526 Shares 8806 views

Wzór Harris-Benedict obliczania BMR

Problem nadwagi niepokoi wielu ludzi we współczesnym świecie. Można się zastanawiać: „Jak schudnąć bez diety i ćwiczeń fizycznych” Odpowiedź od dawna wiadomo: to jest prawie niemożliwe. Jeżeli dana osoba nie chce zmienić coś w ich diety i stylu życia, a potem nic się nie dzieje. Ale diety nie pomagają organizmowi zachować zdrowie i wszystko rzucił kg nie po prostu wrócić i doprowadzi do jeszcze większej nadwagi. Wyjście jest bardzo proste – prawidłowe odżywianie i aktywny tryb życia.

kalorii

Każdy pokarm, który wchodzi w nasze ciało, jest źródłem energii dla niego. Jej wysokość mierzy się na ogół w kJ lub kcal. Jeżeli dana osoba spożywa zbyt dużo jedzenia, otrzymał nadmiar energii jest przekształcany w tkance tłuszczowej i osadza się równomiernie na całym ciele, aż do czasu, gdy jest to potrzebne. Jeśli, przeciwnie, zdarza się głód, te tkanki tłuszczowe są wykorzystywane do normalnej aktywności ludzkiej. Tak więc, każda osoba musi spożywać ilość energii, żywności, z którego byłaby równa cenie kursu dnia. W takim przypadku nie wystąpią lub zestaw wagi, lub jego zaniku. Dlatego obliczenie normy kalorii jest tak ważna. Jeśli ustawisz swój deficyt, możliwe jest, aby bezpiecznie schudnąć i nie odczuwać negatywny wpływ na organizm.

Jak obliczyć zużycie energii?

Obecnie istnieją formuły, które można dokładnie pokazują, ile energii trzeba zużyć jednostki. Obliczenie normy kalorii odbywa się w prosty parametrów, takich jak ciężar, wzrostu i wieku. Również tutaj jest dodanie poziomu aktywności fizycznej. Aby obliczyć dokładnie ile kalorii trzeba, można użyć równania, takich jak formuły Harris-Benedict lub później – Formula Mifflin San Zheora.

Koncepcja podstawowej przemiany materii

Głównym wymiana nazywa się poziom wydatków na energię w organizmie, która jest nieodłącznym osoby w stanie spoczynku. Po tym wszystkim, nawet jeśli nie poruszają się, ale, na przykład, po prostu spać, ciągle istnieje wiele procesów, które nawet nie myśleć w naszym organizmie. Należą do oddychania, układu sercowo-naczyniowego, produkcję soku żołądkowego, reprodukcji nowych komórek skóry, krwi i zastąpić je, wzrost paznokci i włosów, a także miliony innych reakcji chemicznych. Każda z nich wymaga stałego przepływu energii w całym swoim życiu. Obliczanie kalorii dostarczają zasady ludzkiego zrozumienia, czego potrzebuje do pełnego istnienia. Wiele czynników wpływa na podstawową przemianę materii. U dzieci, na przykład, jest ona wyższa, ponieważ są one w ciągłym rozwoju. I osób w podeszłym wieku jest niższa, ponieważ ich metabolizm jest spowolniony. Ponadto, płeć i stan fizyczny wpływ na ten wskaźnik. Na przykład, jeśli kobieta karmi piersią, spędza dużo więcej kalorii niż zwykłego życia.

Podstawowy metabolizm za pomocą równania Harrisa-Benedict

Jeden z dwóch najczęstszych równań, które pomogą obliczyć swoją podstawową przemianę materii jest formuła Harris-Benedict. To pokazuje zawartość kalorii w diecie nie jest do utraty wagi, ale tylko utrzymać wagę, która jest dostępna w tej chwili. Ta formuła jest odpowiednia dla ludzi, którzy nie regularnie uprawiać sport, bo kulturystów, na przykład, mają bardzo różne potrzeby. Jak wspomniano powyżej, zapotrzebowanie kalorii jest różny dla różnych rodzajów, a zatem na ich wzorach nieco różne.

Wzór Harrisa-Benedict kobiet ma następującą postać: 655,1 + (9,6 x waga w kg) + (1,85 x wysokość w cm) – (4,68 x wieku w latach). Pomoże to każda kobieta, która nie jest prowadzącą aktywny tryb życia, aby wiedzieć, ile kalorii dziennie, to musi spożywać, aby utrzymać istniejącą wagi.

Wzór Harrisa-Benedict wygląda męskie: 66,47 + (13,75 x waga w kg) + (5 x wysokość w cm) – (6,74 x wieku w latach).

Podstawowa formuła tempo metabolizmu Mifflin San Zheora

Drugie równanie, które pomogą obliczyć swoją podstawową przemianę materii, jest wzór Mifflin San Zheora. Jest uważany za bardziej wiarygodne, ponieważ formuła jest Harris-Benedict został wycofany w 1919 roku, ale tempo i rytm życia zwykłych ludzi, ponieważ zostały zmienione. Doprowadziło to do faktu, że ma błąd około 5%. W równaniu Mifflin San Zheora nie istnieje, ponieważ został opracowany w 2005 roku i jest bardziej skupiony na współczesnego człowieka. Jest także podzielone według płci.

Dla ludzi: (10 x waga w kg) + (6,25 x wysokość w cm) – (5 x wieku w latach) + 5.

Kobiet: – (5 x wieku w latach) – 161 (10 x waga w kg) + (6,25 x wysokość w cm).

Kiedy ten współczynnik jest obliczany, musimy również określić stopień aktywności fizycznej. Aktywność właściwa oznacza liczbę od 1,2 do 1,9. W związku z tym podstawową przemianę materii, która jest już policzone, pomnożonej przez stopień aktywności. Pomaga to bardziej precyzyjnie określić, ile energii jest potrzebne dla organizmu.

Stosowanie formuł

Jeżeli osoba jest zaniepokojony ich zdrowia i chce utrzymać się w określonej formie, formuła jest Harris-Benedict lub Mifflin San Zheora będzie dobrym pomocnikiem dla niego. Po tym wszystkim, gdy znasz swoją podstawową przemianę materii, można zdecydować, ile kalorii należy spożywać. Jeśli waga są wygodne, ale nie chcesz, aby przybrać na wadze, po prostu nie zużywają nadmiar energii. Jeśli chcesz schudnąć, po prostu stworzyć deficyt kalorii, a organizm zacznie go do zwrotu z rezerw wewnętrznych.

Zatem wiedza podstawowego zamian będzie znacznie pomóc w diecie. Oblicz go po prostu, po wybraniu jednej lub obu opcji. Należy pamiętać, że starsze i mniej przydatny jest wzór Harris-Benedict. Kalkulator, który wiele opcji i są one dostępne, będzie także dokonywał tych skomplikowanych obliczeń dla Ciebie.