679 Shares 8662 views

Uprawa roślin ozdobnych Tillandsia. Opieki w domu

Tillandsia – jedna z najbardziej interesujących roślin ozdobnych. W naturze, ma szeroki obszar dystrybucji – od południowego terytorium Stanów Zjednoczonych do Chile. Obecnie istnieje ponad sto gatunków cztery tej rośliny. Tillandsia ma niesamowite możliwości dostosowania i dobrze rosną w różnych warunkach klimatycznych – w suchych sawanny, lasy tropikalne, półpustynie i nawet na granicy wiecznej zmarzliny.

Ze względu na szeroki rozprzestrzeniania się w różnych strefach klimatycznych rośliny z gatunku Tillandsia może znacząco różnić się wyglądem. Z reguły ich system korzeniowy rozwija się raczej słabo, jest on przeznaczony do zabezpieczania roślin na różnych powierzchniach. Liście Tillandsia posiadają funkcję władzy i akumulacji substancji, różnią się znacznie kształtem i kolorem, mogą być wąskie, wydłużone, płaskie i długie, szare lub zielone, gładkie i szorstkie. Roślina z rodzaju Tillandsia może mieć potężny trzon i może być w ogóle bez niego. Niektóre gatunki kwitną jest piękne i trwałe, kolorowe i eleganckie kwiaty. W tym artykule będziemy mówić o tym, jak rozwijać Tillandsia. Opieka w domu tej rośliny jest kilka podstawowych procedur agrotechniczne, które powinny być wykonywane regularnie. Dzięki atrakcyjnym wyglądem, roślina ta jest w stanie odświeżyć i ozdobić wnętrze każdego pomieszczenia.

Oryginalna roślina do domu – Tillandsia

Opieka w domu dla tego kwiatu oznacza prawo wyboru jego lokalizacji. Tillandsia kocha jasne światło, ale preferuje miękkie rozproszone światło, a nie bezpośrednie światło słoneczne. Dla roślin pożądane jest, aby przydzielić miejsca na zachodzie i południowym oknie. Jeśli na parapecie dostać słońce powinno pritenit kwiatowych pomocą żaluzji lub tiulu. Poza parapetów rośliny mogą być umieszczone na stojakach, półki, regały w pobliżu okien. Warunki klimatyczne w centralnej Rosji, w zimie, roślina musi również zwrócić uwagę na światło fluorescencyjne, inaczej liście mogą stać się ciemniejsze. domu tillandsia lubi ciepła, tak więc konieczne jest, aby utrzymać temperaturę w zakresie od 22 ° C do 29 ° C w okresie letnim (w nocy około 16 ° C), nie była niższa niż 18 ° C, w okresie zimowym (również w nocy 16 ° C). Tillandsia nie tolerują przeciągi, silny spadek lub wzrost temperatury. Utwardzenie miły w lecie, aby garnek z roślin na balkonie lub w ogrodzie (należy pamiętać, że kwiat ulica musi być chroniony przed deszczem).

Tillandsia: Opieka w domu (podlewanie, nawożenie, transplantacja)

Podlewania roślin powinny być regularne i wystarczające. Ziemia w doniczce nie powinna wyschnąć, ale jednocześnie nie powinny zalać roślinę. Pamiętaj, że gdy stagnacja korzenie Tillandsia woda może zacząć gnić i umierać. W zimie podlewanie jest bardziej cięty mieć czas do wyschnięcia glinianego pokoju. Woda używana do tego celu miękkiej, aby bronić. Ogólnie Oplątwa lubi wysokiej wilgotności powietrza, a więc nie należy okresowo spryskiwano bardzo zimnej wodzie.

Ważne: podczas kwitnienia roślin nie jest zalecany do rozpylania. Niektóre gatunki tillandsia podlewa zanurzając naczynie w zasobniku wody. Tillandsia, opieka w domu, dla których nie jest bardzo skomplikowane, lubi i karmienie obowiązkowe. Zaleca się, aby kupić specjalny nawóz orchidei i uczynić ją dwa razy w miesiącu. Zima Tillandsia nie karmione.

Przesadzanie roślin przeprowadza się, jeśli to konieczne, kiedy jest spowolnienie wzrostu kwiat, zatrzymując swój rozkwit, a stary garnek staje się zbyt mała. Zazwyczaj, przeszczep jest przeprowadzane raz na kilka lat. W celu Transplant Tillandsia, podnieś szeroki, ale niezbyt głęboki pojemnik i napełnić go z podłożem z mchu Sphagnum sosnowej kory, torfu, humusu i liściastych korzeni paproci. Przy prawidłowej i terminowej opieki w mieszkaniu miasta jest doskonale rozwijać niesamowite Tillandsia. Kwitnienia tej rośliny będzie długi czas do dekoracji i ożywić każde pomieszczenie, czyniąc go bardziej kameralne.