216 Shares 8678 views

Goździk z falistego papieru własnymi rękami jako ozdoba na wakacje

Teraz różne bukiety są bardzo popularne, ale podanie bankietów kwiatów na wakacje jest w jakiś sposób zbyt banalne. Z drugiej strony, nie możesz przyjść bez kwiatów. Dzięki różnym technikom haftu możesz bukietów używać różnego rodzaju materiałów, na przykład koraliki, tkaniny, skóry lub druty. Ale istnieje również możliwość wykonania kwiatów z papieru, na przykład falistego. Ta metoda jest jedną z najprostszych i najpiękniejszych.


Goździk z falistego papieru, ręcznie robiony, zawsze przypomina komuś, kto ją dał. Nie zanika i upadnie, potrzeba tylko od czasu do czasu usuwać kurz, to wszystko. W celu wykonania takiego goździka konieczne będą następujące materiały:

 • Papier falisty (kolor, który będzie goździkiem);
 • Drut (gruby i cienki);
 • Taśma kwiatowa (zielony odcień);
 • Nożyczki;
 • Klej (lepszy PVA).

Przebieg pracy:

 1. Najpierw trzeba wyciąć taśmę tektury falistej o takim rozmiarze: 45 cm i 8 cm szerokości.
 2. Następnie należy wyginać taśmę na długości około 2,5 -3 cm.
 3. Po wygięciu, konieczne jest rozciąganie zagiętej części wzdłuż całej długości, w wyniku czego pojawi się krawędź z figurą.
 4. Następnie konieczne jest zwinięcie otrzymanego paska na grubym drucie z przetworzoną krawędzią, tak jakby tworzyło kwiat.
 5. Powstający kwiat powinien być przymocowany cienkim drutem w pobliżu podstawy.
 6. Teraz trzeba przyciąć dodatkowe krawędzie ze wszystkich stron, które są u dołu.
 7. Po tym wszystkim, wiatr kwiat nogę z kwiatów taśmy od podstawy do samego końca.

W rezultacie otrzymasz piękne goździk z papieru falistego, zrobionego własnymi rękami, który wygląda jak prawdziwy. Możesz utworzyć całą kompozycję, wykonując kilka takich kwiatów, zamocując je w koszu lub owijając je papierem do pakowania. To taki prosty sposób, aby można było podziwiać wspaniały i konkretny prezent. Goździk z falistego papieru, stworzony własnymi rękami, zawsze tworzy atmosferę uroczystości w pokoju. Bukiety takich kwiatów mogą być użyte do dekoracji świątecznego stołu, szczególnie zimą. Goździki z papieru mogą ozdobić pokój (zasłony, ściany, otwory okienne), w których będzie uroczystość.

Ale do dekoracji pokoju lub pokoju wykorzystywane są nie tylko goździki. Z falistego papieru własnymi rękami, wykwalifikowani rzemieślnicy tworzą szeroką gamę produktów. Na przykład takie: różne kosze, drzewa, rośliny doniczkowe , owoce, warzywa. Rzadziej robią inne (nie kwiatowe) produkty z papieru falistego własnymi rękami, ale też cieszy się pewną popularnością. Na przykład dekoracje na Sylwestra lub święta Bożego Narodzenia.

Ale najczęstszą opcją – piłkę z tektury falistej. Z własnymi rękami są nawet łatwiejsze do wykonania niż goździki. Aby wykonać taką kulę, wystarczy zmierzyć pasek papieru o długości 35 cm i szerokości 25 cm. Powinien istnieć 8 takich pasków. Następnie należy je układać i wyrównać krawędzie. Następnie należy złożyć ich akordeon, a na środku wiatr drutu, to jest, jakby podzielony na 2 części. Następnie wyciąć krawędzie tak, aby okazały się skąpe. Po tym, po obu stronach trzeba puchować powstałe płatki. W rezultacie okaże się piłka, która będzie doskonałą ozdobą pomieszczeń na różne wakacje.