109 Shares 3399 views

Jak gotować frytki w domu. Szczegółowy przepis.

Ziemniaki – wspaniała rzecz, każdy zna prawdę. A wśród najbardziej pysznych sposobów gotować – smażenie w tłuszczu cienkie plasterki lub wrzącego oleju, frytki. Śniadanie serwowane jest w restauracji i kuchni na wszystkich poziomach, a tylko praktyczny fast food na nim po prostu jest oparta.


Jednak zepsuć (frytki), smak nie jest trudne, a najpewniejszym sposobem w tym kierunku – użyj nieświeży olej. Ziemniak ma właściwość łatwo pochłaniają zapachy, więc łatwo przywiązuje się do smaków wszystko co jest smażone w oleju wcześniej.

Osiągnąć czysty smak frytek z pewnością możliwe jest, że jeśli gotujemy go w domu samemu i używać świeżego i czystego oleju roślinnego.

Jak gotować frytki w domu.

Najprostszym sposobem jest odpowiednia tylko dla tych, którzy mają frytkownicy w domu, w specjalnym urządzeniu, która może być wylana na olej i narybku w danym frytek temperatury, czy czegokolwiek innego, „smażone”.

To, oczywiście, bardzo wygodne. Podobnie, w czasie określonej temperaturze i pozwalają uzyskać bardzo dobre wyniki, szczelnie zamknięty pokrywa chroni przed zalewaniem oleju. Ale … frytkownica, które muszą być przechowywane gdzieś, a to nie jest tanie.

Ci, którzy zdecydowali się zrobić bez frytkownicy frytki w domu gotowane na patelni lub naczyniu żaroodpornym. W rezultacie nie jest gorszy, ważne jest, aby stać tylko dokładnie przepis i nie zaniedbywać drobiazgi.

Frytki w domu. szczegół receptury.

Przede wszystkim, trzeba obrać ziemniaki. Następnie każdy bulwy wysuszyć ręcznikiem. Nie używaj ręczników, wykonane z bibuły. Istnieje duża szansa, że są one, gdy są mokre, przyklejają się do ziemniaków i wymaga czasu i cierpliwości, aby usunąć grudki.

Następnie, każdy guz jest cięta na pasy. Nie powinny być bardzo cienkie, próbuje się sprostać w zakresie 0,5-1 cm grubości. Długość dopasuje wielkość bulw.

Teraz olej. Wlać do garnka lub kazanchik. Ilość oleju, oczywiście, zależy od wielkości naczynia, ale jego szacunkowa spożycie nie powinno przekraczać jednej trzeciej butelce. Olej ten ogrzewa się.

W dobrze podgrzanego pominąć ziemniaków w małych porcjach. Jeśli to kocioł olej powinna całkowicie obejmować plastry jeśli rondel, warstwa powinna być cienka ziemniaków (ziemniaki grubość 1-1,5 brusochkov). Oleju do smażenia ziemniaków okładka pan nie całkowicie, więc trzeba go włączyć i upewnić się, że jest ona równomiernie rumiane ze wszystkich stron.

Ilość ziemniaków, zastawiane w ramach jednej partii w misce do smażenia powinien być mały. W przeciwnym razie masa ziemniaczana spadek temperatury oleju i mączki ulega zniszczeniu. Partia jest doprowadzana do złotego koloru żółtego, wyjąć łyżką cedzakową i położyć na durszlak do szkła nadmiaru oleju. W tej chwili przyczyną następujących stron są słomki.

Zazwyczaj domowe frytki w dużych ilościach, nie gotować, więc strony nie będzie dużo. Innymi słowy, przez długi czas nie trzeba go smażyć.

Po rumiane ziemniaków, olej silnie ponownie ogrzewano. Teraz wszystkie ziemniaki są umieszczone w pojemniku z masłem i smażone w głębokim tłuszczu ponownie, dopóki nie otrzyma ciemnego koloru jasnobrązowego tonów. Gotowy ziemniaczana leżeć w cedzidło (osuszony olej) i służą. Nie trzeba dodawać, dobre frytki, gdy jest gorąco.

Przyprawy i frytki w domu.

Frytki wymaga dodawania przypraw, ale czas i sposób ich ulubionych w naczyniu powoduje wiele kontrowersji. Istnieją trzy główne opcje i kartofelevedov zobowiązanie „ich” sposób jest zbliżona do przekonań politycznych.

Wyznawcy każdej metody uważają za jedynie słuszne i nie chce wstać za koszty obrony swojego punktu widzenia.

Mamy również krótko opisać trzy sposoby, aby wyjść i przygotowują ziemniaki na prawo do przyłączenia się do upragnionego „Stroną”.

  1. ziemniaki pod klucz posypane solą i podawać.

  2. Ziemniaki sól i pieprz po bulw osuszone i pokrojone w paski (to znaczy, dopóki nie dostanie się do oleju).

  3. Sól i przyprawy są dodawane bezpośrednio do oleju.

To wszystko o tym, jak gotować frytki w domu.