494 Shares 4804 views

Trap – rzeka w Rosji (Moskwa). Opis, funkcje, zdjęcia

Trap – rzeki, która przepływa przez terytorium regionu moskiewskiego. Jest lewym dopływem wodnej stolicy. Istok znajduje się w dzielnicy Solnechnogorsk, blisko / e „Alabushevo” platformy w. Płynie w kierunku z północnego zachodu na południowy wschód, w pobliżu Tuszyno łączy się z wodami rzeki Moskwy. Długość – 47 km, powierzchnia zlewni – 255 km².


Charakterystyka śródlądowej

Trap – rzeka, która plasuje się na trzecim miejscu wśród największych przepływów kapitałowych, ale tylko 5 km od niego znajduje się w mieście, a reszta płynie przez terytorium regionu moskiewskiego.

przepływ wody był znany w starożytności, było duże znaczenie ekonomiczne. Jak wspomniano w starożytnych źródeł ( „Opis starej Moskwa», XVII w.), W rzece był bogaty w szybko płynącej, żeglowna. Nazwa Trap (dawniej Vskhodnya) ma pochodzenie słowiańskie. Na to podniósł w górę (wschód słońca), to najkrótsza droga do promu od stolicy Włodzimierza-Suzdal. Również na południu w dół do Klyazma, a przez to – do Oka i Wołgi.

Ulga, jedzenie i zlodowacenia

Skhodnya rzeka w charakterze typowym mieszkaniu. Rodzaj żywności – Mieszane głównie uzupełnia zaopatrzenie w wodę z powodu śniegu. W okresie zimowym strumień jest zamrożony (pod koniec listopada i na początku grudnia). Jest otwarty w marcu.

wpływy

Dopływy rzeki trochę. Największy lewy – p. Rzhavka, duża prawo – Rozhdestvenka Zhuravka, Goretovka. Ponadto rzeki i dopływy pomosty strumieni czynników: Golenevsky, Boldov, Chernogryazhsky i in.

rafting

Całej jego ruchu trapie – rzeki, która przecina głęboko w gęstym lesie. Ta cecha sprawiła, że naturalny przepływ wody jest bardzo popularny ze stopów. Wiadomym jest, że ruch rafting, pływanie łódką i kajakiem odbywają się przed Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. W naszych lat po obu brzegach rzeki są zbudowane wille i domki, a raz dziewiczy charakter stał się całkowicie zasymilowane. Czynnik ten popycha nowoczesne miłośników dzikiej turystyki i zjazdach na rzece nie występują często, jak przedtem.

parki

Trap – rzeka, na której terytorium jest wyposażona parki. W celu utrzymania zróżnicowany krajobraz regionu przez rząd rosyjski postanowił założyć w obszarze pomniki przyrody i rezerwaty przyrody. Największy kompleks środowiskowy Północno-Zachodniej powiatu jest Natural Park „Tushkinsky”. Powierzchnia całkowita – 700 ha. Powstał w 1999 roku

Obejmuje ona rzadkich zbiorowisk naturalnych i rzeźby, a także zabytków historycznych i kulturowych. Wśród nich: Aleshkin wieś, dwór Bratsevo naturalne zabytków Schodnienskaja (Tuszynskaja) miska, park naturalny „Dolina rzeki Skhodnya” Ten ostatni został ustanowiony w 2004 r. Na terenie rezerwatu przyrody są unikatowe rzeczne i leśne krajobrazy: wyżynny i zalewowe łąki, zagajniki leśne, nizinne bagna, stawy i strumienie.

Szczegółowy opis Skhodnya River Valley

Graniczna rzeka dolina Trap ograniczone Kurkino, która jest częścią północno-zachodniej dzielnicy administracyjnej stolicy. Od południa, to reszta Tushkinskogo Parku, na wschodzie – rezerwat graniczy z osiedli Kurkino oraz w północnej i zachodniej części miasta przebiega linia Moskwa (MKAD). Park Dolina Skhodnya rzeki rozciąga się na 273 hektarach.

Flora i fauna parku

Flora i fauna tego obszaru jest reprezentowana przez liczne i bardzo niewielu przedstawicieli. W parku można znaleźć ponad 600 gatunków roślin, z czego 40 są ujęte w Czerwonej Księdze strony. To Potbelly, miodunka, strausnik, goryczki. Również tutaj jest największa populacja dzikich orchidei. W sumie 9 gatunków w parku, z których dwa są bardzo rzadko: Bałtyku i Dactylorhiza bagiennego morio. nie są one nigdzie indziej w Europie od ponad 100 lat.

Natural Park w dolinie rzeki Skhodnya stała się miejscem do życia 80 gatunków kręgowców, które są ujęte w Czerwonej Księdze. Przedstawiciele – Ferret, jaszczurka, łasica, gronostaj, too. W lasach ras około 80 gatunków ptaków, wśród których znajdują się dość rzadko: pustułka, hobby, rybitwy, jarzębatka, trzmielojad, dzięcioł białogrzbiety. W wodach przejściach istnieje ponad 20 gatunków (Pike, Lin, czop zawiasowy, jelec, klenia i in.).

dziedzictwo historyczne

Ponadto w parku są zabytki kulturowe i historyczne: Vladimirovskaya Kościół Matki Bożej, dawnej wsi Mashkina, pomnik sztuki krajobrazu XX wieku (XVII w.). – Szpital Zacharina.

W parku znajduje się umeblowany miejsca odpoczynku i piknik. Dwa z nich są w Zaharinskoy zalewowych (obok szpitala), jeden – w brzeziny a drugi – w okolicy 11. Są ścieżki spacerowe, plac zabaw i ścieżka dydaktyczna, wzdłuż której trasy wycieczkowe.

rozwój

W ostatnich eskalacji sytuacji w odniesieniu do zachowania naturalnego parku. Fakt, że w okolicach granicy w parku planuje budowę mieszkalnych wieżowców, a zatem infrastruktury. Takie działania są uważane za nielegalne i sprzeczne z prawem.

Jak się tam dostać?

Aby dostać się do rzeki nie jest trudne. W pobliżu znajdują się drogi, metro i kolej. Aby dostać się na przejściach w metrze, wysiąść na przystanku „Schodnienskaja”. Przystanek pociąg ma taką samą nazwę.

Oferuje on również opcje trasy podczas jazdy samochodem lub autobusem. Ten ostatni rodzaj transportu nie jest zbyt wygodne, bo przystanki są daleko od punktu końcowego. Najtańszą opcją jest pojechać pociągiem lub pociągiem, więc większość turystów woli przychodzą tu na tych środkach transportu. Podróż nie zajmuje dużo czasu.