136 Shares 4850 views

Laz-699 – legenda!

LAZ – prawdziwa legenda wśród autobusu, który był o wiele modyfikacji. W tym modelu wprowadzamy najnowsze rozwiązania i pomysły, które sprawiły, że nie tylko wygodne, ale również w pewnym sensie wyjątkowy. Ten autobus jest dość długa historia. Nawet dziś można zobaczyć na drogach. I co dziwne, ze względu na wielki sukces i popularność autobusu wyprodukowanego jeszcze w 2000 roku.


Pierwszy model pojawił się w 1960 roku – Laz-699 "Karpaty". Doświadczony długą bazę, 34 miękkie fotele, dwa włazy, kieszeń na termos, WC, radio, zagłówkiem. Komercyjnie produkowane Laz-699 w fabryce we Lwowie od 1978 roku. Jego główną cechą było to, że ma wagon typu ciała z płytą podstawy, uznaje się za modelem długodystansowych ma troje drzwi (kierowca i dwóch pasażerów). duża klasa autobus. Głównym celem – transport międzynarodowy i długodystansowych.

699A "Karpaty-1"

Początkowo produkowane tylko trzy modele LAZ. Autobus był prawie identyczny z poprzednim, ale ze zdalnym pneumoelectric układu zmiany biegów. Były też pewne różnice w regulacji 699A salonie: 41 miejsc, dwa składane siedzenia, przód, usunął toaletę i garderobę. Model ten został stworzony dla państwa i test fabrycznych System pozostał ten sam oświetlenie i listwy. Testy wykazały pytania o wiarygodność niektórych części i mostów, więc produkcja tego modelu została przełożona.

699N

Poniższe modele zostały wyprodukowane w 1967 i 1969 roku (699A i 699B), był to jedyny w swoim rodzaju wariacji Laz. Autobusy tym modelu nie ma szansy, aby przejść do masowej produkcji, więc opracowali warianty tej samej klasy – 699N i 695N, wymiary są takie same. W tym przypadku 699N ma dodatkowe trzecie drzwi pasażerów w rozstawem osi, w wyniku czego konieczne było zwiększenie grubości pionowych przeciwnych otworów okiennych. Różne modele o dużej przedniej szybie, bardziej nowoczesny design i wysoka wytrzymałość organizmu. Ze względu na brak miejsca składowania, a także układ trzech rzędów został ustalony na 31 mandatów, a ogólnie, autobus mógł pomieścić 74 osób.

Powodowany samochodów na ZIŁ 375, wyposażone w sprężyny-pneumatycznego zawieszenia a automatyczną skrzynią biegów. Przez dwa lata (1972 i 1974) na wzór jednostek hybrydowych zainstalowana moc, DC generator trakcyjny 512A, benzynowy silnik ZMZ 53, baterie i akumulatory trakcyjne na 75kW DC 308A silnika. Laz-699 wyposażony w wyjścia pomocniczego, który następnie został obowiązkowe było wloty powietrzne otwory. 699N ma nową wentylację, ale nie ma otworów wentylacyjnych. produkcja autobus został ograniczony do 1976 do 1978-ty.

699RUR

Turystyczny większy model z literą „P” w tytule prezentowanego w 1978 roku rozpoczęła się jednak do masowej produkcji tylko 83, gdy zmniejszona 697R problem i byliśmy w stanie całkowicie przejść do autobusu LAZ-699. Było wiele zmian i ulepszeń do końca produkcji (2002). Główną cechą tego modelu były pierwotnie podniesiona-grzejniki, aż do 1981 montowany prostokątna (Moskwicz) światła i małe plakaty z literą „L” w polu. Pod koniec 81 th reflektory znaleźć kolisty kształt, natomiast zasięg stał się symbolem przez duże „L”. Warto zauważyć, że na początku lat 80-tych produkowanych nawet w bardzo ograniczonej liczby modeli luksusowych LAZ-699. Zdjęcia z tych gatunków mogą być łatwe do znalezienia, istnieje wola, ale spotkać je na ulicy jest prawie niemożliwe. Były one wykorzystywane wyłącznie do służb cywilnych, więc miał kilka dodatków. Pod koniec tego samego 80 całkowicie opuszczonym kratką aluminiową. Od 1993 roku usunięto drzwi kierowcy, niektóre modele mają osie z kołami tarczowymi.

699I

Od 1974 do 1975 roku, pierwsze dwie jednostki Laz-699 zostały zwolnione z literą „I”, który otrzymał oficjalną nazwę „Ukraina-34”. Ludzie są one znane jako „przestrzeń”. Zostały one opracowane na dostawę astronautów fartuch. Podstawowy układ drzwi, tył podniesiony dach zainstalować klimatyzator. Salon zamknięto i podzielony na niezależne części:

• 8 fotele, lodówkę, telefon, szafa, pilot klimatyzacja, biurko z magnetofonu, działające składane krzesła, mikrofony głośnomówiące, podłączenie zestawu słuchawkowego;

• Centrum siedzenia 1, odkurzacza i szafki na garnitury lotu;

• 8 fotele, szafa na ubrania i pościel, stół z mikrofonem i telefon;

• kabinie kierowcy.

Piece przygotowanej ciekłej, które są połączone z układem chłodzenia silnika, napędzane przez standardowy zasilacz 12 wolt. Podczas eksploatacji urządzeń elektrycznych stosowanych 380/220 V.

699P

Dwa kolejne modele Laz-699 1974/75-tych dokonano na Bajkonur. przyniósł też astronautów na miejscu. Ciało autobus biały zielone i pomarańczowe poziome paski, drugie drzwi znajdują się w podstawie i kierowane do zamkniętej komory odkurzaczem i szczoteczki. Dalsze oddzielne drzwi otwarte lub 9-osobowy przedział towarzyszące (zainstalowany toaletowy, szafę, lodówkę i bar), lub w przedziale 6 miejsc dla astronautów. Drzwi frontowe może dostać się do ogrodzonej szklany kokpit z dodatkowym siedzeniem dla osoby towarzyszącej. W środku było kolejne drzwi. Autobusy są wyposażone w wideo i radiomagnetofon, domofony, radia, lampy wideo i fotografii, radia VHF, systemu wentylacji kostiumy, TV, klimatyzacja, autonomicznego nagrzewnicy wodnej i układu chłodzenia silnika. Ciało całkowicie uszczelnione: athermal podwójne szyby i osłona cieplna dachu. Na pokładzie znajduje się dwa niezależne źródła zasilania (24 i 12B), przy czym generator (800 i 1200 W) a baterią (60 i 150 godzin).

Model pilot

Na koniec warto zauważyć, że istnieje wiele innych modeli eksperymentalnych, które nie wejdzie do produkcji. Na przykład w 1969 roku w jednym egzemplarzu został stworzony 699B jako Laz-699RUR „Tourist-2”. Nie było również doświadczonym Model 699N silnik wysokoprężny YaMZ 740. Na ogół były one dużo, ale niewiele udało nam się dostać na przenośniku z powodu pewnych problemów, lub ze względu na ich specjalizację. Z lewej drogi podróżować solidne modele, które pozwalają wygodnie pokonać bardzo duże odległości, z doskonały system wentylacji, ogrzewania i wyrafinowanej konstrukcji zawieszenia.