677 Shares 1887 views

Driada – piękna nimfa i kwiat górski

Nimfa – bajki ludowej, opisane w starożytnych mitach greckich. Nereida, Najada, Oceanides – wszystkie z nich były związane z jednym z naturalnych elementów. Nimfa nimfa, które zostaną omówione dalej, uznano strażnikiem lasu.


Kim są Driady?

Driada – nieuchwytny i czarujący zapach drzew, pokryte tajemnicy i śpiewane w legendach. Młody czarodziej, nieśmiałe i ciche istoty, których oni byli gdzieś między człowiekiem a Bogiem. Driady nigdy zestarzeć, jednak i nie byli nieśmiertelni, żyją bardzo długo, ale w końcu umarł.

Jego życie spędzili pod zielonym sklepieniem lasu, ukryte przed ludzkimi oczami. Tylko łowczyni społeczeństwo Artemis byli zadowoleni i? Mia? Ek skromne dziewice, a nawet pijanych kóz nogami satyry z którymi Tańczyli i śpiewali całą noc.

Podobnie jak w innych stworzeń bajki, Driady zostały obdarzone magią. Byli wykwalifikowanych uzdrowicieli i czarowników, ale mogą również wysyła do ludzi i uszkodzenia szaleństwa. Są one bardzo uczęszczanym przez ludzi, którzy dbają związanych z drzewami i pszczół, które służyły im jako posłańcy.

Kto mógł zrozumieć język kwiatów, ale Driada? Roślina z radością dzieli się nimfy z jego myśli, myśli, aktualności. Cute shy piękna wiedzieć wszystko o lesie i jego mieszkańcach, ponieważ były one integralną częścią jego duszy, jego pomysłem.

hamadryads

Wśród mitycznych mieszkańców rezerwatów leśnych były nimfy, jest nierozerwalnie związana z jego drzewa – to hamadryads. Były to jego kontynuacja, jego ochraniacze i zakładnicy. Jeśli drzewo dąb dawany wyciąć lub uderzony przez piorun w niego, z nim zginęli, i wiecznie młodą dziewicę.

Według starożytnej legendy, gdy drwal topór przebił drewno pnia zaczyna wyciekać krew, a liście były dystrybuowane i bolesny jęk. Biada temu, kto nie usłyszy ten zarzut dla miłosierdzia i zniszczyć drewno bramkarza: cała jego rodzina będzie cierpieć przekleństwo Driad i ukarać sprawcę tylko bogowie.

Wśród Greków istnieje mit niegodziwego króla Tesalii – Erysichthon. Obraził Demeter, wyciąć wiekowego gaju drzew posadzonych na jej cześć. Nie oszczędzono go i stulecie dąb, w którym mieszkał piękną nimfę, był to ulubiony bogini. Na takie zuchwalstwo rozgniewany Demeter Erysichthon surowo karane, że został wysłany przez niego nienasycony głód: im więcej jadł, tym silniejszy mąkę. Sprzedał wszystko, co miał, nadzieją uzyskać dosyć, nawet własną córkę, ale bezskutecznie. śmierć króla było straszne – zjadł własnego ciała i zmarł w nieznośnego bólu.

Orfeusz i Eurydyka

Najbardziej znanym Driada – to na pewno Eurydice. Podobnie jak wiele innych nimf drzewnych, ona związana z jego los zwykłych śmiertelników – muzyk imieniem Orfeusza. Ale ich szczęście było krótkotrwałe: uciekając w lasach irytujące chłopakiem, Eurydice nadepnął na jadowitego węża. Zgryz okazało się zgubne, bo nimfa drewna – to tylko nimfa, nie mając dar nieśmiertelności. Więc dziewczyna była w Hadesie.

Orfeusz, zrozpaczony, postanowił w cokolwiek był powrót ukochanego iw dół ciemnej rzeki do siedziby wiecznej nocy i snu. Lord of the Dead użalił się na niefortunne i dał mu piękny żonę, ale surowo karane nie patrzeć na nią, aż dotrą do królestwa żywych.

Przez długi czas szli wśród mrocznych i zimnych podziemiach Hadesu, aż ujrzeli światło. Orfeusz wątpliwości, czy nadąża za nim jego śliczną nimfę, było śmiertelne dla niego. Odwrócił się i zobaczył Eurydice, ale po chwili stapia się jak cień.

Nieważne, jak nazywa, ile modlił Orfeusza – bogowie pozostają niedostępne. Serca miłośników zjednoczone dopiero wiele lat później, kiedy on sam zniknął.

kwiat nimfa

Roślina z rodziny jest również nazywany różowy drewno nimfa. Zarośla zimozielone można znaleźć w północnych szerokościach geograficznych arktyczne i subarktyczne i wśród wysokich alpejskich łąk.

Jego proste duże kwiaty w kolorze białym lub blado żółty kolor wyróżnia się na tle bujnej roślinności lub skalistych zboczach. Małe liście skórzaste pokrywające łodygi pełzanie, dołącz rośliny ozdobne. Driada jest często stosowane w projektowaniu skalistych wzgórz w projektowaniu krajobrazu.