145 Shares 2362 views

Najlepsze książki fiction – wybór milionów czytelników

Popularność tego gatunku literackiego, jak science fiction, to jest trudne do przecenienia – najlepsze książki fiction na codzień są czytelnicy i pisarze współcześni Wszystkie Dodaj swoje prace do skarbnicy arcydzieł. W tym przypadku, ten gatunek jest tak różnorodna, że może przyciągnąć prawie każdą osobę posiadającą najszerszy zakres zainteresowań – w tej sekcji można znaleźć produkt, fantasy, space opera, cyberpunk epopei, kryminału i miłości.


Wszelkie lista najbardziej znanych dzieł literackich odsłonić najlepszych książek fantasy – trylogia „Władca pierścieni” J. Tolkien, serii „Pieśń lodu i ognia” George'a RR Martina, jak i przybysz „Harry Potter” Dzhoan Rouling .. Te książki są znane na całym świecie, i nie trzeba przedstawiać. To miłe, że w różnych ocen tak wiele lokalnych pisarzy są obecnie w gatunku fantasy, takich jak Alexei Glushanovsky z jego serii książek „The Way of the Demon” Alexander Rudazov z cyklu „Arcymaga” Olga Gromyko z trylogii „The Witch” i wielu innych ,

Najlepsze książki fiction w stylu – Space Opera jest, przede wszystkim, „Diuna” Franka Herberta i „rozumu” Ayzeka Azimova. W gatunku space opera pisemnej wielu utalentowanych autorów takich jak Ursula Le Guin, Paul Anderson, Robert Haynlayn, i to pomimo faktu, że przez długi czas takie książki zostały uznane za prymitywny i brudny. Być może miało to miejsce na początku opery kosmicznej w latach 40. ubiegłego wieku, jako odrębny ruchem literackim, ale od tamtej pory gatunek przeszedł dramatyczne zmiany. Jako przykład można prowadzić kosmoopery „Lord z planety Ziemia” przez Siergiej Łukjanienko – książka została napisana 15 lat temu i jest nadal uważane za najlepsze dzieło tej tendencji wśród pisarzy krajowych.

Najlepsze książki fiction w stylu cyberpunk – jest to przede wszystkim: „Czy androidy marzą o elektrycznych owce” Filippa Dika i „Ja, Robot” przez Ayzeka Azimova. Pierwszy kawałek powstał na długo przed pojęciem „cyberpunk”, tak, że można go nazwać prekursorem gatunku, a druga książka stała się podręcznikiem, a to z tego ludzkość praca pierwszy dowiedział się o trzech praw robotyki.

Najlepsze książki fantasy z elementami detektywa – jest niewątpliwie seria „Dossier Dresden” przez Butcher Jim (seria obejmuje ponad 10 książek i nie jest jeszcze zakończony) i cykl o przygodach prywatnego detektywa Harriet z Glen Cook. Nasi rodacy pracujący w tym gatunku, nie jest miłe dla czytelników – produkt przeważnie dość przeciętne. Są przyjemne wyjątki w postaci samego Siergiej Łukjanienko z jego „Watch” i Andrew Belyanina z serii „krajowych szpiegostwo króla Peas”, ale wciąż nie jest fikcja detektyw w najczystszej formie, jako mieszanina różnych stylów. Ciekawostka – jedne z najlepszych książek fiction sfilmowanych, niektóre wiele razy, ale w przypadku cyklu „Dokumentacja Dresden” oczywiście przyszedł Bobble. Twórcy starali się zrobić popularny serial, coś w rodzaju filmu „Supernatural”, ale więcej niż kilka epizodów nie dostać.

Science fiction jako gatunek literacki, przez długi czas będą popularne, jak te książki jeszcze pozwolić ludziom wierzyć w cuda. A czasem wystarczy iskra wiary w to, co chcą na pewno się spełni w naszym codziennym życiu.