400 Shares 6197 views

"French Lessons": analiza. Rasputin, "French Lessons"

Proszę znaleźć jeden z najlepszych opowiadań w pracach Valentin i przedstawić swoją analizę. Rasputin "French Lessons" wydanej w 1973 roku. Sam pisarz wśród innych jego dzieł nie emituje. Powiedział, że nie musiał wymyślać niczego, bo wszystko opisane w opowiadaniu się z nim stało. Dodane przez autora jest przedstawiony poniżej.


Znaczenie imienia historia

Dwie wartości mają słowo „lekcji” w pracy, który jest tworzony Rasputina ( „French lessons”). analiza narracji można zauważyć, że pierwszy z nich – niektóre dedykowane do tematu godzin szkoleniowych. Po drugie – to jest coś, pouczające. To właśnie ta wartość staje się decydujące dla zrozumienia intencji tej historii, która nas interesuje. Lekcje prowadzone przez nauczycieli ciepło i życzliwość chłopca przez całe życie.

Kto jest poświęcona historii?

Kopylovoy Anastasii Prokopevne poświęcony Rasputin „French Lessons”, które jesteśmy zainteresowani analizą. Ta kobieta – matka z Aleksandr Wampiłow słynnego dramaturga i przyjaciela Valentin. Pracowała przez całe życie w szkole. Wspomnienia z życia dziecka podwaliny historii. Według pisarza, wydarzenia z przeszłości były w stanie ogrzać nawet przy najdelikatniejszym dotyku.

francuski nauczyciel

Lidia M. w pracy nazywa swoją nazwę (jej imię -Molokova). Pisarz w 1997 roku opisano w spotkaniach z nią powiedział publikacji „literatury w szkole.” Powiedział, że Lydia M. był w swoim domu, a oni pamiętał szkoły, miejscowości Ust-Uda i wiele radosnych i trudnych czasach.

Cechy historia gatunek

Według gatunku „French lessons” – opowieść. W latach 20. (Zoschenko, Iwanow, Babel), a następnie w temperaturze 60-70 (SHukshin, Kazakow i wsp.) Rozkwit sowiecką historię. Ten gatunek sprawnie wszystko inne proza reaguje na zmiany w społeczeństwie, jak jest napisane szybciej.

Możemy przypuszczać, że historia – pierwszy i najstarszy z gatunków literackich. Po krótkiej retelling zdarzenia, takie jak walka z wrogiem, w przypadku na polowania, i tym podobne, to już jest, w rzeczywistości, ustne historie. W przeciwieństwie do wszystkich innych gatunków i rodzajów sztuki, historia ludzkości wrodzonej pierwotnie. Przyszedł razem z mową i nie jest tylko środkiem do przekazywania informacji, ale również działa jako instrument pamięci społecznej.

Grafika Valentin – realistyczne. Pierwszą osobą, napisał Rasputin „French lessons”. Analizując je, możemy zauważyć, że ta historia może być uznane za w pełni autobiograficzny.

Głównymi tematami prac

Zaczynając pracę, pisarz zadaje pytanie, dlaczego czujemy się winni za każdym razem, nauczyciele, a także do ich rodziców. I nie winię za to, że była w szkole, i za to, co się z nami stało po. W ten sposób autor określa główne tematy jego twórczości: uczeń i nauczyciel związek, obraz oświetlony moralnego i duchowego sensu życia, stając się bohaterem, który dostaje się przez Lydia Michajłowna duchowych doświadczeń. Komunikacja z nauczycielem, lekcje francuskiego stali narratora lekcji uczucia edukacja życiowych.

Gra na pieniądze

nauczyciel gry z studenta na pieniądze, wydawałoby się – niemoralne. Jednak to, co jest za nim? Odpowiedź na to pytanie jest podana w produkcie VG Rasputin ( „French lessons”). Analiza pozwala ujawnić motywy, które napędzają Lidia Michajłowna.

Widząc, że w powojennych latach głodu niedożywionych uczeń, nauczyciel zachęca go pod przykrywką dodatkowych zajęć do swojego domu, aby nakarmić. Ona wysyła mu pakunek rzekomo od matki. Ale chłopak odmawia jej pomocy. Przedsięwzięcie z założenia nie powiodło się: była produkty „miejskie”, i twierdzi, że jest nauczycielem. Lydia M. Potem oferuje grę dla pieniędzy i, oczywiście, „traci” na chłopca na grosz może sobie pozwolić, aby kupić mleko. Kobieta szczęśliwy, że to oszustwo udaje. I to nie potępia Rasputina ( „French lessons”). Analiza przeprowadzona przez nas, pozwala nawet powiedzieć, że pisarz to obsługuje.

Zwieńczeniem prac

Zwieńczeniem prac pochodzących po tej grze. Historia limitu zaostrza paradoksu. Nauczyciel nie wiedział, że gdy taki związek z oddziału może doprowadzić do zwolnienia lub nawet karnej. Nie wiedziałem, że aż do końca chłopca. Ale gdy katastrofa, zaczął rozumieć zachowanie swojego nauczyciela głębszym i realizować niektóre aspekty życia w tym czasie.

Finał tej historii

Prawie melodramatyczny finał to historia, która stworzyła Rasputina ( „French lessons”). Analiza produktu pokazuje, że paczka z jabłkami Antonow (i chłopiec oni nigdy nie próbowałem go, ponieważ był mieszkaniec Syberii) jakby echa nieudanej wysyłania makaronu – Żywność miasta. Ten finał, nie pojawił się nieoczekiwany i przygotować nowe akcenty. Sercem miasteczka nieufny chłopca w historii otwiera przed czystości nauczyciela. Historia Rasputin zaskakująco nowoczesny. Writer przedstawiono w nim odwaga młodej kobiety, wgląd ignorantem, błędne dziecko uczy lekcje ludzkości czytnika.

historia idea jest taka, że uczymy się uczucia, a nie życie w książkach. Rasputin zauważa, że w literaturze – jest szkolenia zmysły, takie jak hojności czystości dobroci.

bohaterowie

Kontynuujemy analizę dzieła „French lessons” Rasputina V. G. opis głównych bohaterów. Są w historii 11-letniego chłopca i Lydia M .. Była w tym czasie ponad 25 lat. Autor zauważa, że na jej twarzy nie było przemocy. Ona traktuje chłopca ze współczuciem i zrozumieniem, można docenić jego poświęcenia. Nauczyciel w jego ucznia uważany za wielką zdolność do uczenia się i był gotowy, aby pomóc im rosnąć. Ta kobieta jest obdarzona współczuciem dla ludzi, a także życzliwości. Musiała cierpieć za tych cech, które stracił pracę.

W historii, chłopiec uderza zaangażowanie, chęć do nauki i iść do ludzi we wszystkich okolicznościach. W piątej klasie, udał się w 1948 roku. We wsi, gdzie mieszkał chłopiec, był tylko w szkole podstawowej. W związku z tym, że musiał iść do centrum dzielnicy, która była ponad 50 km, aby kontynuować naukę. Po raz pierwszy w 11-letni chłopiec, który znalazł się odciąć od swojej rodziny, znajome otoczenie. Ale zdaje sobie sprawę, że został przypinanie ich nadzieje nie tylko rodzimy, ale również wsi. Według mieszkańców, powinno być „uczony”. A bohater dokłada wszelkich starań, aby to zrobić, przezwyciężając tęsknotę i głodu, aby nie pozwolić ich rodaków.

Z życzliwością, mądrego humoru, ludzkości i psychologiczny dokładnie obrazuje relacje z młodego nauczyciela uczeń głodny Rasputina ( „French lessons”). Analiza prac prezentowanych w tym artykule pomogą je zrozumieć. Powoli płynącej narracji, bogate w szczegóły życia codziennego, ale oddaje rytm stopniowo.

prace językowe

Prosty i wyrazisty zarazem czas działa języka, którego autor – Walentin Rasputin ( „French Lessons”). Analiza jego cech językowych odsłonić umiejętne wykorzystanie historia zestaw wyrażeń. Autor ma zatem obrazy i wyrazistość prac ( "sprzedać wnętrzności", "out of the blue", "niedbale", itd.).

Jedną z cech językowych jest obecność przestarzałego słownictwa, co było typowe dla czasów działania produktu, a także słów regionalnych. To, na przykład: "domku", "samochód ciężarowy", "herbata", "poshvyrkat" "blather", "bale", "hlyuzda", "pritayka". Po przeanalizowaniu historie Rasputin „French Lessons” siebie, będzie można znaleźć inne podobne słowa.

Wartość moralna produktu

Bohaterką opowieści musiały uczyć się w trudnych czasach. Głównym wyzwaniem zarówno dla dorosłych i dzieci były powojenne lata. Jako dziecko na pewno jest znacznie ostrzejszy i jaśniejszy niż postrzegana i na złe i dobre. Jednak trudności i hartować charakter i bohater często przejawia cechy, takie jak stanowczość, opanowanie, poczucie proporcji, dumy, siły woli. Wartość moralna produktu jest intonowanie wieczne wartości – ludzkość i dobroć.

Tworzenie wartości Rasputin

Kreatywność Walentin Rasputin stale przyciąga nowych czytelników, jak wielu krajowych, codziennie w swoich pracach nie zawsze są prawa moralne, wartości moralne, unikalnych znaków, sprzeczne i kompleks wewnętrzny świat bohaterów. Odbicia pisarz człowieka, życia, natury pomagają odnaleźć w otaczającym ich świecie i same w sobie niewyczerpane rezerwy piękna i dobroci.

Na tym kończy analizę historii „French Lessons”. Rasputin teraz należy do klasycznych autorów, których prace są prowadzone w szkole. Oczywiście, że jest mistrzem współczesnej literatury.