574 Shares 3413 views

Ojcostwo po 60: wszystkie „za” i „przeciw”

Ojcostwo po 60 latach w tych dniach staje się coraz bardziej powszechne. I jest coraz bardziej zmienia oblicze rodziny. Jeśli wcześniejsze młodzi ludzie chcieli dostać prawo małżeńskie po 20 latach, teraz wiele formacji świeckich z „komórką społeczeństwa” w późniejszym terminie. Jeżeli wcześniej wiek ojciec wyglądał trochę śmiesznie w porównaniu z ich „kolegów” w konferencji rodzic-nauczyciel, ale teraz to otchłań bardziej wyrównane. Ludzie, którzy planują zostać ojcami po 60 lat, mają wiele zalet. Mają stabilności finansowej, bogate doświadczenie i dużo wolnego czasu. Nie ma wątpliwości, że będą dobrymi rodzicami. Jednakże, istnieje w tym zjawisku i wad, z których większość może być traktowane jako błąd zdrowia potomstwa.


płodność

W przeciwieństwie do kobiet, silnie traci zdolność do poczęcia po 45-48 lat, mężczyźni wykazują zmniejszoną płodność stopniowo. Na przykład, w wieku od 41 do 45 lat płodność stracił tylko o 7 procent. Po osiągnięciu złoty jubileusz męskich dzietności spada szybciej. Może to być szczególnie niepokojąca dla osób, które planują zostać ojcami w segmencie życie później. Badania w dziedzinie urologii w 2011 roku pokazują, że choroby układu moczowo-płciowego, których ryzyko zwiększa się wraz z wiekiem, może prowadzić do poronienia w pary.

Fizyczny stan zdrowia płodu

Zastanawiając się nad potomstwo, mężczyźni w wieku zagrożone zdrowie ich nienarodzonych dzieci. Naukowcy udowodnili, że wiek ma wpływ na rozwój fizyczny dziecka w łonie matki. Tak więc, w porównaniu z 45-letni, 48 procent 60-letnich ojców zmierzyć się z problemem koniec martwych urodzeń potomstwa. Raport spowodowało magazynu „Zdrowie mężczyzn”, wskazuje na inne problemy: ryzyko niskiej masy urodzeniowej, przedwczesnego porodu, a także obniżyć wiek ciążowy płodu (wcześniaków).

zdrowia psychicznego

Dzieci urodzone przez ojców w wieku, mają zwiększone ryzyko wystąpienia zaburzeń psychicznych. We wrześniu 2008 roku, AMA Psychiatria Journal ukazał się artykuł na temat możliwości rozwoju choroby afektywnej dwubiegunowej u dzieci, których rodzice są mężczyźni w wieku powyżej 55 lat. Dwa lata wcześniej, kolejny ciekawy artykuł został opublikowany w tym samym wydaniu, z którego wynika, że w niektórych przypadkach ryzyko niezdrowej potomstwa powielać i mają osoby w średnim wieku. Tak, człowiek starszy niż 40 lat wzrosła o 6 razy potencjał, aby stać się ojcem dziecka z autyzmem.

Badania pokazują, że ryzyko podwaja się co dziesięć lat. Dlatego, jeśli masz zamiar poważnie zacząć potomstwo na późniejszych etapach życia, trzeba przewidzieć wszystkich potencjalnych skutków. W porównaniu z rówieśnikami, osoby urodzone od starszych ojców wykazują wyższy procent odnotowanych przypadków schizofrenii, jak również niskie zdolności intelektualnych. Wydaje się, że natura robi co w jej mocy, aby nagrodzić tylko zdrowe potomstwo młodych ludzi.

szkolenie

Rozmawialiśmy o wadach i stwierdzili, że obfitują one. Jednak późnym ojcostwie ma swoje wyraźne zalety. Starsi ludzie są bardziej tolerancyjni, mają dobre słownictwa, doświadczenie życiowe i mądrość. Są szczęśliwi, aby komunikować się ze swoimi małymi dziećmi, i odgrywać aktywną rolę w ich wychowaniu. Oni doceniają uroki rodzicielstwa i ich potomstwo poświęcić cały swój wolny czas. lekarze mówią, że podwyższony poziom tolerancji jest utworzona ze stopniowym spadkiem poziomu testosteronu w organizmie mężczyzny (około 1 procent na każdym rokiem życia).

Czasami jednak wpadają w melancholię. Ci ludzie rozumieją, że gdy dziecko idzie do szkoły lub na studia, będą zbyt stary, aby zwrócić uwagę na dziecko należytą uwagą. Ale jest to smutny realizacja ma pewne zalety. Nasi bohaterowie nie szczędzili wysiłku i czasu, aby przenieść swoje dziecko do maksimum wiedzy i doświadczenia.