887 Shares 6478 views

Pozwolenie na handel na ulicy: gdzie i jak uzyskać niezbędne dokumenty. handel uliczny

Chodząc po ulicach, od czasu do czasu natknąć się na dużych i małych tackach, które oferują swoim klientom owoce i warzywa, różne ciekawostki, lody, kwiaty, gazety i czasopisma. Z pewnością każdy z was widzieli małe chaotyczne rynki, gdzie można kupić świeże owoce i warzywa. Sprzedać je ogrodników, który gwarantuje naturalność produktów. разрешение на торговлю на улице. Ale niewiele osób wie, że musi najpierw uzyskać pozwolenie na handel na ulicy. Co to jest i jak je zdobyć, dziś porozmawiamy.


Dlaczego handel uliczny regulacja mocy

Faktycznie, właściwe władze są wystarczające powody do niechęci spontaniczne rynki. Wynika to częste przypadki łamania norm sanitarno-epidemiologicznych. Duże skupiska tac jest trudny do kontrolowania, takich rynkach może osiągnąć dość duży rozmiar, a tym samym zwiększa ryzyko pożarów i wypadków drogowych.

Nie tylko administracji miejskiej, ale przedsiębiorcy, którzy działają zgodnie z prawem, również mają negatywny stosunek do tych sprzedawców, ustanawiając namiot tuż pod oknami ich zakładów. Dzięki temu zmniejsza się przepływ odwiedzających, a ostatecznie wpływa na zyski i Skarbu poprzez zmniejszenie podatków przychodzących.

Kto jest uprawniony do wykonywania nadzoru

Istnieją specjalne narządy, które mogą sprawdzić stragany uliczne do ich zgodności z prawem. бывают плановыми или стихийно организованными, поэтому предугадать дату очень сложно. Działania te są planowane lub spontanicznie zorganizowane, więc data jest bardzo trudne do przewidzenia. Główne organy kontroli – jest:

 • SES (CPS).
 • Administracja lokalna.
 • Internal Revenue Service.
 • Policja.

Każdy z nich – jego roszczenie do właściciela. SES i policja powiedzieć naruszenie reguł handlu światowego i organy podatkowe będą karane w przypadku, gdy wykryje brak rejestracji i uchylania się od opodatkowania.

Kto potrzebuje takiego dokumentu

газетами и журналами. Przede wszystkim musimy pamiętać o kierowców z rzodkiewki i truskawki, a także dziadków, którzy siedzą z gazet i czasopism. Ale to nie jest tylko publiczność. Pozwolenie na handel na ulicy będą również zobowiązani do tych, którzy są formalnie w miejscu. Ten niewielki prefabrykowane obory, które wyznaczają bez fundamentu. Zgodnie z prawem, to również uliczne stragany. Ponadto podobny dokument jest wymagany w lokalach gastronomicznych, jeżeli właściciel chce zainstalować kolejne tabele letnie. Jak widać, publiczność jest dość obszerna, więc obiekt jest istotne dla wielu.

biznes plan

Nie zapominaj, że dana osoba nie będzie w stanie uzyskać odpowiednie dokumenty. Więc kiedy widzisz kierowców ciężarówek, którzy sprzedają produkty z ogrodu, można mieć pewność, że robią to bez żadnej kontroli. Uzyskać pozwolenie na handel na ulicy może tylko oficjalnie zarejestrowanych rachunek. Jest jeszcze jedna rzecz: administracja miejska sama określa miejsce dla handlu. без них чревата штрафами. Jeśli miała ochotę zatrzymać nie idzie zgodnie z planami, dokumenty nie mogą być uzyskane, i bez nich praca jest obarczona kar.

Procedura umieszczania obiektów handlu

Kiedy zaczął mówić o podziale miejsc dla działalności handlowej, Zatrzymajmy się szczegółowo na ten temat. Pozwolenie na handel w najprostszy sposób, aby dostać się na ulicę, jeśli jesteś na terytorium rynkach miejskich. W tym przypadku, wystarczy skontaktować się z lokalnymi władzami w celu uzyskania stosownego dokumentu. Pozyskanie go, można od razu ustawić tacę i wykonywać działalność gospodarczą. Jedyne, co jest wymagane od ciebie jest, aby regularnie płacić administracji „w miejscu”.

Ale są też inne opcje. Jest to logiczne założenie, że do handlu ulicznego na terenie rynku w konkurencyjnym środowisku. W bardziej korzystnej sytuacji są przedsiębiorcy, którzy już posiadają własności gruntu, którego celem pozwala na ich wykorzystanie w handlu.

Jeśli witryna nie jest, można skontaktować się z właścicielem wybrany. To może być podawanie lub prywatny właściciel. trzeba będzie omówić warunki i wejść w przestrzeń dzierżawy namiocie lub tacy.

wybierając produkty

handel uliczny – to pewna grupa ryzyka, ponieważ warunki nie oznacza pełnego przestrzegania norm sanitarnych i zasad. Oznacza to, że jeśli chcesz w handlu żywnością, administracja miasta ma obowiązek zorganizować badania i zamknąć działalność po wykryciu naruszeń. Jest jedno zastrzeżenie. Truckers sprzedające zioła rano, zwykle nie dotykać. Chociaż, jeśli będzie dużo razem, policja może jeden dzień i rozproszyć, ale bez kary. Kolejna rzecz – jest pokryta tacę w środku miasta, która sprzedaje ciasta, ciastka lub coś podobnego.

Odpowiedzialność za naruszenie prawa

Jeśli przedsiębiorca myśli, że może wziąć każdy produkt, położone w dogodnej lokalizacji do prowadzenia działalności gospodarczej i dla przyjemności, wkrótce czeka wielkie rozczarowanie. Jeżeli sprzedawca nie jest zarejestrowana jako osoby prawnej lub przedsiębiorcy, grozi mu grzywna w wysokości 2 tys. Rubli. O wiele bardziej surowe kary będzie, jeśli realizowany przez dóbr nieodpowiedniej jakości.

 • W przypadku osób fizycznych – 2 tys p ..
 • Dla funkcjonariuszy – 10 tysięcy p ..
 • Dla niezarejestrowanych przedsiębiorstw – 20 tys p ..
 • W przypadku osób prawnych – 30 tysięcy p ..

Trading w niewłaściwym miejscu, podlega karze grzywny w wysokości 1,5 tys. P. po raz pierwszy. Jeżeli naruszenie powtarza się, czy przedsiębiorca chce rozszerzyć pawilony w handlu bez zezwolenia, kara może być surowsza.

Żadnych problemów z prawem

в будущем, нужно знать определенные правила. Aby dobrze spać i nie mają kłopotów w przyszłości, trzeba znać pewne reguły. Handel na ulicy bez zezwolenia może być przez jakiś czas do generowania dochodów, ale jeśli chodzi o poważnym przypadku testowego, można stracić dużo więcej. Więc przede wszystkim trzeba zarejestrować się w lokalnym urzędzie skarbowym jako PI lub LLC. . To teraz trzeba wybrać tryb pracy. Na początek mała firma jest najlepsza uproszczony system podatkowy i płaskie. Więcej informacji o nich można powiedzieć, bezpośrednio do uprawnionych organów, nie trafi teraz do tych subtelności.

Wykorzystanie pracowników

Drugi punkt, który trzeba podjąć decyzję – czy was będzie się bezpośrednio angażować się w handlu lub zatrudniających sprzedawców. Druga opcja wymaga rejestracji funduszu emerytalnego i FUS. Gdy te dokumenty problem został rozwiązany, możemy przejść dalej. Ponieważ pozwolenie jest bardzo prosta, to lepiej, aby przejść całą procedurę aż do końca. W tym przypadku będzie to mniejszy problem w przyszłości.

Tak więc, następnym krokiem – iść do administracji samorządowej. W inny sposób nazywany jest dział handlowy. Wraz z formularzem wniosku należy dostarczyć kompletny pakiet dokumentów. Zgodnie z ogólną zasadą, wymagane jest:

 • Plan lub mapę lokalizacji gniazda.
 • Kopia świadectwa rejestracji w postaci przedsiębiorstwa lub przedsiębiorcy.
 • о принятии на учет в налоговой службе. Instrument akceptacji rejestracji w urzędzie skarbowym.
 • Kopia tożsamości.
 • Certyfikat braku niezapłaconych podatków.

Podejmowanie decyzji będzie zależała od wybranej lokalizacji. Miasto ma konkretne obszary, w których pawilony handlowe nie są wprowadzane, a ten będzie musiał uznać. W ciągu 10 dni, Komisja rozważa udzielenie pakiet dokumentów, a następnie jego werdykt. Pozwolenie jest wydawane na czas określony, w przypadku awarii masz możliwość dostarczenia pakietu do sprawdzenia jeszcze raz.

Pierwsze kroki

Tak, wszystkie dokumenty są zbierane, jest wyposażyć miejsce i dostać się do pracy. Teraz po raz kolejny wracamy do tego, co handlować. Pamiętaj, że SEC zbyt często zadowoleni z nalotów na miasto i znajdzie sprawców. Dlatego też, jeśli planujemy wdrożyć poprzez stoisko ulica żywności, trzeba książkę sanitarnej i obowiązkowe zgodność ze wszystkimi przepisami. Jeśli wśród produktów sprzedawanych do jedzenia mięsa lub ryby, a potem być przygotowany na to, co będzie potrzebne więcej i weterynaryjne certyfikat potwierdzający jakość produkcji. W ogóle, handel produktami – jest to jeden z najtrudniejszych obszarów. Konieczne jest, aby zrozumieć, w szczegółach, tak aby nie zrobić dużo kar.

Ile patentu

Nie więcej niż spokoju i bezpieczeństwa. W rzeczywistości, trudno powiedzieć z góry, ile będzie musiał zapłacić za papierkowej. Wszystko będzie zależało od polityki miejskiej, skala biznesu i wybranego systemu podatkowego. W niektórych obszarach, specjalnie przeznaczone do tych działań może być wolny nawet wynająć ziemię. Najważniejsze – jest przestrzeganie norm sanitarnych.

Rejestracja przez organy podatkowe – niezbyt kosztownej procedury. Trzeba będzie zrobić kopie dokumentów, aby złożyć wniosek i uiścić opłatę, która nie przekracza 400 rubli. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z usług wyspecjalizowanych organizacji, które są niezależnie przygotowanych dla Ciebie cały pakiet dokumentów dotyczących otwierania i prowadzenia działalności gospodarczej, to nie może być różne ceny. из них и выяснить, сколько стоит патент. Najprostszym sposobem jest najpierw zadzwonić do niektórych z nich i dowiedzieć się, ile patent. Następnie na ręce będzie miał konkretnych liczb. A może jest to bardziej wygodne do prowadzenia działalności gospodarczej w FF? Jest lepiej poprosić księgowego.

Podstawowe wymagania Rospotrebnadzor

Jeśli planujesz sprzedać kwiaty, okulary lub pamiątki, można bezpiecznie pominąć ten krok. Jednak większość przedsiębiorców przyjść do głowy, aby wykorzystać fakt, że ludzie chcą jeść i pić. To naprawdę dobry biznes, ale trzeba zwrócić uwagę na wyposażenie miejsca pracy, aby uniknąć skarg od organów kontrolnych. Oczywiście, każdy sprzedawca musi być książka sanitarnych. To nie jest jeszcze do omówienia.

 • Realizacja łatwo psujących się produktów spożywczych bez sprzętu chłodniczego jest niedozwolone. Dlatego handel ryb i mięsa, mleka i innych podobnych produktów na ulicy w lecie ciepło jest po prostu zabronione.
 • и прилегающей территории. Nie przechowywać w pojemnikach zwrotnych w miejscu pracy i okolic. To musi być regularnie usuwane.
 • biurko handlowym muszą być przechowywane skrupulatnie czyste. Biznesmen lub sprzedawca ma obowiązek przyjść do pracy w czystej odzieży, nosić kapelusz i posiada logo piersi.
 • Namioty i sklepy mobilne mogą sprzedawać połączoną gamę produktów, ale tylko wtedy, gdy powierzchnia pozwala umieścić każdą grupę na osobnej półce. Ponadto, jeżeli sprzedaż prowadzona jest przez jednego producenta, wszystkie produkty, w tym chleba, muszą być w oryginalnym opakowaniu.
 • Gorące wyroby gotowe (ciastka, belyashi, hamburgery) należy zrezygnować z pojemników izotermicznych.
 • быть выше +26, а зимой ниже -18 градусов. Temperatura w miejscu pracy w okresie letnim może być wyższa niż 26, a w zimie poniżej -18 stopni.

zamiast wniosku

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej – jest to kuszący pomysł, że prześladuje wielu ludzi dzisiaj. Jeśli zdecydujesz się spróbować i zacząć automatów ulicy, pierwszy zapoznają się z materiałem zawartym w tym artykule. Pozwoli to uniknąć błędów na starcie, i stanowi solidny fundament na przyszłość. Wielu gigantów zakupy online zaczyna się od ulicy stragany, stopniowo rośnie jako zbiór stałych klientów i popytu na oferowane produkty.