauczycielka. Było to podczas pracy w szkole po raz pierwszy zasiadł do napisania sztuki War stref i muzyczny Knifer, które z powodzeniem przetrwał produkcje teatralne w szkole.

Po pewnym czasie w administracji szkolnej otrzymała producentów telewizyjnych z prośbą o pomoc w stworzeniu serii na gazetce szkolnej. To po prostu tak się stało, że osoba, której zapytał, był ojcem Stefana. Wiedząc syn hobby pisać dobre teksty, zaleca się, aby odnosić się do niego. Producenci byli bardzo zadowoleni z faktu, że w scenariuszu sugerowanym przez Stefana i Moffat, Jr. zadebiutował pierwszy udany krok w telekarere.

Steven Moffat. Filmy według jego scenariuszy

Seria nazywa Prasa Wielki powodzeniem transmitowane na ekranach od 1989 do 1993. W ramach tego konkretnego projektu było Moffat. Steven zakończył pracę nad tym projektem telewizyjnym w 90 th i w ślad za sukcesem pierwszy zaczął myśleć o kontynuacji ich telekarery. Telewizyjny producent Bob Spears Stephen zorganizował spotkanie z nadawcami Andre Plaschinski, zamierza rozpocząć nowe show. Seria została dość Żarty Poza Samoironichnye, ponieważ skrypt został w dużym stopniu zapożyczone z jego życia osobistego (fakt, że podczas pracy w serialu rozpoczęły się w Moffat rozbieżności w tym zakresie). Opowieść o męża scenarzysta, jego żona i żona jej kochanka został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność, a nawet nominowany do „Emmy”.

W 1997 roku tandem twórczy Moffat Plaschinski wypuszcza nowy projekt – kredy. Ale, niestety, historia komedii z liceum był zamknięty kanał. Wraz z nadejściem 2000 roku na ekranach Projektu pierwszej serii „Coupling”. W tym czasie historia okazała optymistyczne – Jest on oparty na relacjach, a raczej ich początek, Sue Werth (jego druga żona), który również pracował w telewizji. Później Steven pracował w amerykańskiej wersji serialu, ale praca nie zyskała taką popularnością jak jego brytyjskiego oryginału.

Międzynarodowe uznanie

Jedną z najważniejszych w karierze pisarza rozpoczęła się w 2004 roku – został poproszony do pracy na wznowienie słynnej „Doctor Who” (później fani szczególnie umiłował epizod „Forest of the Dead”). Steven Moffat – jedyną osobą, która może to zrobić z godnością. On, oczywiście, nie mogło zabraknąć szansę wzięcia udziału w projekcie kultowego, który był fanem od dzieciństwa. Dzięki swojemu talentowi pisarza tchnął nowe życie w show, a show wyrósł z szalenie popularny i Stephen nie był to prestiżowe wyróżnienie. I należy zauważyć, że Moffat umieścić „scenic rękę” do animowanego filmu „Przygody Tintina: Tajemnica” Jednorożca „(2011), która jest zaangażowana w formułowaniu Stevena Spielberga, wraz z Peterem Jacksonem (reżysera” Władcy Pierścieni „trylogii i” Hobbita „).

Raz w pociągu

Wraz z nadejściem 2010 roku było zdarzenie, huragan przetoczyła się przez świat filmu i ogarnęła wszystko na swojej drodze, przyczyną który był Steven Moffat – „Sherlock”. Nowoczesna adaptacja klasycznych dzieł Sherlocka Holmesa – ponad śmiałym eksperymentem, że nie każdy będzie przesądzony. I okazało się, że wysiłki nie poszły na marne – pokaz kochany na całym świecie, a aktorzy, którzy grali główną rolę, stał się jednym z najbardziej popularnych i rozmawiałem z ludźmi na całym świecie. Jednak to wszystko można było uniknąć, gdyby nie podróż w pociągu z Cardiff do Londynu …

„Sherlock” – produkt wspólnej ciężkiej pracy dwóch pisarzy: Steven Moffat i Mark Gatiss. Obaj zaprzyjaźnili się podczas pracy na jednym z „Doktora Who” odcinków. Podczas powrotu z kręcenia w Londynie, siedząc w pociągu, przyjaciele nagle okazało się, że obaj są wielkimi miłośnikami dzieł detektywistycznych of Conan Doyle'a. Rozmowa na ten temat, Stephen i Mark przyszedł do wzajemnej chęci poruszania Victorian Sherlock Holmes dzisiaj. Cokolwiek to było potem? Jeśli klasyczny Holmes palenie fajki i na sobie kapelusz myśliwski, nowoczesny, najprawdopodobniej, będzie nosić plaster nikotynowy i będzie używać laptopa i smartfona. I Watson, który pisał oryginalne historie o przygodach teraz będzie blogowania i nie zadzwonić do detektywa Sherlocka Holmesa i. I tak dalej …

Pisarze są więc ponieść z tego wyczynu, że zastanawiał się, dlaczego była jeszcze nikt nie przyszedł do głowy? i Getiss Moffat – a ponieważ nikt nie zrobił, to oni powinni to zrobić. Stephen wspomniano tę rozmowę do jego żony, która jest również nasycony pomysł, a później stał się producentem serialu. Prawdopodobnie nie powinien po raz kolejny porozmawiać o jego wielkiej popularności. Zauważamy tylko, że twórcy tego sukcesu, a nie liczyć. Co to było za darmo fantasy, był uniwersalny podniecenie z sezonu na sezon. Poza Moffat stiven obiecał, że czwarty sezon „Sherlocka” będzie najbardziej nieoczekiwany i dramatyczny niż jeszcze bardziej przyczyniają się do oczekiwań publiczności. No, czekaj, bo ci faceci wiedzą jak zaskoczyć …