886 Shares 6108 views

Kontrast dynamiczny – technologia dla poprawy jasności obrazu

Prawie najważniejszym parametrem, który decyduje o jakości monitora lub ekranu, kontrast. Jest ona definiowana jako różnica pomiędzy maksymalną najciemniejszego koloru (w idealnym – absolutne czarnym), który może wyświetlać ekran i najlżejsze (biały).


Dokładne metodyki, którą mierzy natomiast nie ma. Z tego powodu producenci stosują te, które istnieje do dziś, a wyniki są wydawane dla rzeczywistych parametrów monitora, ale nie jest to prawdą. Jeśli takie testy są idealne warunki dla każdego trybu, który po prostu nie może istnieć w codziennym użytkowaniu monitora lub ekranu. W efekcie, parametry są zawyżone dziesięciokrotnie. Dlatego przy wyborze monitora lub ekranu, należy kierować się własnym percepcji, a nie na parametrach paszport, choć trzeba wiedzieć, ale nie powinny one stać się decydujące w wyborze.

Kontrast wyróżnić dwa rodzaje: statyczne naturalne (natywne) i dynamiczne. W naturalnych zrozumieć różnicę między czarnym i białym, który jest w stanie dostarczyć monitor bez dodatkowych programów serwisowych przetwarzania obrazu. Dynamiczny kontrast – nazwa technologii, która pozwala poprawić oryginalny ekran ustawień. Opcja ta jest zapewniana przez oprogramowanie, które analizuje aktualny obraz i zmienia podświetlenie wyświetlacza w niektórych punktach.

Monitorowanie samego ciekłokrystaliczne nie emitują światło do oświetlania obraz, używając specjalnego mikrolampy lub diod LED, które znajdują się z tyłu ekranu. Aby osiągnąć największe kontrastowe obrazy na ekranie z ciemną część Kolor podświetlenia off występuje, osiągając w ten sposób głęboki czarny kolor. Aby w pełni wykorzystać kolor biały – intensywność luminescencji elementów wzrasta. Technologia ta nazywa i dynamiczny kontrast. Używanie takiego przetwarzania obrazu może znacznie zwiększyć rzeczywisty rozmiar ekranu.

Dynamiczny kontrast mogą być realizowane tylko na ruchomym obrazie. Jeśli obraz jest statyczny (na przykład tekst przetwarzania w edytorze tekstu) działa tylko naturalny kontrast, który jest głównym cechy techniczne monitora. To właśnie w tym trybie określa ustawienia obrazu.

Podczas oglądania filmu lub w trakcie gry, dynamiczny współczynnik kontrastu znacznie poprawia percepcję i wyrazistość obrazów. Więc to jest zupełnie niepotrzebne, aby wymienić technologię lub nie mogą być nadmierne, ale jest to technologia, a nie ekran parametrów. Wyświetlacz o wysokim kontraście naturalnym zawsze pokazują głębokie kolory i zapewnienie wysokiej jasności obrazu oraz dynamiczny kontrast monitora tylko poprawia ruchomym obrazie, tekst na ekranie będzie szary zamiast czarnego. Z tego powodu, należy wybrać te ekrany monitorów lub w pracy, w którym czujesz się najbardziej komfortowo – jesteśmy różni, a te same parametry będą postrzegane różnie przez różnych ludzi. Skupić się na osobistej percepcji i czucia, ale nie zapomnij o parametrach technicznych.