858 Shares 8063 views

Czarna porzeczka – Choroby i szkodniki

Czarna porzeczka – wieloletnia jagoda krzak, dobrej rośnie i owocowania na wilgotnej gleby o wysokim poziomie wód gruntowych. Roślina preferuje zacienionych miejscach. Porzeczka jest łatwo tolerować mrozy zimy. Tuleja może osiągnąć wysokość 1,5 m, a wzrost średnicy 1,5 m. Wczesne pojawienie się kultury owoce, a rok później po lądowaniu zaczyna przynosić owoce. Najbardziej płodny czas – w wieku od 4 do 8 lat. Po 10 latach plony życia są ograniczone. W tym okresie do całkowicie oczywistego czarnej porzeczki i wirusy choroby. Oczywiście, ze starannym utrzymaniem może przedłużyć żywotność owocowania, ale jest to bardziej wskazane, aby umieścić nową gałąź.

Ten krzew jagody zajmować trzecie położenie po biodra i rokitnika zawartość witaminy C, karoten, witaminy, substancje pektynowe P i taniny, kwas fosforowy i kwasy organiczne.

Choroby czarnej porzeczki: zdjęcia

bud mite

Głównym szkodników porzeczki – bud mite, która powoduje pęcznienie nerek, w którym wznosi kobiet roztoczy. Kiedy liście opadają, te pąki są widoczne bardzo dobrze. Muszą zebrać i spalić – to jest najbardziej skutecznym sposobem zwalczania roztoczy. W przypadku większości zainfekowanym krzaka, a następnie wyciąć i spalić cały krzak. Ale jeśli nerki będą rozwijać i krzewów nie został zneutralizowany, szkodniki wychodzą z domów i zainfekować sąsiednie krzaki. Zrobili to bardzo szybko, ponieważ jedna nerka może ukryć roztocza 10000 larw! Jest to bardzo atrakcyjna dla tego pasożyta czarnej porzeczki. Bush choroba wynikająca z niego, nazywa Terry.

Raspberry Sawfly

Bardzo często uderza Sawfly krzak maliny. Pasożyt ma złożyć jaja podczas tworzenia jajników. Larwy żyją w nich i jeść nasiona. Owoce dojrzewają w efekcie znacznie szybciej i stają się wyraźnie widoczne w krzakach. Owoce te są gromadzone i niszczone, poza tor zostanie zwolniony z owoców i pajęczyny na dół do gleby na zimę, a do następnego sezonu jeść owoce z tego krzewu. Tak więc staje się niejadalna czarna porzeczka. Chorób tego typu nie może być traktowane pestycydami, jak larwa rozwija się w okresie wygląd Zelentsov, ale możliwy do użycia tulei za pomocą środków takich jak „Fitoverm” lub „Agravertin”.

agrest ćma

Ćma zimuje bezpośrednio pod krzakiem. Przed kwitnieniem porzeczki z poczwarek wyłaniają motyle, a pasożyt zbliża się do światła, aby zostawić kwiaty na potomstwo. Bardzo kochał agrest ćma czarna porzeczka. choroba   od tego pasożyta rozwija się w buszu kwiatów. Wszystkie larwy żuć jajnika. Jagody wyróżniają się tym, że w pełni splątanych pajęczyna. Są one zebrane i spalone, a pod krzakiem na ziemi umieścić celofan. Dopuszczalne wykorzystanie „Fitoverm” narkotyków lub „Iskra-bio”.

przeziernikowate

Pasożyt także chęcią pochłonięta przez czarnej porzeczki. Choroby rozprzestrzeniają się z wiśni, porzeczek roślina tak blisko tych drzew nie jest zalecane. motyle przeziernikowate pojawiają się w czasie kwitnienia malin, dlatego należy podjąć środki w tym samym okresie. Bush z czarnej porzeczki trzeba rozpylać roztwór skórki cebuli i wrotyczu, estragon lub igieł, a także pasierbów pomidorów. Gałęzie igliwia i pomidorów może być rozszerzona na porzeczki.

Mieć dobry plon jagód!