840 Shares 9456 views

Tapping i umiera

W inżynierii, najczęściej związek z gwintem. Jeśli jest to wysokiej jakości, cały projekt jest solidny i trwały.


Gwintowania – wydalenie układ procesu na pręcie lub w otworze za pomocą specjalnego narzędzia lub odkształcenie plastyczne (przez walcowanie).

Istnieją pojedyncze-pass i wiele wątków, prawy lub lewy gwint. Inną opcją – jest to krok, odległość pomiędzy dwoma grzbietami. Istnieje kilka odcinków gwintu: universal – zwykle trójkątny; trapezowy – jego profil wykonany w kształcie trapezu; Odporne – dla urządzeń pracujących pod wysokim ciśnieniem, a rurą, która jest używana do łączenia rur. Jest to standardowy zakres średnic od połączeń gwintowych.

Gwintowania może być wykonywane ręcznie, gdy narzędzie tnące jest włożona do ręcznego pokrętła lub wiercenia albo mechanicznie, gdy cięcie jest przeprowadzane w urządzeniu – wiertło lub tokarki.

Przedtem trzeba wykonać dodatkową operację na szczegółach – zrobić otwór o średnicy poprawić lub wałek. Jeśli jest to konieczne, aby cięcie wewnętrznej wybrany wiertło płynnie wprowadzony do otworu spustowego, a wychwycony objętość wymagana dla usuwania wiórów metalowych. W przeciwnym razie może dojść do złamania narzędzia i nici rozluźnienie dzieje. Zazwyczaj średnica pożądanego kęsa wybrane z istniejących stołach.

Stukając w obrębie otworu odbywa się za pomocą specjalnego narzędzia tnącego, zwanego kranu. On ma część roboczą, która wykonuje ten sam proces cięcia i trzpień do mocowania narzędzia do uchwytu do wiercenia maszyny, tokarki, w wiertarką ręczną lub gałką. Część pracy narzędzia wykonana jest ze stali szybkotnącej lub czasami z twardego stopu.

Tapping – dość czasochłonne i trudne zadanie, które wymaga najwyższej staranności. Najpierw trzeba umieścić produkt do kranu jest dokładnie w środku, w przeciwnym razie małżeństwo nie da się uniknąć. Podczas pracy z kranu ma trudności usuwania wiórów, jak otwór dostępowy w biegu gwintowania, jest trudne. Same kurki często może załamać z powodu ich niskiej twardości.

Jednak stukanie ma swoje zalety:

– prostota konstrukcji oraz jej wytrzymałości;

– cięcie występuje ze względu na samoobsługowych;

– dokładność gwintu zależy od wybranej właściwie zawór.

Cięcie gwint biegnie specjalnego narzędzia tnącego, który nazywany jest umrzeć.

Umrzeć za dotknięcie jest wykonywana w formie dużej nakrętki stali narzędziowej lub prędkości. Ostra krawędź profilu narzędzie robocze umożliwia niezakłócony usuń wiórów od pręta, a sam wióry swobodnie na zewnątrz do otworu. Przed wykonaniem szczegółowo nić jedzenia aż do żądanej średnicy na końcu ścięcia laseczki aby ułatwić dane wejściowe w płycie, a jej więcej niż prawidłowe ustawienie w szczegółach. Płyta jest zamocowana do plashkoderzhatele. Podczas gwintowania należy zastosować element smaru. Ułatwia to proces.