874 Shares 1573 views

Kizhi: jak się tam dostać. Kizhi, Valaam: wycieczki. Na łodzi w Kiży

Northern piękno natury Karelii, jego fascynujących lasów niekończących jest niezapomnianym przeżyciem na całe życie dla wszystkich, raz odwiedził to niesamowite i magiczne gruntów. Nie pozostanie bez uwagi i unikalne zabytki architektoniczne, które opuściły już pokolenia tej surowej krainie. Wśród nich wyróżnia się cud, Kizhi wyspa. Jak dostać się do tego „niezrównanych opowieści kopuł”?

"Zaonezhskaya Hellas"

Odwiedzenie Kizhi jest wliczone w marszruty Popularne rejsów rzecznych, zawsze przechodząc nad jeziorem Onega. Jego powierzchnia wraz z wyspami bardzo różnym kształcie i długości 9930 m kw. km. Pearl Zaonezhye słusznie uważane Kizhi archipelag. Ten zawiły i skomplikowany labirynt malowniczych wysp archipelagu Onega turystów nazywane „Zaonezhskaya Hellas”. Jego stosunkowo mała powierzchnia pozwala na zapoznanie się z typową dla Karelia krajobrazów, ciekawych pomników przyrody, historii i architektury. W tym niesamowitym miejscu jest prawdziwy cud architektury – kompleks architektoniczny, znany daleko poza region.

Historia wyspy kizhi

Wyspa dość bogata historia. To tutaj, że pierwsza osada w archipelagu. Pierwsze wzmianki o cmentarzu Kiży, który łączy kilka wiosek, została odkryta przez naukowców w książce pisarz 1582-1583 gg. W XVI wyspa się środek Spassky cmentarza, który zawierał 130 wsi. Słowo „cmentarz” w dawnej Rosji oznaczało poważny ugodę z kościoła i cmentarza. Swego czasu było to centrum kulturalnego, duchowego i ekonomicznego życia powiatu. Były prowadzone targi, spotkania i różne festiwale.

Nazwa pochodzi od Veps Kiży słowa kontaktowa, co oznacza „wesołości”. Ewentualnie, jeden raz Ugric szczepów wyspami Fiński prowadzi Pagan pewnego działania.

skansen

W 1990 roku organizacja poszerzyła Listę Światowego Dziedzictwa kolejny cenny przedmiot, jaki był Kizhi Reserve. Karelia w tymczasowym wykazie jest inny naturalny i kulturowy kompleks – „Valaam Archipelago”. Wypełnić bezcennych zabytków i unikatowe petroglify może krawędzi.

Kizhi wyspa znana jest jako jeden z najbardziej popularnych skansenów Rosji. Oto wyjątkowa architektura drewniana jest szczytem stolarki. Inspiracją dla starożytnych architektów, być może, były niezwykłe na północnych szerokościach geograficznych różnorodności i pięknej przyrody. Należy zauważyć, że budowa państwie kościelnym Kizhi, inny w zarysie i wysokości, doskonale podawać w surowym krajobrazie północnej.

Zespół architektoniczny i historyczny

Wśród unikalnych zabytków kompleksu podkreśla Kościół Przemienienia jej dość skomplikowanej strukturze, którą można prześledzić postrzępione, warstw i piramidy. Trzy poziomy świątyni utworzonego przez trzy ośmiokątami ułożone jedna nad drugą. Dla najszerszych niższa kondygnacja sąsiednich rozszerzeń kręcone, centralny głową kościoła podniesiony pięć etapów liczne kopułami. Każdy z elementów zgodził się z drugą, i podlega jednemu idei architektonicznej.

Budowę kościoła wstawiennictwo jest także oryginalny. Jego dziewięć kopuł tworzą rodzaj korony. Wystrój obu kościołów został zachowany w swojej pierwotnej postaci, są wielokrotnie poddawane konserwacji.

Dobrze współgra z ogólnym zespołem i krajobrazu cmentarz i dzwonnica została zbudowana znacznie później, w epoce upadku północnej architektury drewnianej.

Starożytny cmentarz ogrodzenia, wzniesiony w połowie XVII wieku do dnia dzisiejszego nie została zachowana. Po modelu pozostałej drewnianych umocnień został przebudowany nowoczesne ogrodzenie, podobny do tego, który otoczony starą fortecę.

W 1966 roku, unikatowy zespół architektoniczny uzupełniają oryginalne środowisko i stan otwarty etnograficzną, historyczną i architektoniczną muzeum. Były transportowane kultowych drewniane budynki: kaplice, kościoły, młyny, gospodarstwa agroturystyczne oraz inne budynki. Patrząc z cmentarza można znaleźć z wielu przedmiotów codziennego użytku domowego i czasu. To starożytne rękopisy, ikony, meble, naczynia, naczynia, różnorodne narzędzia.

Niekorzystne warunki pogodowe i czynniki klimatyczne wpływają niekorzystnie na stan drewnianych zabytków, powodując zaniepokojenie ekspertów. Aby uniknąć zniszczenia unikalnych struktur zespołu Kiży, został opracowany i powodzeniem wdrożony kompleksowy program renowacji.

„Antiquity” odległe czasy

Rosyjska Północ bez powodu nazywa się skarbnicą zabytków architektury drewnianej. Jednym z największych dzieł twórców ludowych uważany Kizhi cmentarz. Takie bogactwo i nieograniczona wyobraźnia budowy rzadko gdzie można spotkać. Fantastyczny świątynia miasto jak wzrasta powyżej szare przeszycia wodach północnych, wysoka konstrukcja drewniana jest widoczna z daleka. Unikalna panorama otwiera oczy turystów na pokładach statków wycieczkowych regularnie odwiedzają wyspę Kiży. Jak się tam dostać do miejsca, pokryte oddychającą starożytności daleko „?

Droga do Kiży

Kiży – wyspa, zagubiony w labiryntach archipelagu jeziora Onega. To jest całkowicie zabezpieczony przed falami, które są dość często grał w otwartych przestrzeniach Onega. Woda źródlana w nadmorskiej płytkiej wody ogrzewa się i szybko usunąć z arkusza z lodem. Wszystko to sprzyja wysłaniu urządzenia parkingowe w Kiży. Jak dostać się na wyspę?

W zimie do Kiży regularnie utorować drogę Zima w okresie letnim tu go-szybkich łodzi i promów. Wyspa jest stale odwiedzane przez turystów i pielgrzymów świadkiem unikalny zabytek architektury.

W północnej stolicy Kiży

Program Klasyczny rejs po rzece z punktu początkowego Petersburgu jest najbardziej popularne wśród turystów. Połączenia te pozwalają nam uzyskać najpełniejszy obraz starożytnego rosyjskiego życia, kiedy życie zostało zbudowane wokół rzek i dużych zbiorników wodnych, poczuć niezwykłe piękno natury rosyjskiej północy, aby fascynujące wycieczki do unikalnych zabytków, dawnych klasztorów, wysp. Szczególnie atrakcyjne wycieczki „Kizhi, Valaam„na łódce. Podróżując wzdłuż rzeki do gustu każdemu, kto lubi zmiany miejsc, chętny do odkrywania nowych, niezbadanych miejsc. Wycieczka do Kiży, Valaam – uznane klasyki turystyka w Karelii. To zawsze powoduje wiele przyjemnych doświadczeń i odprężenia psychicznego.

rejsy rzeczne, organizowane przez północno-zachodniej Rosji, z Petersburga są zazwyczaj tradycyjne krótkie rejsy, trwa 1-2 dni. Istnieją również dłuższe wycieczki Ładoga i Onega jezior. Rzeka Program rejsu obejmuje połączeń w Mandrogi, Pellotsaari, Pietrozawodsk, Konevets i Lodeynoye Polaka.

Takie rejsy działa codziennie od maja do października, oferując szereg firm turystycznych. Odejście statku przeprowadzana jest z nabrzeży na stacji rzeki północnej stolicy.

Na łódce z Moskwy

Na łodzi w Kiży można uzyskać bezpośrednio z Moskwy. Wizyta słynnego rezerwatu jest zawarty w programie wycieczkowych rejsów rzecznych na trasach z Moskwy do Solovki lub Petersburgu. Co ciekawe ich przebiegów w Karelii. Wycieczki śródlądowej Volga-Bałtyckiego przechodzą przez Myszkin, Uglich, Goritsy, Svirstroy, Mandrogi, dzwoniąc na wyspie Valaam i Kiży.

W Kizhi z Pietrozawodsk

Amfiteatr na tarasach przybrzeżnych jeziora Onega rozciąga kapitał of Karelia – Pietrozawodsk. Tylko 68 km od niego są Kizhi Skerries. Oczywiście, najlepszym punktem wyjścia do odwiedzenia rezerwatu jest właśnie stolica Karelii. Wybór trasy „Pietrozawodsk-Kizhi” Jak się dostać przez otwartą powierzchnią wody Onega w cieśninach między licznymi malowniczymi wyspami archipelagu, tworząc naturalny labirynt nie jest już problemem. Lepiej, oczywiście, wstępnie zapoznał się z informacjami podanymi na oficjalnej stronie internetowej rezerwatu, na rejsach operowanych z harmonogramem trasy Island. I wybrać najbardziej odpowiednią opcję. Wycieczka z „Zaonezhskaya Hellady” można kupić w jednej z firm turystycznych miasta i pójść na przykład na trasie „Kizhi, Valaam„na łodzi i można zorganizować wycieczkę przez siebie.

Z Pietrozawodsk na stacji wody w okresie nawigacyjnym (od maja do września) statków opuszczających Kizhi, odbywają się codziennie. Podróż w jedną stronę – 1 godzina 15 minut. Długość pobytu na wyspie – 3 godziny. Bilety na „Meteor” i „Comet” można kupić w kasie telefonu przy wejściu do stacji lub bezpośrednio w kasie pawilonu na nabrzeżu N4.

Wycieczka do Kiży w okresie, kiedy internavigational Onego jest zamrożone, to jest to możliwe w przypadku śmigłowców, łodzi na „poduszce powietrznej” lub off-road-pnevmovezdehodah. Dla miłośników zewnątrz w zimie zapewnia ekstremalne wycieczki, skuterach śnieżnych, nartach i psie zaprzęgi w Kiży. Jak zdobyć i co niby wycieczek do wyboru, z których każdy będzie musiał zdecydować samodzielnie albo z pomocą biura podróży, w oparciu o osobiste preferencje.

Aby dostać się do Kiży może być również z najbliżej wysepce Velikaya Guba. Ta wioska znajduje się w obszarze Medvezhiegorsk. Tutaj, lokalni przedsiębiorcy oferują swoje usługi za dostawę do rezerwy łodzią. Przed wielkie usta można dotrzeć na linii P-17 i M-18.

Boże Narodzenie magiczna

Nowe wycieczki Rok Jezioro Onega, cudowna kraina, pełna tajemnic i magicznego uroku, pamiętał do końca życia. Boże Narodzenie i Nowy Rok programu są żywe. Często zawierają wycieczki helikopterem do perła jeziora Onega – Kizhi. Spędź najbardziej długo oczekiwany i lubiany wakacje w tak niezwykłym miejscu, już zupełnie wyjątkowy.

Wycieczki są również oferowane na Kiży Kiży i naszyjnik. Obejmują one nie tylko wizyta słynnego rezerwatu przyrody, ale także podróż przez dawnych wsi Karelski na innych wyspach archipelagu. Wyjazdy te pozwalają w pełni cieszyć się pięknem i spokojem tych niezwykłych miejscach, zachowane w niemal nienaruszonym stanie.

Rodzaje proponowanych podróży jest bardzo zróżnicowana. Może to być wycieczki weekendowe, turystyka, wędkarstwo, jazda na nartach lub po prostu na wycieczkę skojarzoną.