395 Shares 7478 views

Jak ustawić stół na urodziny dom tanio, szybko i smaczne?

Przed pojawieniem się tej ważnej daty sercu zawsze zatrzymuje się z radości w oczekiwaniu na prezenty, zabawy, przyjaznych spotkań. Ale niektórzy ludzie z różnych powodów nie lubią swoich urodzin. Ktoś z faktu, że są one co najmniej rok, ale starzeje. A niektórzy osobnicy szczególnie ekonomiczne, stres obliczyć, ile będą kosztować uroczystą kolację, a po ogłoszeniu szacunków mają zły nastrój. Życie jest tak uformowane, że każdy okresowo zmuszone oszczędzać. Ale to nie powód, aby pozbawiać się święta. Dlatego postaramy się odpowiedzieć na pytanie: w jaki tani zestaw stół na urodziny?


Gdzie tradycja?

Kiedy ludzie zaczęli świętować urodziny? Istnieją dwie wersje. Według pierwszego, oparta na tradycji obrządku rzymskiego, ułożone na cześć bogów. Poganie obfite stoły, brzmiał gratulacje otrzymali wiele prezentów. Ta hipoteza jest bardziej nowoczesny. Druga wersja mówi, że korzenie tradycji sięga starożytności, kiedy przekonania o szczególnej wrażliwości ludzkiej egzystencji w dniu jego urodzin. Wierzono, że wszystkie życzenia i przekleństwa mają dwukrotnie wpływ na następujących terminach. Dlatego ofiary starożytni ludzie starali się przebłagać duchy, tak aby nie szkodzić do noworodka.

Imieniny Fly śmiało brzęczenie

Urodziny stopniowo przesunięty do jednostki, ale przez długi czas nikt nie zwracał uwagi na datę urodzenia dzieci i kobiet. Pierwsza kobieta, której urodziny obchodzone jest na wielką skalę, była piękna Kleopatra. W ciągu zaledwie same osoby zostały podjęte w celu nagrywania i świętować urodziny pań.

Grecy i Egipcjanie i często żałosne zaznaczyć datę narodzin bogów i faraonów i królów. Zdarza się, że przy okazji pojawienia się światła na faraona zwolniony z więźniów. W zwykłych rodzin praktykowane dziennie, aby uczcić narodziny głowy rodziny.

Pozycja chrześcijaństwa w tej sprawie na początku było bardzo ciężko: życie dane człowiekowi na odpuszczenie grzechów, więc nie jest do zabawy. Później kościół nieco ustąpił i pozwolił chrzciny imieniny. Ale system radziecki był przeciwko imię-i, mówiąc w przenośni, tradycja tupnął żelaza bagażnika. Nawet słynna dziewczyna fly-urodziny rozkaz wycofania się z dzieł Corneille'a starego.

Nawiasem mówiąc, w Rosji dni były bardzo popularne imię: pieczony chleb, gotowane smaczne piwo, gotowane ciasta i zawsze śpiewała piosenki. Oczywiście, święta wiejskie były znacznie skromniejsze niż króla: czasami kwota wydana na imieniny monarchy, można było zbudować kilka luksusowych pałaców.

Tort z niespodzianką

Oczywiste jest, że zwykli ludzie zawsze marzyli o smaczne i niedrogie, aby ustawić stół na jego urodziny. Ale co to za święto bez tortu? Niewiele osób wie, skąd przyszedłeś do nas, to jest nieodzownym atrybutem urodzin. Jeśli kopać głębiej, uważa się, że pomysł przyszedł znowu z czasów pogańskich, kiedy ciemność świeci święte ołtarze ku czci dawnych bogów. Ale tradycja wymyślony przez Niemców. Oni stworzyli Obchody urodzin wspólnego były rytuał dziecka. Aby to zrobić, możemy przygotować pyszne ciasto, które ukrył wiele symbolicznych przedmiotów, top zapalone świece przez liczbę lat, a bohaterem dnia, budząc się o świcie, dziecko Jego łaski-sung piosenek. Warto zauważyć, że ciasto nie jeść aż do wieczora, aż tabela nie spotkać się z całą rodziną. Dziecko powinno mieć coś wymyślić cenionych i zdmuchnąć świeczki na raz. Znajomo?

Dzień Jams: ich obyczaje

W różnych krajach, takich wakacji są różne. Czci postawa większości ludzi na świecie przez rocznice. Ale niektórzy ludzie mówią, po prostu dziwne, albo nie okrągły wyborem. Także różne tradycje: we Włoszech niezbędnym danie na stole będzie urodziny spaghetti (który żył długo), w Ameryce Łacińskiej muszą przełamać Pinata załadowany z jej darów.

Brytyjski, mieszkał aż do 80 lat lub więcej, gratuluję Her Majesty. Ale najbardziej pechowy Urodziny żyć w Japonii zamiast witać dzieci rodzicom i ogólnie akceptowane dać prezenty dopiero po 60 latach.

Zasady ekonomiczny stół

Jeśli gospodyni, urodziny dziewczynka nadal postanowił zebrać pod jej gościnnym dachem bliskich, ale chce współmierne do potrzeb możliwości, wyjście tam. Ustaw tabelę dla swojego domu urodzin niedrogie, smaczne, a nawet tak wyglądał reprezentacyjny – absolutnie wykonalne zadanie. Aby to zrobić, wykonaj prostą regułę:

 1. należy rozważyć menu z wyprzedzeniem. Dobry szperać w książkach kucharskich, za pośrednictwem czasopism. Konieczne jest, aby zwracać uwagę na składniki: jest tańszy w zakupie produktów sezonowych, a więc odpowiednie menu wybrana jest. Jeśli gospodyni chce ustawić stół do jego domu urodzin przystępnych receptur ze zdjęciem szczególnie mile widziane, bo raz jest widoczny, będzie wyglądać potraw na stole.
 2. Aby dokładnie obliczyć liczbę osób (w tym, oczywiście, i kilka nieproszonych gości). Można gotować gorące części, ale w tym przypadku dziewczyna urodziny nie spocznie. Jeszcze lepiej zrobić wspólne naczynie z akcji.
 3. Pierwsze kursy w menu urodzinowego, co do zasady, nie są uwzględniane. Wyjątkiem są egzotyczne smakoszy zupy.
 4. Jeśli planujesz tradycyjne obchody, to możemy ustawić stół na urodziny do domu niedrogo. Potrawy budżetowe Przepisy można znaleźć w dowolnym źródłem smaku. Ale menu urlop musi być włączone zimne i gorące przekąski, danie główne (mięso lub ryba), sałatka i deser.

Alkohol – jest również ważnym atrybutem świątecznym stole, ponieważ zwiększają one stopień nastroju wybaczyć kalambur.

Cięcie skromne i luksusowe rolka

Wiele rodzin przylegają do klasycznej długiej tradycji i nakryć do stołu ulubione potrawy, że goście znają na pamięć. Ale takie podejście ma swoje zalety: ludzie nigdy nie będzie głodny, a gwarancją spełnione.

Wśród standardowych zimnych przekąsek posiadanych mięso, ser i cięcie warzyw. To klasyczne podejście jest jeszcze nigdy nikomu nie udało. Co najważniejsze, różnorodność gatunków w ramach cięcia. Każdy wie, że jest to zimna przekąska powinna rozpocząć każdy posiłek. Ten tak zwany czynnik organizacyjny: nie ma sensu mieć nadzieję, że nikt nie będzie za późno. I czekając na pozostałych gości będzie mógł jeść bardzo dobrze, nie pić na pusty żołądek.

Dla tych, którzy chcą, aby ustawić stół do jego domu urodzin tanio, koreański przekąski są idealne: kupować wszystkiego po trochu (pre-degustacja żywności) i rozłożone na stole w małych talerzach. Oraz żądanie gości domowe pikle i marynaty.

Istnieją przepisy na ekspresowych do czynienia z jak smaczne i niedrogie, aby ustawić stół na urodziny: walcowania i przystawka z romantyczną nazwą „Raffaello”. Pierwszym z nich jest przygotowana w następujący sposób:

 • cienki arkusz Lavash smarowane mieszaniny składającej się z majonezem, czosnek, koper tarty ser;
 • top spread cienkie plasterki szynki;
 • Kolejne etapy są powtarzane;
 • Pita walcowana w rolki;
 • wyrób owinięty w folię i usunięto w lodówce przez co najmniej 2 godziny.

Podawać jest tani, ale oryginalna potrawa powinna być cięty jest bardzo ostry nóż na a la carte kawałki.

„Raffaello” przekąskowy wymagają takich składników:

 • paluszki krabowe;
 • czosnek;
 • ser twardy;
 • majonez;
 • nerkowca (ale w celu ratowania, można użyć nakrętki orzech).

Mieszanina tłuszczu ser, majonez i czosnek walcowane jądra orzecha. Ponadto, na drobnej tarce przetarł mrożone paluszki krabowe. W tortom mięsa kraba bez kości kulki serowe z niespodzianką: potrawa jest gotowa. Włącznie z tym przepisem, można ujawnić tajemnicę, jak szybko i niedrogo ustawić tablicę na jego urodziny. Aby te kulki wyglądał uroczysty, słali na świeżych liściach sałaty.

Można również skorzystać z kuchni w sezonie. menu opcja budżet wykonany jest w lecie. Na przykład, kartach bakłażan lub palców. Druga opcja jest droższa, bo całkiem sporo, ale zawiera mięso.

Urocze gorące przekąski

Gospodyni, należy zadać sobie pytanie, jak smaczne i niedrogie, aby ustawić stół na urodziny, nie należy zapominać, gorące przekąski. Idą po zimnie, kiedy wszyscy zebrali się wokół stołu i nadszedł czas na pierwszy toast. Nie powinno być wiele i są one przygotowywane tuż przed podaniem. To proste danie, które cechuje małe porcje wielkości. Przykładem takich przekąski mogą zostać łatwo przygotować splątania mięso:

 • jest tradycyjny kotlet mięso mielone z dodatkiem surowego jajka;
 • Gotowy ciasto wałkuje i tnie na szew paskami;
 • klopsiki z pasm ciasta są nawinięte na typ cewki;
 • danie piecze się w piekarniku, aż gotowane.

Wygląda to bardzo reprezentacyjny rozrusznik.

Teraz dla gospodyni nie jest problemem, aby ustawić stół na urodziny do domu niedrogich recepty sami po prostu wyskoczyć z czasopism, książek kucharskich, portali internetowych. Oto, na przykład, potrawa podobna do julienne, który przygotowuje się śmiesznie szybko, a smakuje po prostu uroczo. Przedstawiamy uwagę gospodyń domowych pieczarkami w sosie śmietanowym. Przygotowanie danie takiego:

 • W ostrożnie smażyć cebulę i marchew dodano oczyszczone pieczarki dusić przez około 10 minut;
 • później położył śmietana, przyprawy i wszystko duszone do miękkości.

Proste danie może być piękny, jeśli posypać wierzch tarty ser i zioła, i stosować w donicach ceramicznych.

Sałatki do tej pory

Jeśli określono ustawienie stołu do jego domu urodzin tanio, nie może obyć się bez sałatek. Dla tradycyjnego podejścia będzie odpowiadał Olivier Ubrany śledź, „Mimoza” lub „Cezara”. Można użyć najprostszej opcji, który musiałby otrzymać produkty, takie jak:

 • groszek;
 • szynka;
 • grzyby marynowane;
 • majonez.

Ta sałatka jest odpowiednia, gdy goście są dosłownie na wyciągnięcie ręki lub niespodziewanie przyjdzie. Nie jest konieczne, wszystkie elementy są po prostu zmieszane razem w celu przygotowania pre-osobowych.

Oryginalny może wyglądać sałatkę z owoców morza, zwłaszcza wchodzą one do smaku żeńską połowę gości.

Głównym dostawa posiłków

To bardzo ważny punkt, kiedy po artyzm krzyczy: „Fiodora! Gra! „Pojawia się na stole, na przykład, apetyczny pieczone kaczki nadziewane z jabłek i suszonych moreli. Ale pytanie było jak tani zestaw stół dla jego urodzin, w co gra? To nie musi upiec kaczkę, to samo może być z kurczaka. Nie można używać cały ptaka, a jej nogi lub skrzydła. Jeśli są dobre marynowane, a nawet rolka w miodzie, masz świetny posiłek z pysznym chrupiącą skórką.

Generalnie, przed planowania głównego zasilania, trzeba się zastanawiać, że więcej jak swoich gości: mięso lub ryba? Dopiero wtedy można gotować upragnioną danie główne. Oczywiście, ryby kilka razy więcej kłopotów niż mięsa, ale faszerowany karp lub szczupak staną się prawdziwie świąteczny i goście będą długo pamiętane. Ładny domek na świąteczny stół kotlety, kotlety, steki lub medaliony. Jedno jest pewne – mięso na stole powinien być obecny niekoniecznie.

Dekorować do dań głównych do wyboru ziemniaki w każdej postaci: puree, frytki, smażone, gotowane z ziołami.

Kompot?

Aby ustawić stół na urodziny tanie, przepisy kulinarne – to nie wszystko, co jest niezbędne do gospodyni. Ważne jak napoje. Oczywiście, nie bez kompoty, soki, napoje gazowane, może nawet kubka. Co o alkoholu? Ważne jest, aby pamiętać, że picie alkoholu nie jest wszystko, więc na świąteczny stół musi atrybut służy szampana i innych win.

Do deserów potrzebne kawę lub herbatę. Jak słodko, oczywiście, klasyczny wersja podawane tort ze świeczkami, ale na pokrycie świąteczny stół na urodziny taniej? Po ciasta raczej kosztowne przyjemności. Jest rozwiązanie: albo upiec ciasto rękami, albo kupić ciastka, ciasteczka i cukierki. Nawiasem mówiąc, konfekcji, gotowane osobiście, lepiej niż jakikolwiek zakupionego produktu, bo gospodyni jest inwestowanie w duszy naczyń.

wynajmowane tajemnic

Aby ustawić stół do jego domu urodzin niedrogiego, ale jednocześnie sprawiają, że pamiętny, konieczne jest, aby wiedzieć, główny sekret: właściwy serwowania i dekoracji potraw. Nie jest konieczne, aby żal jej czasu.

Co jest potrzebne do serwowania i dekoracji:

 1. Obrus. W klasycznej wersji jest białe, ale inne kolory są dozwolone.
 2. Sztućce. Sztućce i szklanki muszą być wypolerowane do połysku. Z tej okazji, warto, aby uzyskać najlepsze z serwisu spichlerzy.
 3. Nie zapomnij o tkaniny na liczbę gości. Mogą być fale pięknie świeccy albo w postaci liczb.
 4. Ozdobić naczynia zielenie, jasne jagody, żurawina dla typu groszek, oliwki. Dla figuralnych warzyw cięcia i owoców jest specjalny nóż, to dobry pomysł, aby go kupić. Jeśli zadasz sobie pytanie: jak ustawić stół na urodziny niedrogich recepty mogą być bardzo zaskakujące. I nie tylko nie jest zbyt drogie i smaczne opisane w nich, ale również reprezentacyjny wygląd. To dlatego, że danie jest urządzone poprawnie, bo jeśli spojrzeć na żywność powinna pochodzić apetyt.
 5. Nie jest konieczne, aby wydać dużo eksperymentów kulinarnych, niech wszystko będzie jak zwykle, z wyjątkiem jednego lub dwóch posiłków.

Świąteczny stół nie zwalnia z różnych owoców i warzyw. Jeśli planujesz pić silny, a następnie zająć się odżywczym i serdeczny przekąskę.

mały urodziny

Jako niedrogiego zestawu stół na urodziny dziecka, więc był zachwycony myśleć, prawdopodobnie wiele matek. W rzeczywistości jest to dość łatwe. Istnieje kilka wskazówek, za pomocą którego można dokonać niezapomnianą uroczystość dla dziecka i jego przyjaciół:

 • Naczynia papierowe jasne kolory – bezpieczne i piękne, i nie trzeba myć niczego;
 • Pokój dekoracji kulki, girlandy z papieru;
 • małe naczynia – głównie tapas, sałatki kremanki, bułki chleba pita z różnymi dodatkami, krokiety z kurczaka – dzieci nie lubią przejadać, o ile, oczywiście, nie jest słodki;
 • vodohlobam może zaoferować domowej roboty lemoniady, napoje owocowe, soki, napoje owocowe i mleczno-owocowy koktajl;
 • korzystnie od skrzepu deserów;
 • Najlepsze sałatki z kwaśną śmietaną i jogurtem.

Aby zmieścić wszystkie kanapki: szynka, ser, gwiazdki, koła pieprz, oliwki, kukurydza, krewetki. Słodka wersja jest następująca: na szaszłyki sterczących banany, winogrona, kiwi.

Gotowanych kurczaka, pomidorów, papryki i jajek na twardo można zrobić pyszne sałatki, ozdobić go w formie jeża z muchomor na plecach. Sałatka określone warstwy: krojone pomidory z kurczaka → → → skruszone jaja startego pieprzu. Każda warstwa jest smarowane kremowy jogurt opatrunku. Hedgehog powinny być posypane tartych marchwi i znak pyska użyciem białka jaja. Oczy i nos są wykonane z oliwkami i suszonymi śliwkami i jaj Amanita i pomidorów.

Ważne jest, aby stworzyć świąteczną atmosferę i pozwalają malyshni aktywnie poruszać.

alternatywne pomysły

Wreszcie, można zaproponować kilka pomysłów, które nie mają ani czasu, ani ochoty spędzać czasu w kuchni, ale dusza potrzebuje wypoczynku. Nakryć do stołu na urodziny w domu tanie i smaczne, jak to możliwe, poprzez zakup gotowych potraw z kuchni lub restauracji. Wariant ten jest szczególnie przydatny zaawansowanych młodych firm. Można zamówić pizzę, gotowy grillowany kurczak i sałatki. Nieco droższe będzie kosztować kuchni japońskiej.

Istnieje ciekawa i nowoczesna wersja – bufet. Ale to jest uzależnione od pewnych zasad:

 • podział na części jednorazowego użytku;
 • Posiłki powinny być przede wszystkim yków;
 • można przesłać wszelkiego rodzaju gadżety na dużym stole;
 • Entrée być w koszach lub zrobić naleśniki uprzednim ich cięcie;
 • Jeśli podawane udka kość owinięte tkaniną.

napoje alkoholowe powinny być odkorkował, a goście na pewno dostarczonych okularów i okularów. Ale ogromnym plusem jest to, że dziewczyna urodziny nie trzeba ciągle zmieniać talerze i sztućce.

Najciekawszym rozwiązaniem byłoby urodziny w przyrodzie. Szczęśliwi ludzie urodzeni w miesiącach letnich, wiesz co to znaczy. Piknik, grill, grill, powietrze i słońce – co może być bardziej kuszące? Ale nawet tutaj istnieje niuansów:

 • sałatki z majonezem – nie zaleca się naczynia na piknik;
 • Mięso powinno marynować z góry;
 • Należy dbać o wodę pitną;
 • kanapki i dania niepożądane mogą być wzięte z domu.

A co smaczne pilaw na ogniu lub pieczone ziemniaki w popiele!

Ale bez względu na to, co chłopiec urodziny wybrała, najważniejsze – to świąteczny nastrój i bliscy blisko.