586 Shares 3229 views

przechowywanie rowerów w zimie tips

Wraz z nadejściem zimy, przez całe lato rozrywka stają się nieistotne. W tym przypadku trzeba się upewnić, że długi okres bezczynności nie zaszkodzić swoim ekwipunku. Odnosi się to również do rowerów – raczej transportu ponadgabarytowego, co nie zawsze jest łatwe wykroić miejsce. Co można zrobić, aby na wiosnę bez konieczności zmiany na koniu żelaza?


Co powoduje nieostrożne przechowywanie roweru w zimie

Pojazd dwukołowy wymaga uwagi, nawet w zimie. Jeśli nie odpowiednio przechowywane mogą być zarówno małe i główne problemy:

 • Pękanie opon i rur.
 • Rdza na wszystkich częściach metalowych. Szczególnie gnić łańcuch.
 • Problemy z hamulcami.

Długa prosta obsługa przyniesie. A jeśli nie przestrzegać zasad przechowywania, koń żelaza szybko staną się bezwartościowe.

szkolenie

przechowywanie rowerów w zimie wymaga ostrożnego obchodzenia się, jeżeli właściciel chce wszystkie części pozostała nienaruszona i nie skorodowane lub pęknięty. Preparat zawiera:

 • Niezależna kontrola na koniec sezonu. Będzie ona zidentyfikować najbardziej problematycznych obszarów. Jeżeli rower gdzieś lekko uszkodzone, niektóre części są uszkodzone, to można je zastąpić, naprawić lub pamiętać, że trzeba będzie zrobić na wiosnę.
 • Rowerzyści należy dokładnie przemyto usunąć brud, t. I. Może to spowodować odkształcenie, rot lub korozji niektórych elementów.
 • Pamiętaj, aby ponownie nasmarować wszystkie szczegóły. Chain – szczególnie starannie.
 • Jeśli to konieczne, uporządkować i nasmarować łożyska.
 • przewody hamulcowe trzeba wyrzucić i odpoczynku, więc nie są one rozciągnięte i odkształca się podczas zimy i nie rysuje ramki.
 • Wszystkie elementy, korozja, należy traktować ze specjalnym smarem, farbą.
 • Jeżeli rower nie będzie przechowywany w suchym i ciepłym pomieszczeniu, konieczne jest, aby wytrzeć go z olejowanego szmatką. Zapobiega to przedostawaniu się wilgoci do części metalowych.
 • Jeśli koń żelaza pozostanie przez całą zimę w pozycji stojącej, a następnie trzeba pompować koła. Pozwoli to uniknąć deformacji opon i felg. Jeśli będzie on powiesić – koła powinny zostać obniżone trochę.
 • Że opony nie są popękane, trzeba smarować je z gliceryną.

przechowywanie rowerów w zimie: warunki

Ten pojazd jest dość wybredny do warunków przetrzymywania. Lepiej jest umieścić w pomieszczeniu o suchym powietrzu, ale nie rozgotowane. Wilgoć grozi części metalowych – mogą rdzy.

Nagłe zmiany temperatury są bardzo niebezpieczne dla roweru. Lepiej, jeśli miałby stanąć w pomieszczeniu, w którym termometr nie spada poniżej 0. Negative roweru temperatura może poruszać się bez większych szkód w sobie, ale może mieć wpływ na opony i hamulce. Przegrzanie jest niepożądane. W związku z tym, że rower powinien być trzymany z dala od urządzeń grzewczych.

To musi być brak bezpośredniego nasłonecznienia. Światło ultrafioletowe jest szkodliwe dla opon. Gdy słońce pali farbę, pękanie fotela i kierownicy. Aby tego uniknąć, trzeba pokryć rower ze szmatą.

Wybór lokalizacji składowisk

Najlepszy ze wszystkich, jeśli koń żelaza spędzą zimę w mieszkaniu, domu lub innej przestrzeni ogrzewanej. Potem nie będzie narażony na opady deszczu, temperatury, wilgotności, itd. D. Na szczęście dla tych, którzy posiadają przestronny przedsionek przy wejściu. Rowerzyści mogą bardzo dobrze spędzić tam zimę. Najważniejsze jest to, że nie ma konfliktu z sąsiadami z tego powodu.

przechowalnia rowerów w garażu w zimie jest całkiem do przyjęcia. Dla niego nie będzie dobra, zwłaszcza w stanie zawieszenia. Barn lub inny budynek gospodarczy jest także bardzo odpowiednia do tego celu. Jeśli przeszklone balkony, które można umieścić na rowerze tam. Tylko pamiętaj, aby przykryć ściereczką, farba nie znikną.

przechowywanie rowerów w zimie na otwartym balkonie jest wysoce niepożądana. Fakt, że rower zapoznał się ze wszystkimi „charms” z pogodą: skoki temperatury, zimno, deszcz, śnieg, słońce i innych zjawisk atmosferycznych. Wszystko to, oczywiście, nie pójdzie na jego korzyść.

Zwłaszcza, że nie jest konieczne, aby powiesić ją na zewnątrz. Oto rower w ogóle nie będą chronione, nawet baldachim. Oraz w miejscach, gdzie często huraganowe wiatry, mocowanie może wykoleić. W rezultacie, można pozostać bez ruchu.

przechowywanie rowerów w zimie pod prostym baldachim gorsza, t. To. Koło będzie stać na mokrej, brudnej i zamarzniętej ziemi. W efekcie opona szybko się w ruinę.

Jako zwartej krotnie?

To jest najtrudniejsze pytanie dla tych, którzy czyści rower na zimę. Przechowywanie w mieszkaniu jest bardzo problematyczne ze względu na rozmiar, a garaż nie jest w ogóle. Więc co robić?

Najlepiej czyścić rower z ramą składaną: zajmują połowę miejsca. można zaoszczędzić dużo miejsca, jeśli przerwa rower przynajmniej częściowo – do wystąpienia z osobnym miejscem na kołach i ramie jest o wiele łatwiejsze niż dla całej konstrukcji jako całości.

Szeroki zoom rower jest proste: trzeba usunąć pedały i dokręcić tak, że są one skierowane do wewnątrz. Poluzować koło i obrócić go tak, że zmieści się w jednej płaszczyźnie z ramą.

Opcje zakwaterowania

przechowywanie rowerów w zimie w mieszkaniu może wymagać wiele wysiłku. Najprostszym rozwiązaniem – hak w ścianie lub specjalny pręt. Rower przechowywany w stanie zawieszenia, najmniej podatne na zużycie. To także oszczędza opony i zapobiega deformacji koła. Pozostaje tylko znaleźć wolną ścianę.

Jeżeli w łóżku, dużo przestrzeni i ma wysokie nogi, to nie jest wykluczone, że rower będzie tam zmieścić. Korzystny jeśli rower zdemontowane: rama może być ukryte za szafą, umieścić tarczę na półpiętrze, itp najważniejszą rzeczą – nie zapomnieć, co i gdzie jest … Niezależnie od opcji zapisu trzeba pokryć z roweru lub jego części za pomocą szmatki. Wtedy sprężyna nie będzie musiał długo aby oczyścić je z kurzu i brudu.