119 Shares 6645 views

13 zawodów dla tych, którzy lubią podróżować

Jeśli zawsze marzysz o podróży, możesz zobaczyć świat, po prostu znaleźć pracę, pozwalając podróżować. Podróżowanie jako sposób zarabiania pieniędzy, robiąc to, co kochasz, jest w porządku. Oto kilka opcji kariery, które mogą Ci idealnie pasować.


Doradztwo

Zawód ten obejmuje rozwiązywanie różnych problemów i dostarczanie firmom opinii ekspertów w kwestiach związanych z zarządzaniem i technologiami informatycznymi. Pracując w konsultingu, nie będziesz związany konsultantem z jedną firmą, odwiedzisz różne miasta i kraje, pracując z firmami, które potrzebują twojej pomocy. Wizy te mogą być szybkie i mogą być długoterminowe, wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju wsparcie wymaga firma, w ten czy inny sposób, wystarczająca okazja do podróży.

Przemysł turystyczny

Ta rada może wydawać się oczywista. Jeśli chcesz podróżować, umów się na pracę w przemyśle turystycznym! Możesz być stewardesa lub pisarzem przewodników, wszystko zależy od ciebie. Podczas podróży będziesz pracować i uczyć się nowych miejsc w tym samym czasie. Jest to bardzo ciekawy i ekscytujący styl życia dla kogoś, kto jest gotowy do ciągłego podróżowania do nowych krajów i spędzać dużo czasu na trasie.

Szukaj ramek

Jeśli pracujesz jako oficer personalny, możesz podróżować po kraju w poszukiwaniu najlepszych absolwentów różnych uczelni wyższych dla Twojej firmy, a nawet zespołu sportowego. W sezonie wynajmu zawsze będziesz w trasie. Jednak trochę czasu trzeba spędzić w zwykłym biurze, więc bądź na to przygotowany.

Obszar sprzedaży

Czasem praca w branży związana jest z rejestracją gotówki lub w sklepie. Ale są też zawody, na przykład, dla firm farmakologicznych, co sugeruje stałą podróż. Wszystko zależy od wielkości firmy. Twoja podróż może obejmować wycieczki do sąsiednich miast i loty do innych krajów – to jest świetna praca dla każdego, kto chce zobaczyć świat.

Nauczanie angielskiego

W wielu krajach nauczyciel języka angielskiego jest zawodem wymagającym. W większości przypadków nie potrzebujesz specjalistycznego wykształcenia, aby uzyskać pracę. Istota podróży związanej z takim zawodem jest jednak zupełnie inna – nie można każdego tygodnia odwiedzić nowego miasta i będzie zanurzona w innej kulturze. Zwykle te wakaty powinny działać przez cały rok – po kontrakcie możesz przenieść się z kraju do kraju.

Pisarz o podróży

Pisarze pracujący w przewodnikach podróży otrzymują wymarzoną pracę: podróżują po całym świecie i często otrzymują usługi na najwyższym poziomie, aby zapewnić doskonały pomysł. Znalezienie takiej pracy jest bardzo trudne – musisz dobrze móc pisać. Zacznij pisać za darmo, po prostu bloguj i zobacz, gdzie to prowadzi. Rekordy z bloga będą dobrą opcją dla portfolio.

Niania

Możesz iść do innego kraju, w którym pracujesz jako niania. Obejmuje to małe wynagrodzenie i bezpłatne zakwaterowanie w rodzinie. Będziesz mógł poznać kulturę innego państwa i zaspokoić pragnienie podróży bez dodatkowych kosztów.

Dyplomat

Istnieje kilka rodzajów wakatów, które są odpowiednie dla dyplomatów. Niektóre są związane z zarządzaniem, niektóre z opieką zdrowotną. Często dyplomaci są wysyłani do ambasad z innych krajów. Jeśli zdasz wszystkie niezbędne testy i spełniasz wymagania, możesz pracować w reprezentacji państwa w innym kraju.

Archeolog

W zależności od rodzaju archeologii, do której się angażujesz, często można wyprawy eksplodować w celu wykopania starożytnych ruin. Potrzebujesz specjalistycznego wykształcenia, aby zaangażować się w taką pracę. Jest to idealna opcja dla osób, które pragnęły historii, kultury i przyrody.

Reporter

Jeśli jesteś dziennikarzem, możesz pracować w innym kraju i być oficjalnym korespondentem. Często wymaga się znajomości języków obcych, ale nie zawsze.

Auditor

Audytorzy są często wysyłani do różnych firm, co pozwala im podróżować. Jeśli pracujesz jako audytor, musisz monitorować dokumentację i sprawdzić poprawność.

Fotograf

Jeśli lubisz fotografować, możesz łatwo podróżować po całym świecie przez swoje hobby. Może to być sesja zdjęciowa w romantycznym miejscu lub strzelanie do wesela – istnieje wiele możliwości. Oczywiście zarabianie fotografa nie jest łatwe, ponieważ konkurencja jest wysoka, więc musisz znaleźć siebie i alternatywne źródło dochodu.

Wolontariat

Wolontariat pozwoli Ci podróżować po całym świecie, czasami nawet za to zapłacić, choć w większości przypadków wynagrodzenie nie jest zbyt wysokie. Dowiedz się więcej o międzynarodowych organizacjach wolontariackich, które zapewnią Ci właściwą opcję podróży, a jednocześnie pozwalają zrobić coś dobrego dla tej planety.