285 Shares 8484 views

Substancja w polu magnetycznym. Oddziaływanie pola magnetycznego z substancją

Ile Zjawiska niewyjaśnione i nierozwiązane tajemnice ukryć naszą planetę! Ale mieszkańcy obserwacji Ziemi z jednego wieku do studiowania prawa, eksperymentować, aby wymyślić, wyciągnąć wnioski i skorzystać z ich wynalazków. Tajemnice kosmosu i natury nieustannie kuszą ludzi, popychając je wszystkie nowe eksperymenty w poszukiwaniu prawdy i wskazówek. Jednym z tych tajemnic jest zachowanie substancji w polu magnetycznym.


Pierwsze obserwacje magnetyczne

Według legendy, starożytne pasterz o imieniu Magnus kiedyś odkrył, że jego zespół trzymał się z boku metalowa skale. On (kamień) i przeznaczony jest do odkrycia. Według innej teorii słowo „magnes” z języka greckiego oznacza „kamień z Magnesia” po mieście Magnesia, gdzie pola magnetyczne zostały odkryte. Nawet kilka wieków przed naszą erą, Chińczycy zauważyli, że niektóre kamienie są utrzymywane razem w taki sposób, że mogą się swobodnie obracać, konsekwentnie włączyć w określonym kierunku.

Skąd kompas

Pierwszy składa się z kompasy magnetytu łyżka z krótkiego pręta, który może się obracać wokół okręgu. Po pewnym czasie, po włączeniu łyżkę, ona zatrzymana, a jej rdzeń zawsze wskazał na północ. Ale te siły są tak małe, że mogą obracać się tylko luźno przymocowany kompas.

Późniejsze żeglarze wprowadzoną igłę magnetycznej słomy i umieścić w misce z wodą. Słoma zawsze wskazuje kierunek północ – południe. Powodem tego, to wciąż nieodkryte zjawisko – rodzaj pola wokół Ziemi, który ma zdolność do wpływania na substancje w nim, a także określić ich kierunek.

sfera magnetyczne wokół Ziemi

Nasza Ziemia jest kulą otacza, która zatrudnia sił magnetycznych, jego nazwa – pole magnetyczne. Chociaż wersja pochodzenia nie jest to potwierdzone, ale geofizyka zasadniczo zgadza się ze stwierdzeniem, że istnieje pole magnetyczne ze względu na skład rdzenia żelaznego naszej planety. Obrót Ziemi przyczynia się do powstawania rdzenia stopionego metalicznego ciągłego przepływu ładunków elektrycznych, które powodują polya.Zemlya magnetycznego wokół nich, działając w ten sposób olbrzymi magnes, które reagują i cyrkla.

Właściwości i charakter magnesów

Magnesy, takich jak ci, którzy lubią ozdabiać lodówki lub trzymać notatkę w kuchni, mają dość ciekawe właściwości. Zachowanie się substancji w polu magnetycznym zależy od materiałów, które składają się na te substancje. Każdy wie, że magnesy trzymać przedmiotu żelaznego lub stalowego. I dlaczego tak się dzieje? Każdy magnes ma dwa bieguny. Jeśli zrobić eksperyment i trzymać parę magnesów bliskich obok siebie, okazuje się, że biegun północny jednego przyciąga przeciwnie – południowo – biegun drugiego. Jeśli jednak wdrożyć te same magnesy biegunowe, będą zawsze odpychają się wzajemnie. Elektronów, który obraca się wokół jąder atomowych, mają ujemny ładunek elektryczny. Strumień naładowanych cząstek wytwarza pole magnetyczne, które wygina dużej pętli wokół nich.

Na przykład, gdy lampa jest zapalona, prąd elektryczny przepływa przez jego instalacji, a Elektrony przepływają od jednego do innego atomu i po instalacji powstaje słabe pole magnetyczne. Podobnie silne pole magnetyczne pochodzące od przewodów wysokiego napięcia. Elektryczność i magnetyzm są dwa składniki działają jak elektromagnetyzmu. Każdy elektron obraca się wokół własnej osi niczym planety, które zamienia na jego orbita buduje małą pętlę prąd elektryczny wytwarza pole magnetyczne w swojej substancji. Substancja w polu magnetycznym zachowują się inaczej.

Jak oddziaływanie pola magnetycznego z substancją

Na przykład, na działanie pola magnetycznego występuje na plastiku obejmuje miniaturowy pola magnetycznego każdego z atomów neutralizują się wzajemnie, ponieważ ich bieguny skierowane w różnych kierunkach. Jednak w atomów żelaza są usytuowane tak, że materiał jest zdolny do namagnesowane. Atomy w nich gromadzone są w grupach, są nazywane domen magnetycznych. Każde małe domeny składa się z miliardów cząstek o wszystkich ich pól magnetycznych, które są w tym samym kierunku, a ona sama staje się mały magnes. Kawałki żelaza sami domenach wskazując w różnych kierunkach, dzięki czemu znoszą się nawzajem, niezależnie od żelaza i nie wykazuje właściwości magnetyczne. Aby utworzyć magnes wszystkie domeny musi znajdować się w jednym kierunku, a następnie kawałek żelaza namagnesowania i przyciąga wszystkie metalowe przedmioty w sąsiedztwie. Jak zrobić żelaza umieszczone domen w tej samej kolejności? Po prostu: powinien umieścić kawałek żelaza w polu magnetycznym. Kolejce jedna po drugiej domeny są rozmieszczone w kierunku pola. W ten sposób będą one przyciągać atomy innych domen, zwiększenie wielkości.

Wkrótce wiele z tych elementów tworzy linię, a sam kawałek żelaza staje się magnes przyciągnie do siebie co pin, gwoździ lub innych metalowych przedmiotów w pobliżu. Więc nie jest magnesowania pola magnetycznego materiału w znacznie wzrosła. Ale jak to mówią, lepiej raz zobaczyć niż sto razy usłyszeć. Nie jest wyjątkiem i badamy zjawisko. Jak upewnić się, że przez to powiedzieć?

Pole magnetyczne i namagnesowania substancji można uznać na przykład w domu. Wystarczy wykonać proste doświadczenie. Weź mały gwóźdź żelaza i umieścić go na lodówce z magnesem. Jego Domeny kolejce szybko, a za chwilę sam gwóźdź staną się magnes, za pomocą którego będzie łatwo podnieść pin.

Określenie pola magnetycznego

Zbadanie pola magnetycznego w dwóch rodzajów materiałów badano prądów – makrotoki i mikro. Makrotokami są te, które tworzone ruch naładowanych ciał makroskopowych. Mikroprądowej zwane prądy przesuwając elektronów w atomach, molekuł i jonów. Pole magnetyczne w materiale w celu utworzenia dwóch pól: zewnętrznego i wewnętrznego utworzonego makrotokami – mikroprądowej osad.

Większość substancja magnetyczna

Ciekawostką jest fakt, że w naturze nie jest prawdziwym magnesem – lodestone mineralnej. Ale większość ciał z własnym polem magnetycznym, nadal sztucznie stworzone przez człowieka. Najsilniejszy z nich są te, które reprezentują stopu neodymu, żelaza i boru. A jaka jest substancja magnetyczna dzisiaj? Naukowcy byli w stanie odpowiedzieć na to pytanie. fizyków grupa z Minnesota stworzony nowy materiał składa się z 16 atomów żelaza i 2 atomy azotu, który charakteryzuje się przenikalność magnetyczna wynosi 18% wyższa niż w przypadku najbardziej mocny – neodym – magnes.

Jakie są magnesy

Pole magnetyczne w materiale, w skrócie, zależy od magnesów. Umieszczenie któregoś z nich w polu magnetycznym generuje pole magnetyczne w materii. Rodzaje magnesów są następujące: Materiały diamagnetyczne, paramagnetycznych i ferromagnetycznych. Najpotężniejsze pola tworzyć ferromagnetyków, ponieważ mają wysokie właściwości magnetyczne. Takie substancje obejmują żelazo, nikiel, kobalt, metale ziem rzadkich i ich stopy, a także stopy chromu i manganu. Z nich zrobić magnesy stałe, ponieważ pole ferromagnetyczne nie znika po ustaniu pola magnetycznego.

Paramagnetyczny posiadać przepuszczalność, która jest nieco powyżej jedności w temperaturze pokojowej. Takie substancje w polu magnetycznym namagnesowane złe, ale wraz ze spadkiem temperatury, właściwości magnetyczne nimi rośnie. Przez paramagnet obejmują, na przykład, metale tlenu, platyna, aluminium, metali ziem rzadkich.

Diamagnetics – inny rodzaj materiału, przepuszczalność który jest nieco mniejszy od jedności, a ich właściwości magnetyczne jeszcze słabsza. Do tych oceniającym wielu metali, takich jak bizmut, srebro, złoto, miedź, jak również wody i związków organicznych. Co ciekawe, że właściwości ferromagnetyczne znika i metali paramagnetycznych i stają rozmagnesowywane kiedy ogrzewa się do pewnej temperatury (temperatura Curie).

Korzystanie z pola magnetycznego

Ludzie nauczyli się wykorzystywać na swoją korzyść wspomnianych właściwości materiału w polu magnetycznym: ferromagnetyków są niezbędne w produkcji elektrotechniki i komputera. Można je znaleźć w transformatorów, silników i różne urządzenia pomiarowe, pozwalają na zwiększenie pola magnetycznego bez zmiany prądu w cewce.

Wdrożenie takich materiałów może znacząco zmniejszyć zużycie energii. Są one używane do zapisu magnetycznego oraz inspekcji górniczego. Obecnie medycyna wykorzystuje magnesy diagnozowania i leczenia różnych chorób. Zasadniczo praca urządzeń diagnostycznych opiera się na działaniu magnesów trwałych. Na przykład, wskaźnik oczne tonometr musi wykryć jaskrę na wczesnym etapie. Stosowane w chirurgii oraz mikrochirurgii urządzeń magnetycznych do usuwania metalu z ludzkiego fragmentu. Ich zasada działania opiera się również na właściwości magnesów bez połączenia sieciowego. Szerokie działanie terapeutyczne mają inny bandaż magnetycznego oraz aplikatory. Ich łagodzenia bólu i zatrzymać proces zapalny i wielu chorób leczonych przez działanie pola magnetycznego na aktywnych stref ciała ludzkiego. Wiadomo, że Kleopatra stosowane biżuteria magnetycznego, w celu zwiększenia przepływu krwi i starzenia się opóźnienia.

Wartość pola magnetycznego dla planety

Pole magnetyczne odgrywa ważną rolę w życiu naszej planety. Przede wszystkim służy jako ochrona dla mieszkańców Ziemi i satelity z niebezpiecznego oddziaływania ciał kosmicznych. Pod wpływem pola magnetycznego zmieniającym swoją trajektorię. Naukowcy przyznają, że niektóre planety nie mają rdzeń metalowy, a więc pole magnetyczne, co znacznie zmniejsza liczbę możliwych do zamieszkania planet. Ziemianie też ryzykować pozostawienia bez pola ochronnego. Ale powiedzieć, kiedy to nastąpi i geofizyka nie są podejmowane. Badania wykazały, że ponad 160 milionów lat biegunów magnetycznych – północ i południe – zróżnicowane od około stu razy. Ostatnia taka impreza odbyła się 720.000 lat temu, a Ziemia zostaje zaatakowana przez cząstki kosmiczne. Jedna z teorii tłumaczących wyginięcie dinozaurów, mówi, że te olbrzymy znikają właśnie z tego powodu.

Pole magnetyczne staje się cieńsza

Geofizyka, analizując właściwości pola magnetycznego, odkrył, że pojawiają się niebezpieczne zmiany, które nie zostały nagrane wcześniej. W South Atlantic warstwy pola magnetycznego stopniowo rozrzedza. W ciągu ostatnich 150 lat, pole tutaj był słabszy niż dziesięć procent. Naukowcy twierdzą, że słup przesunięcie nastąpi dość szybko, w ciągu 100 lat od początku inwersji. Co pokolenie będzie obserwować to zjawisko i jak to wpłynie na mieszkańców Ziemi, to nie jest jeszcze znana, ale jest stwierdzenie, że taka zmiana biegunów będzie szkodliwe dla inżyniera elektryka.

burze magnetyczne i ich wpływ na ludzi

Czasami pole magnetyczne Ziemi jest zaburzony – to burze magnetyczne, zależy bezpośrednio od słońca. W okresie zwiększonej aktywności słonecznej istnieje ogromne uwolnienie energii, co przyczynia się do powstawania rozbłysków. W tym przypadku, strumień olbrzymi naładowanych cząstek wykazuje tendencję do ziemi z dużą prędkością – 500-1000 kilometrów na sekundę, tworząc silne pole magnetyczne. Strumień ten osiąga planetę w ciągu zaledwie kilku dni. W obliczu dwa potężne pole magnetyczne, a ostatecznie zakłócone pole magnetyczne ziemi. Człowiek przyzwyczajony do normalnego pola magnetycznego i burz magnetycznych, jego stan zdrowia się zmienia.

Ludzie mają różną wrażliwość magnetyczne, działające na człowieka burzy magnetycznej zależy od jego stanu zdrowia. Pogarszający się stan zdrowia, witalność jest zmniejszona, upadki osób niepełnosprawnych, jest osłabienie, bóle głowy, zaburzenia snu, pogorszył funkcjonowanie układu nerwowego (liczba błędów wzrasta, liczba awarii i wypadków wzrasta). W związku z pojawieniem się na powierzchni energii elektrycznej na instrumentach o takich dni może być sprzeczne z ich pracy.

Reakcja zwierząt w polu magnetycznym

Jest udowodnione, że ptaki są bardzo dobrze czują się pole magnetyczne Ziemi, a nawet zobaczyć. Naukowcy uważają, że ptaki – unikalne istoty w ten sposób: siła magnetyczna pomaga im odnaleźć swoje domy podczas lotów na ogromnych odległościach.

Pole magnetyczne jest używany jako żółwi morskich nawigator. Zwierzęta z wysokiej góry magnetycznego przykład koty reagują na zmiany natężenia pola magnetycznego. Nietypowe zachowanie zwierząt obserwowano przed huragany i trzęsienia ziemi. Aby określić zbliżający się tsunami czy trzęsienie ziemi w Japonii w dużych akwariów zawierać zaskórniki, że przed katastrofy wzrośnie do powierzchni i martwisz się, czując silne zakłócenia pola magnetycznego.

Zamiast epilogu

Wpływ pola magnetycznego na mieszkańców naszej planety nie jest jeszcze w pełni zbadane, naukowcy z całego świata właśnie uchylił rąbka tajemnicy Ziemi i próbuje znaleźć odpowiedzi na bardzo ważne pytania. Ale postęp nie stoi w miejscu, a nauka rozwija się bardzo szybko w tych dniach, więc kto wie, może następna generacja będzie znał odpowiedź na większość pytań, na której walczył najlepsze umysły ludzkości.