755 Shares 2550 views

Shark szaroniebieski: zdjęcia i opis

Szaro-niebieski rekin jest wciąż znany jako Mako i makrela, Bonito. Niektórzy nazywają go chernoryloy. Ponadto ten typ ma podtypy, takie jak biały duży, Atlantyku i Pacyfiku rekina.


Dlinnoplavnikovaya rekin

W połowie ubiegłego stulecia został on opisany przez innego rodzaju. Ten dlinnoplavnikovaya rekin, który jest spokrewniony z zwykłym szaroniebieski.

Istnieje między tymi rodzajami jest tylko jedna różnica – piersiowy fin struktura.

W tego typu płetwy są bardzo długie. Są one znacznie przekraczać szerokości, co jest bardzo przypominające skrzydła. Rekin zamieszkuje dlinnoplavnikovaya szaro-niebieski w tym samym siedlisku z ich krewnych. Uważa się, że jest potomkiem starożytnych rekiny, które były nazywane Isurus Hastilus.

Ten rodzaj rzekomo miały długość do sześciu metrów, waga – trzy tysiące kilogramów. Uważa się, że ten rodzaj żył w okresie kredowym.

Mako. Zachowanie gatunku

Szaro-niebieski rekin mako, których zdjęcia prezentowane poniżej, jest agresywny gatunek. Ten rekin jest raczej niebezpieczne nie tylko dla mieszkańców morza, ale także dla ludzi, jak również. Ponieważ atakuje bezkrytycznie wszystkiego, co może być uznane za wydobycie. Ten rekin ma złą reputację wśród płetwonurków i nurków. Po tym wszystkim, tego rodzaju nie przechodzi przez drapieżne podczas polowania i często atakują nurków. Istnieją przypadki, gdy rekin niebiesko-szary podczas polowania na ryby wskakuje rybaków łodzi, a nawet zaszkodzić ludziom.

Ten rodzaj rekina jest najczęściej na Pacyfiku, Atlantyku i indyjskiej. Korzystne są wodach strefy tropikalnej, gdzie jest ciepło i burzliwy. Jeżeli temperatura wody jest szesnaście stopni, to rekin można znaleźć z trudem. Ale coraz częściej dążą do wypłynięcia, gdzie woda jest cieplejsza. Jeśli mako występuje w zimnej wodzie, to jest tylko tam, gdzie mieszka miecznik. Po tym wszystkim, jest to ulubiona karma dla rekinów.

Dlatego nazywany jest „zły”?

Ten drapieżnik próbuje trzymać się małej głębokości, a jeśli idzie głęboko, to tylko 150 metrów. Innym nick jest płetwa rekina mako – „mad” Wynika to z faktu, że jest to bardzo ciekawy i szybki. Ze względu na wydłużony i opływowym ciała i długości pyska go podczas polowania prędkości do 60 kilometrów na godzinę.

Niewiele zwierząt żyjących w ziemi, jest w stanie rozwinąć taką prędkość. Ale należy pamiętać, że istnieje opór w wodzie, co nie jest na ziemi. Podczas tego polowania rekina mako może wyskoczyć z oceanu na wysokość sześciu metrów. Aby rozwinąć prędkość tego typu nie tylko pomaga usprawnić ciało, ale także ma dobrze rozwinięty system krążenia. Dokładnie to, co mięśnie są pokryte dużą liczbę naczyń włosowatych, które przyczyniają się do ocieplenia mięśnie i sprowokować ich częstych redukcji, w wyniku to sprawia, że możliwe jest opracowanie takiej dobrą stawkę. Ta umiejętność nie jest na wszystkich gatunków rekinów.

Ale jak wszystko, aby przejść szybko, potrzebuje do uzupełnienia dostaw energii z pożywienia. Oczywiście, wymagana rekin jedzenie szaro-niebieski. Ten gatunek jest bardzo żarłoczne i dlatego atakują wszystko, co może być jadalne. I w końcu ze względu na jego ciekawy i rozwiązłości, i tych ludzi ataki rekinów na ludzi. Takie ataki na osobę nie został ustalony razy, zwłaszcza na tych, którzy odpłynęła od brzegu.

Shark szaro-niebieski. opis

Inne rekiny, gatunek ten charakteryzuje się tym, że ma kształt płetwy ogonowej miesiąca, jak również krótkie płetwy na piersi. Grzbietowych natomiast w tego rodzaju są wystarczająco różne. Pierwszym z nich jest wielki, a drugi, w pobliżu ogona, znacznie mniej.

Długość osób może osiągnąć średnio 3,5 metra. Ale są przypadki, które są do czterech metrów długości i ważyć ponad 400 kilogramów. Jak każdy drapieżnik, zęby są ułożone w kilku rzędach. Są ostre jak ostrze noża i pochylił lekko do wewnątrz w celu utrzymania Stranglehold na swoją ofiarę. Zęby próbce widać nawet gdy usta bliskości. W przeciwieństwie do białego rekina, to posiada swoją zdobycz, nie podarty na strzępy. Liczba zębów w szczęce górnej i dolnej jest identyczna.
Głowa jest proporcjonalna do ciała ryby, oczy są duże. Nozdrza rekiny specjalne receptory w postaci rowków. Pomagają one ustanowienie szybkiej zapachów połowów w wodzie i odkryć lokalizację ich drapieżne lub rannych życia morskiego. Wiele drapieżników znaleźć ich jedzenie w dużych przestrzeniach oceanu jest trudne. Ale rekin szaro-niebieski, Mako poradzić sobie z tym zadaniem szybko.

Jego kolor tego rodzaju drapieżnika przypomina niebieski. Ale istnieje różnica w ich masywności. Top drapieżnik, który ma niebieski i niebieski kolor, a bliżej do koloru brzucha zostaje zmieniony na światło – szary lub biały. Podobnie jak wszystkie chrzęstnej Ruffle i mako rekiny nie mają pęcherz pławny, więc tylko w ruchu, to odbywa się na wodzie.

żywność

Ten drapieżnik zjada zróżnicowane, ale jeśli masz wybór, wolą większe ryby, które bezpańskich na mielizny. To może być makrela, śledź, makrela, tuńczyk i inne. Zanurz się i leczyć się ośmiornicę. Można złapać i kalmary. A jeśli będzie padać martwego wieloryba, rekina i wtedy szaro-niebieski, zdjęcie, które można zobaczyć w artykule nie zaprzeczają sobie przyjemność. Zdarza się, że atak nawet ptaki, które unoszą się na powierzchni wody, a nie kurczy mniejszych mieszkańców wód morskich. Dlatego zrozumiałe jest, dlaczego uważa się, że rekin nie pereborchivy żywności. Ale przede wszystkim tego drapieżnika lubi jeść rybę-miecz, jak podano powyżej. A ludzie, którzy są zaangażowani w działalności rybackiej, wiedzą, że jeśli gdzieś w pobliżu pływanie miecznika, a następnie zamknij widać niebiesko-szary rekin.

Ale w obliczu tych dwóch drapieżników, możemy zobaczyć ich walkę, w której najsilniejszy wygrywa zwycięstwo. W walce mogą zostać utracone jako miecznika i rekina. Ale ze względu na jego preferencji jeść wszystko, co żyje, można powiedzieć, że wszystkie rekiny mają najlepszą zdolność do przetrwania.

reprodukcja

Odtwarza tego rodzaju korzystania ovoviviparity. Jaja, które zostały zapłodnione, w pełni rozwinięte w łonie matki. Potem rodzi całkowicie utworzonych małych rekinów. Ten typ jedzą własnego rodzaju, które mają być dokładne, nawet w łonie matki może być najsilniejszym młody pożreć słabe lub jaja, które są zapóźnione w rozwoju. W rezultacie światło pojawia się niewielką liczbę niemowląt Mako rekinów. Zasadniczo istnieją około tuzina. Już w pierwszej minucie nowego życia małych rekinów trzeba dbać o siebie: znalezienie pożywienia, a także obawy o ich bezpieczeństwo. Po tym wszystkim, te dzieci są łatwym łupem dla drapieżników morskich. Zdarza się, że rodzice sami mogą atakować młode.

wrogowie

Ale, jak każdy ma wrogów i na tego drapieżnika są stworzenia, które boją. Wśród tych dużych miecznika (chociaż są one ulubionym pokarmem szaro-niebieski rekin). Ponadto, istnieją inne, takie jak wrogowie większych rekinów innych gatunków, krokodyle czy orek, są również obdarzone zdolnością do rozwinięcia większej prędkości i mają zbiorowe umiejętności ataku.

„Przyjaciele”

Ale są też mieszkańcy morza, które są „przyjaciółmi” z tym dzikim drapieżnikiem. Należą do nich: piloci, ryby samoklejące, ryby czytelnia (towarzyszy rekina i pomaga pozbyć się pasożytów skórnych). Więcej informacji na temat ciała rekina można wykryć takie jak skorupiaki kapepody mieszkańców. Przylegają do płetw drapieżnika. Skorupiaki kapepody również oczyścić powierzchnię skóry ryby.

handel

Połowy rekinów nie jest już prowadzona. Ale jeśli natkniesz się na szaro-niebieski żarłacz śledziowy w sieci, to nie odpuszczę. Po tym wszystkim, jest bardzo smaczne mięso i cenne, zwłaszcza jeśli dotyczy żeber i wątroby.

niebezpieczny drapieżnik

Ogromne zainteresowanie tego typu rozmów z rybakami-sportowców. Ponieważ w łapania te gatunki rekinów walcząc o swoje życie aż do ostatnich sił. To daje sportowcom ogromną ilość emocji i zdolność do konkurowania z dzikim drapieżnikiem.

Ale z takich stworzeń zawsze trzeba być ostrożnym. Po tym wszystkim, są one niebezpieczeństwo, nawet gdy są one na ziemi. Podczas transportu ryb zachowuje się łatwe, ale gdy ktoś przychodzi na tyle blisko, gwałtowny ruch może ona zemścić się. Na przykład pozbawić osobę jednej z kończyn lub nawet zabić.

Istnieją przypadki, gdy tego rodzaju rekin podpłynął blisko brzegu i zaatakowały ludzi pływaków. Teraz jeden krótko wyjaśnić. Przypadek, w którym rekin mako przyszedł bardzo blisko plaży i pływaliśmy na głębokość zaledwie metr. W tym przypadku, jeden z ratowników próbował strzelać specjalnego pistoletu z harpuna. Ale rekin został zwolniony i skoczył na brzeg zemścić się na swoim oprawcy.