531 Shares 1983 views

Opłata klimatyczna w Rosji: wprowadzenie wakacji podatkowych

Pod koniec sierpnia 2016 roku przeszedł posiedzenie prezydium Rady Państwa w regionie Ałtaju, gdzie kwestia uznano wprowadzenie podatku turystycznego w Rosji, a także ustawić jego rozmiar. Taki środek jest zwiększenie infuzji inwestycji w infrastrukturę kurortu. Wszystkie detale i szczegóły dyskusji na oficjalnej stronie prezydenckiej, a ten artykuł daje ogólne pojęcie o tym, co dokładnie będzie stosować to spotkanie i kto.

Jaka jest opłata klimatyczna

Obecnie oficjalna definicja ośrodka bez dodatkowych opłat, ale decydującym czynnikiem dla tego podatku jest to, że nie jest ustanowiony wszędzie w całym kraju, i jest przeznaczony wyłącznie do miejscowości wypoczynkowej. Opłata klimatyczna w Rosji w 2016 roku nadal nie będą pobierane.

Wprowadzenie takiego podatku nie jest niczym nowym dla naszego kraju. Taki środek został ustalony przez ustawę „O kolekcji Resort od osób fizycznych” od 1991 do 2004 roku i obecnie jest do niego ponownie zdecydowaliśmy się na powrót.

Którzy mają do zapłacenia podatku turystycznego w Rosji

Płatności uciekać podatku spadnie na barki obywateli, którzy chcą spędzić wakacje w kurortach. Dotykając go będzie nie tylko Rosjanie, ale także tych, którzy przyjeżdżają do odpoczynku w Rosji z zagranicy.

uzdrowiskowa nie stosuje się do osób prawnych i indywidualnych przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją działalność w ośrodku. Dlatego różne ośrodki wypoczynkowe, hotele i domy wypoczynkowe mają się czego obawiać, do zapłaty podatku turystycznego tylko wczasowicze obywateli w Rosji.

W celu odebrania płatności nie dostarcza kłopotów i niedogodności, postanowiono nie włączać go w cenie, a to zajmie miejsce pobytów uzdrowiskowych, w momencie rejestracji przy wejściu lub wyjściu.

W jakich obszarach zostanie wprowadzony podatek turystyczny

Weszła kolekcja będzie stopniowo a nie od razu na wszystkich miejscowości wypoczynkowej. Pierwsze cztery będzie ulubionym miejscem odpoczynku. Projekt pilotażowy rozpocznie się w regionie Stawropol i na Krymie, na terytorium Ałtaju i Krasnodarskim.

Zgodnie z wynikami eksperymentu będzie jasne, czy nie zostawić podatek turystyczny w Rosji. 2016 powinien pokazać, czy jest sens, aby wprowadzić je we wszystkich obszarach rekreacji publicznej i których wielkość kolekcja będzie najbardziej optymalna. Decyzja o podatku od ośrodka pozwoli władzom regionalnym.

Kiedy wprowadzi kolekcję

Dzisiaj nie możemy powiedzieć nic więcej, o okresie wczasowiczów będzie musiał zapłacić dodatkowy podatek na rzecz Skarbu Państwa. Ale największe touroperatorów przewidują, że środek ten może być wprowadzony już w 2017 roku. Oznacza to, że ci, którzy wstępnie zaplanować wakacje i będzie w przyszłym roku, aby przejść do jednego z obszarów pilotażowych, musimy być przygotowani do zapłacenia dodatkowego podatku turystycznego.

Opłata klimatyczna w Rosji w 2016 roku jest w przygotowaniu, przeprowadzeniu ostatecznych obliczeń i rozwój legislacyjny.

Kwota podatku

Być może najważniejsze pytanie, że interesy obywateli, to ile będzie podatek turystyczny w Rosji. Aby pokonać pozwolić wczasowiczów, stawka podatku powinna być niewielka. Na wniosek Ministra Finansów, kwota kolekcji musi być w zasięgu 50-100 rubli. Ale Ministerstwo krymskiej Turystyki wyraził już kwotę 300 rubli.

Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na rozwój ośrodków, a tym samym uczynić je bardziej komfortowy pobyt i ciekawe. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że ostatnie słowo w kwestii wprowadzenia podatku turystycznego pozostaje z władzami regionalnymi, najprawdopodobniej, a kwota podatku będzie zależała od ich rozwiązań. Jednak bardziej szczegółowe informacje należy ujawnić prawo kolekcji resort, który jeszcze do data.

Planuje dystrybucję dochodów

Pomimo faktu, że podatek turystyczny w Rosji dopiero na etapie planowania w świecie przez długi czas takiego środka nie jest niczym nowym.

Na przykładzie innych krajów, możemy stwierdzić, że opłata klimatyczna pomaga poprawić stan zabiegów i bardziej skuteczne rozwijanie całej infrastruktury ośrodka.

Teoretycznie, organizacja funduszu dla planowanego przechowywania zebranych finansów, z której środki zostaną przydzielone i wysyłane do właściwego szczególnego ośrodka rzeczy. I według różnych szacunków w ciągu pięciu lat podatek powinien przynieść 2 do 6 mld. Rubli.

beneficjentami

Mimo, że kwota opłaty nie powinny być znaczące, wiele osób obawia się, czy nie będzie się rozprzestrzeniać korzyści po uiszczeniu opłaty i jakie kategorie osób będzie się to wiązało.

Zdecydowanie, beneficjenci będą, ale nie konkretnie powiedzieć, kto będzie je leczyć, nie można. Ale jeśli zwracamy się analogią z wcześniej zajmował ustawy RFSRR „Z kolekcji Resort od osób fizycznych”, a następnie liczyć na zwolnienia z uiszczenia opłaty mogą być:

  • którzy spoczęła w sanatoria, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe pod zezwoleń lub kursovkam ta obejmuje przybywających w miastach i ośrodkach;
  • drobne obywateli dopóki nie osiągną 16 lat;
  • Osoby niepełnosprawne i osób im towarzyszących;
  • ludzi uwięzionych w ośrodku ze względu na potrzeby operacyjne, czyli podróże i studenci;
  • Osoby planujące przyjazd do ośrodka nie jest do końca, i zmieniają swoje miejsce zamieszkania;
  • obywateli, których plan podróży zaplanowane organizacji turystycznych oraz wycieczek i przedsiębiorstwom lub podróżują w książkach trasie;
  • Mężczyźni i kobiety w wieku emerytalnym, którzy są ponad 60 i 55 lat, odpowiednio;
  • Dzieci odwiedzające ich rodziców emerytów mieszkających w dzielnicy uzdrowiskowej.

Przeciwnicy Opłata klimatyczna

Nie wszyscy wspierać wprowadzenie podatku turystycznego. Wobec takich środków przez Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Sprawiedliwości, Federalnej Służby oraz Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego i Ministerstwa Przemysłu. Przedstawiciele tych pięciu działów okazać, że dodatkowy podatek może znacznie zwiększyć koszt wakacji w kraju, która wyraźnie nie mówią na jego korzyść.

praktyka Świat

Istnieją dwa rodzaje podatku turystycznego:

  1. Azji. Charakteryzuje się tym, że turysta, oprócz kwoty zakwaterowania w hotelu lub domku letniskowego, codziennie płaci stałą kwotę, może to być również pewien procent całkowitych kosztów świadczonych usług.
  2. Europejskiej. W tym przypadku, finanse są rozdzielane pomiędzy trzema stronami: touroperatora, miejsce spoczynku (hotel, hotel, ośrodek), Skarb regionalnym.

Chociaż celem wprowadzenia ośrodka gromadzenia jest rozwój regionów, nie gwarantuje znaczną poprawę sytuacji. Dlatego w wielu krajach, popularne wśród turystów są nie spieszy się do wprowadzenia podatku turystycznego. Taki, na przykład, są Turcja, Indie i Bułgaria.