434 Shares 9057 views

Jak nauczyć się chodzić w ramiona


Chodzenie po dłoniach w połączeniu z innymi ruchami jest często używane w parkour lub breakdance. W internecie możesz zobaczyć wiele filmów na ten temat. Ale w tych wideoklipach z reguły wykazuje się doskonałą skutecznością tej sztuczki, bez określania technicznych niuansów.

Ogólny opis i zastrzeżenia

Nie ma pojedynczego uniwersalnego sposobu mówienia, jak nauczyć się chodzić po dłoniach. Tutaj najważniejszą rolę odegra stopień fizycznego przygotowania osoby. W zależności od tego wybrana została pewna technika treningowa. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że dla nie przygotowanego studenta proces może przeciągać się przez kilka długich tygodni, a nawet miesięcy. Chociaż osoba posiadająca już pewien poziom umiejętności fizycznych, regularnie zaangażowany w jeden lub inny sport, może zrozumieć, jak nauczyć się chodzić po jego dłoniach w ciągu zaledwie kilku dni. Ale w obu przypadkach oczywiście musisz cierpliwości i staranności, aby osiągnąć cel.

Oprócz wysiłków, które trzeba będzie podjąć, istnieją inne ważne momenty. Ludzie, którzy są głodni, aby dowiedzieć się, jak nauczyć się chodzić po ich rękach, należy pamiętać o zagrożeniach dla zdrowia, które tu czekają. Dotyczy to zwłaszcza samych rąk. Z takim stanowiskiem, w szczególności nadgarstki i nadgarstki, doświadczają największego obciążenia. Ten ostatni wynika z faktu, że ręce w tej pozycji niemal całkowicie posiadają ciężar naszego ciała. Dlatego też z powodu zbyt gorliwego lub niewłaściwego treningu mogą występować zwichnięcia, zwichnięcia i złamania kończyn górnych.

Nie zapominaj, że znaczne obciążenie występuje na tylnych, tali, ramionach i stawach łokciowych. Jeśli cierpisz podczas treningu, są też choroby przewlekłe lub inne problemy z tymi obszarami ciała, musisz o tym myśleć. Być może byłoby mądrze porzucić takie niebezpieczne przedsięwzięcie, jak ucząc się chodzić po rękach, na korzyść czegoś mniej traumatycznego. Krew, która płynie do głowy może być nie mniej problemem. Jeśli przesadzisz, nieszkodliwe "gwiazdy" i zaciemnienie w oczach można łatwo zastąpić słabym. Jednak na pierwszy rzut oka są małe bóle głowy i zawroty głowy.

Jak nauczyć się chodzić po dłoniach: praktyczne porady

Istnieje kilka ogólnych zaleceń dla tych, którzy zamierzają rozpocząć szkolenie. Po pierwsze, przed rozpoczęciem pracy konieczne jest rozgrzanie, rozgrzanie mięśni. Ta zasada dotyczy wszystkich poważnych ćwiczeń i oszczędza Cię przed niepotrzebnym ryzykiem obrażeń. Podczas rozgrzewki wystarczy poświęcić dziesięć minut, podczas których można się rozciągnąć, rozciągnąć szyję i ramiona.

Drugą rzeczą do zapamiętania jest bezpieczeństwo. Na samym początku klasy większość ludzi ma problemy z równowagą. Więc na treningu lepiej jest znaleźć miejsce, gdzie nie będzie tak boleśnie upadło, a wcześniej leżeć tam coś miękkiego. Jeszcze lepiej, gdy jest ktoś obok ciebie, gotowy do zabezpieczenia: na przykład, najpierw trzymaj stopy. Potrzebna jest również ściana wsporcza.

Jeśli chodzi o upadki, które nieuchronnie czekają na początkujących, istnieją również kilka zaleceń. Są dość proste, ale mogą zmiękczyć lądowanie. Jeśli wpadniesz na plecy, spróbuj od razu zginać nogi z powrotem. Trzeba stanąć na moście, a nie upadać: z tego możesz spokojnie wstać. A kiedy ryzykujesz bez powodzenia, aby lądować na brzuchu, kręć plecy i podnieś nogi do siebie. Z tej pozycji łatwo jest wykonać odwrót.

Opis szkolenia

Więc założymy, że jest odpowiednia ściana, a następnie jest umieszczona szeroka mata do zabezpieczania. Gdzie zacznę? Zbliżamy się do ściany i przysiadamy, a potem staramy się stać na naszych rękach. Powinny znajdować się w odległości około 30 centymetrów od ściany. Teraz możesz wyrzucić nogi i odpocząć przed nimi. W tej pozycji stoimy na chwilę, a następnie wróć. Najważniejsze jest to, że ciało uważa właściwą pozycję, a ty przestajesz się zawodzić. To będzie możliwe do osiągnięcia tego tylko z czasem. Możesz też spróbować nacisnąć w tej pozie, która pomoże ci pociągnąć ręce.

Pamiętaj, że palmy należy umieścić na szerokości ramion, a palce – patrz. Na początku, jeśli trening powoduje trudności, nieco uszereguj ramiona, aby uzyskać większą stabilność. Możesz też zginać kolana, aby obniżyć środek ciężkości. Kiedy pierwszy etap ćwiczeń zostanie przeprowadzony przez Ciebie bez trudności, nadszedł czas, aby przejść się do siebie samego. Szczególnie ważne jest uczestnictwo drugiej osoby, ponieważ początkowo jest straszne, aby oderwać się od ściany. Jeśli masz asystenta, niech w trakcie tych pierwszych kroków nie stoi. Możesz ćwiczyć samodzielnie, krótko wyskakując ze ściany i próbując znaleźć punkt równowagi, a następnie wrócić.

Wielu ludzi idzie o wiele łatwiej niż utrzymanie równowagi statycznej. Z tego względu dopuszczalne jest rozpoczęcie ćwiczeń, zanim nauczysz się trzymać się jednego punktu przez długi czas. Będzie to szczególnie użyteczne, jeśli ten ostatni nie zostanie podany. Cóż, jeśli udało się wykształcić to poczucie równowagi, a potem chodząc, tym więcej problemów będzie. Być może najważniejszą rzeczą w tej technice jest nie bój się upadków i nieustannie próbować.