289 Shares 5449 views

Co jest obrzęk?

Obrzęk – zlokalizowana obrzęk skórnej, błon śluzowych oraz tkanki tłuszczowej, które mogą wystąpić z powodu różnych przyczyn. Choroba ta uważana synonimem obrzęk naczynioruchowy, obrzęk i alergiczne.


związku przyczynowego choroby

Obrzęk może powodować wiele rzeczy, zjawisk i przedmiotów otaczających człowieka w życiu codziennym. Może to być:

– leków. Obrzęk może powodować wiele typów immunoglobulin, antybiotyków, sulfonamidów i witaminy z grupy B;

– żywność. Pojawienie się obrzęku naczynioruchowego może przyczynić się do skorupiaki, ryby, sery, jaja, mleko, orzechy, fasola, owoce cytrusowe, pomidory, truskawki i czekoladę;

– owady. Niektóre owady mogą wytwarzać trujące toksyny, gdy bezpośrednio do organizmu ludzkiego przyczyną obrzęk naczynioruchowy, czy pacjent ma alergię na takiej trucizny. Wśród tych owadów są pszczoły i osy, szerszenie;

– lateks. Dość rzadkie, ale może powodować reakcję alergiczną produkty lateksu, w szczególności, prezerwatywy, rękawiczki, cewników moczowych i dożylne;

– alergeny naskórkowe. Alergeny naskórka, które mogą powodować obrzęki alergiczne są ślina i sierść kotów, psów i innych zwierząt.

Objawy choroby

Obrzęk rozpoczyna się po upływie 15 minut (maksymalnie pół godziny) po zetknięciu się z alergenem, to szybkość reakcji jest bardzo szybkim początku działania. Dość często towarzyszy pokrzywka.

Obrzęk często lokalizuje się w obszarze, który jest dobrze wyrażony w podskórnej tkanki tłuszczowej, na przykład, w usta i powiek, a także w jamie ustnej, na przykład miękkiego podniebienia lub języka. Ponadto, istnieją przypadki, gdy obrzęk zaczyna się rozwijać się w błonach śluzowych układu oddechowego. W tym przypadku istnieje duże ryzyko uduszenia.

Jeśli śluzowe dróg oddechowych rozwijać obrzęk naczynioruchowy, objawy są następujące: szczekanie kaszel, trudności w oddychaniu, głośny oddech, sinicą odcień twarzy, lęk pacjenta. Jeżeli poszkodowany w tym momencie nie jest szybko zapewnić pomoc medyczną, może on umrzeć z powodu uduszenia.

Ponadto, bardzo często zdarzają się przypadki niezwykłego obrzęk naczynioruchowy, wstrząs anafilaktyczny, który znajduje się poza mury szpitalne często kończy się śmiercią.

Wstrząs anafilaktyczny jest imptomy następujące:

– świąd,

– pokrzywka,

– obrzęk krtani, gardła i krtani,

– skurcz oskrzeli

– wymioty,

– nudności,

– ból brzucha,

– niedociśnienie,

– nieregularne bicie serca,

– rozwój Pras,

– drgawki,

– śpiączka.

Bez dostarczanie aktualnych i wykwalifikowanej pomocy w przypadku niekorzystnego przebiegu choroby często pacjent umiera z braku tlenu (zamartwicy) wskutek obrzęku gardła.

leczenie chorób

Leczenie jest objawowe prawie zawsze, ale każdy profesjonalista medyczny musi znać bardzo specyficzne algorytmy wyeliminować ten syndrom.

obrzęk krtani pacjenta podaje epinefryna i przeciwhistaminowe, przy czym do inhalacji prowadzi się stosując leki zwężające naczynia, po czym pacjent jest hospitalizowany w specjalistycznej dział Ent. Jeśli jest to niemożliwe, aby rozwinąć linia metody lecznicze tracheotomii jest wykonywana i intubacji.

Jeśli wstrząs anafilaktyczny, powinno być możliwe, aby zatrzymać przepływ alergen – to ze względu na powszechne przypadku reakcji anafilaktycznej do infuzji różnych leków. Następnie konieczne jest, aby zapewnić drożność dróg oddechowych, pacjent lub intubiruya produkcji tracheotomii konieczne. Następnie pozajelitowo epinefryny, dopaminy, norepinefryny i środki antyhistaminowe. Wraz z rozwojem obrzęku związanego z alergią pokarmową lub narkotyków, prowadzono kurs na czczo z wewnętrznie ehnterosorbentov i przeczyszczające.