637 Shares 8402 views

Dzień dentysty

Tradycja świętowania Międzynarodowego Dnia Dentysty przybyła niedawno do naszego kraju. Jest możliwe, że wielu nawet nie wie, że jest takie profesjonalne wakacje. Zapytaj pierwszego licznika: "Kiedy jest dzień dentysty?" Na pewno osoba będzie zakłopotana i nie będzie w stanie odpowiedzieć na pewno. To bardzo obraźliwe.


W końcu można żyć całym życiem i nigdy nie zwrócić się do śledztwa w sprawach karnych lub nigdy nie używać usług Aeroflota w swoim życiu. Ale aby nigdy nie wchodzić do gabinetu stomatologicznego, to jest mało prawdopodobne. Dlatego wszyscy i wszyscy powinni wiedzieć, że 9 lutego cały świat świętuje profesjonalne święto lekarzy, czyniąc nasz uśmiech pięknym.

I dlaczego postanowiła świętować dzień dentysty 9 lutego? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz zapoznać się z historią wakacji. Okazuje się, że 9 lutego jest dzień świętego męczennika Apollonii. Według legendy, ten święty, który żył w trzecim wieku naszej ery, był torturowany za wiarę w Chrystusa. 9 lutego został spalony. Atrybutami tego wielkiego męczennika są szczypce i zęby. Istnieje przekonanie, że nazwa Apollonia, wypowiedziana głośno, może ocalić pacjenta przed bólem zęba. Jeśli chodzi o to stwierdzenie jest prawdą, to nie nas oceniać.

Przy okazji, należy zauważyć, że podczas wykopalisk w archeologach w Pakistanie stwierdzono, że ludzkie szczątki starsze niż 7 tysięcy lat, które miały trzonowe otwory wykonane ręką człowieka. Te stwierdzenia wskazują, że zawód dentysty urodził się dawno temu. Więc jak ktoś może wątpić, że pojawienie się takiego święta jak dzień dentysty nie miało znaczenia i starożytności tego zawodu?

Podobnie jak inne profesjonalne święto, ten dzień obchodzony jest w kolektywu pracy. Często po pracy pracownicy polikliniki lub innych instytucji medycznych organizują "wesołe rundy" dla "urodzin", podczas których dentyści otrzymują oryginalne prezenty. Możesz zaproponować miniaturowy scenariusz takiego korporacyjnego.

Rozpocznij dzień dentysty z humorystycznym występem "dummy" dentysty. Dla tej roli pracownik o dużej sylwetce jest odpowiedni, musi mieć w rękach wiertarkę i duże pincety. Aby zwiększyć efekt, możesz wziąć klucz gazowy. "Mumifikowany" w trakcie czytania monologu powinien robić "straszne" grymas. W scenie można umieścić rolę "mim" przedstawiającą przerażonego, bojącego się pacjenta

Bez walk i skandali, polubownie

Usiądź z nadzieją.

Nie wrzeszcz,

Teraz nie pomoże.

Kto jest pierwszy? Daj spokój, kolego!

Na fotelu zalaz jest śmielszy,

Dźwiękuj usta cicho.

Chodź, szukać więcej zabawy!

Zbierając w ustach, konkluzję,

Zacząłem jamy ustnej!

Zatrzymam wszystkie otwory …

Nie flinch, nie przeszkadzaj!

Gdyby jadł mniej słodyczy,

Tak, częściej zabierałbym pędzel,

Dziś nie słuchałbym wycie,

I tańczyłam na scenie tap dance.

Albo na plaży leżę,

Podobało mi się piękno natury,

Traktowałbym się z dojrzałym arbuzem …

Nie chciałbym tu zamieszkać z tobą!

Ale – co się stało, w porządku!

Zbieraj, módl się – Bóg jest z tobą!

Ja również muszę zdobyć tożsamość.

Na kawałku chleba … z sarny.

Po zakończeniu spektaklu "dentysta" -artysta może dać dentysty swoje narzędzia. W tej chwili inni pracownicy z ich ofertami mogą przystąpić do procesu. Dobrze, gdy prezenty są oryginalne. Na przykład może to być super-mega-szczoteczka do zębów. Oczywiście taki prezent jest postrzegany wyłącznie jako pamiątka. Dlatego w dniu dentysty nie będzie to niewłaściwe, aby dać lekarzowi "urodziny" i niezbędne przedmioty.

Wielu mężczyzn lubi takie rzeczy, jak minigolf czy stacjonarny kula ziemska, sprawa z zestawem piknikowym lub papierosami elektronicznymi. Jest przyjemniej, gdy kobiety otrzymują w prezencie oryginalną trumnę lub ornament ze złota. Nawiasem mówiąc, ostatni dar może być ironicznie pokonany: łańcuch z wisiorką jest wykonany w dawnych tradycjach złotego stomatologa dawnych wdzięcznych pacjentów, do których już stało się niepotrzebne. Chociaż takie dowcipy są odpowiednie tylko dla osób z poczuciem humoru i bliskości ludzi.