118 Shares 9868 views

Niedziela Palmowa: wróżby i przesądy. Tradycje i zwyczaje święta

Wśród licznych świąt religijnych , jest jeden, jeśli nie najważniejszym, ale najbardziej czczony – Wejście w Jerozolimie. W narodów słowiańskich nazywano go Niedziela Palmowa.

Po długiej zimie i sześć tygodni postu pochodzi jasną wakacje. Obchodzone jest przez jedenaście wieków. Przebudzenie przyrody po zimnej zwykle przychodzi na Niedzielę Palmową. Oznaki tego dnia wiele znaczy dla wiernych.

Aby zrozumieć znaczenie doceniają to lepiej zwrócić się do źródeł.

Jak to wszystko się zaczęło?

Impreza, która rozpoczęła się wraz z okazji Niedzieli Palmowej, opisywana przez wszystkich ewangelistów. Jezus wraca z Betanii, po zmartwychwstaniu Łazarza. Nagle postanowił przyjść do Jerozolimy. Bramy miasta to entuzjastycznie powitał mieszkańców. Jazda na młodego osła Jezus pochwalił hymny, rzucając nogach ubrania, kwiaty i gałązki palmowe.

Wszystko, co się dzieje nie jest lubiany przez miejscowego księdza. Kult nowej religii grozi stary porządek. Trzeba było podjąć pewne środki i niezwłocznie.

Ośmielił się dać Mesjasza do sądu rzymskiego prokuratora, wiedzieli, że Jezus został skazany na śmierć. Speedy przekonanie i kara nie trwało długo. Od dnia wejścia w mieście Jezus opuścił pięć dni ziemskiego życia.

Obchody nie jest dokładna data, ale żeby ustalić, co liczbę Niedzielę Palmową, łatwo. To jest zawsze w ostatnią niedzielę przed Wielkanocą.

Kościół uzyskał status wakacje w IV wieku. Na terenie Rusi przyszło dopiero w XX wieku i wtedy właśnie stał się znany jako Niedzielę Palmową. Cięższy klimat nie pozwala na korzystanie z palmy i wierzba dla Słowian zawsze była trudna roślina.

Obecnie trzy gałęzie chrześcijaństwa świętować – prawosławni, protestanci i katolicy. Łączy ich Niedzielę Palmową. Znaki Przed tym dniu, są bardzo podobne w interpretacji.

Verbnaya tydzień

Szósty tydzień Wielkanocy (Wielkiego) postu nazywa Palm. Każdy dzień ma pewną wartość i jest wyrażona w specjalnych usług przewodząca kościelnych. W dzisiejszych czasach nie jest przygotowanie do głównego festiwalu, który odbędzie się w niedzielę.

W poniedziałek rano rozpoczyna się z faktem, że jego matka-teściowa odwiedza. Uważa się, że prezentacja prezentu na pierwszy dzień tygodnia Palm przynosi pokój rodzinny i spokojny, mąż nie zaszkodzi mojej żony.

Głównym winowajcą tych dniach staje się wierzba. Oglądając ją zbierać. W ekstremalnie zimnej wiosny z góry przyniósł do domu z pąków na gałęziach rozkwitł. Z jej splot warkoczy, wieńce zrobić wdzięki rodzinnych.

Ponieważ zbliża się Niedziela Palmowa, objawy są bardzo ważne i znaczące. W tym czasie postanowił dokonać prognozy na prawie rok przed pogodą i przyszłych zbiorów.

Lazarus sobota

Innym święto obchodzone w sobotę Palm tygodni – Wskrzeszenie Łazarza.

Jezus wysłał wiadomość, że jego przyjaciel i współpracownik Łazarz jest poważnie chory i zapytał się spieszyć. Nie było jasne, dlaczego Jezus nie spieszyć. Dopiero po wiadomości, że Łazarz umarł, on wypłynął.

Kiedy przybył do Betanii, w rocznicę jego śmierci odbył się na cztery dni. Krewni i przyjaciele zmarłego były w głębokim smutku. Jezus modlił się żarliwie w pobliżu jaskini gdzie Łazarz został pochowany.

Wołał do Boga o cud. Po modlitwie, pchnął kamień zakrywającą wejście i obecny ten cud zmartwychwstania. Zmarły w Bose 4 godziny temu Lazar pojawił się żywy.

Lazarus Sobota, chrześcijanie świętują IV wieku. Po trzech i pół wieku opracowali pewien kanon uwielbienia do dnia dzisiejszego. Śpiewy podczas nabożeństwa nie wskazuje losowo cud i ważnym symbolem umocnienia wiary.

Po zachodzie słońca, podczas wieczornego nabożeństwa, zaczynają konsekrować gałęzie wierzby. Jest to początek obchodów Niedzieli Palmowej.

Święto Niedzieli Palmowej

Jak już wspomniano powyżej, Niedziela Palmowa według kanonów kościelnych począwszy od soboty wieczorem. Ale główny serwis i uświęcenie wierzby odbyła się w niedzielę.

Między innymi w Rosji to święto symbolizuje przebudzenie przyrody po długiej zimie. Nic dziwnego, że północne Słowianie wybrali symbol ten dzień wierzby. Drewno jest zwiastunem wiosny. Gdy słońce grzeje klapę powietrza na światło puszyste grudek. Dają wiarę w rychłe ciepłe dni.

Prawosławni chętnie spotykają się na Niedzielę Palmową. Jak świętować ten dzień w Rosji? Ludzie w każdym wieku iść w niedzielę rano do pobliskiego kościoła, aby poświęcić gałęzie wierzby. Parafianie Churchification to usługa, dzięki modlitwie i angażując się w pieśni. Po powrocie do domu, wykonane nieco otstegat domu wierzby z życzeniami zdrowia i łaski.

Uświęceni gałęzie umieszczone obok ikon, plecionek w warkocze, zrobić z nich amulety, przybite do zabudowania. W rok później, w przeddzień nowego święta, wierzba spalony.

Jeśli znasz dokładną datę obchodów, można przygotować z wyprzedzeniem. Jak obliczyć liczbę Niedzielę Palmową obchodzony będzie w danym roku? Aby określić potrzebę znasz dnia, w którym dniu Paschy. Dokładnie tydzień przed Zmartwychwstania oznacza wejście Jezusa Chrystusa do Jerozolimy.

niemile widziane

Niedziela Palmowa – ważne święto dla chrześcijan. Wszelkie prace, które dni są niepożądane. Niektórzy nawet nie polecam gotowanie. W sumie to o wiele łatwiejsze do współczesnego świata. Istnieją pewne usługi i zawody, które wymagają codziennej wydajności pracy, bez względu na datę w kalendarzu. Ale jeśli nie ma specjalnej potrzeby, w każdym przypadku, lepiej jest, oczywiście, to przełożony.

W dawnych czasach kobiety były zakazane czesać włosy w tym dniu, a także w Zwiastowania. Oczywiste jest, że teraz jest prawie niemożliwe. Podczas gdy właściciele długich loków i można obserwować zakazu. Plecionej włosy w warkocz, pokryte na wierzchu z szalikiem, może to zrobić dzień bez zarysowań.

Jakie inne ograniczenia w Niedzielę Palmową? Co to jest całkowicie nie do przyjęcia, ponieważ jest angażować się w obżarstwo. Koniec szóstego tygodnia postu nie oznacza obfite uczty. Niektóre wina, dania bezmięsne, gotowane z oleju roślinnego, ryby – jest podstawą świąteczny stół.

Zabronione jest stosowanie sztucznych gałęzi wierzby. Nie przynoszą do kościoła i pokropił wodą święconą.

tradycje wakacji

Głównym i podstawowym tradycja święta jest uświęcenie z gałązek wierzby. Uważa się, że nie powinno być tyle, ile osób w rodzinie. Niektóre z narodami tych gałęzi wyplatane wdzięki rodzinnych. Ich siła jest wielka. Chronią dom od ognia i złych ludzi, chronić od burz i powodzi, bieda, smutek i choroby.

W Niedzielę Palmową zaznacza pogodę i zbiory szczególnie istotne. Dla pokoleń, są one obsługiwane w rodzinach. Jest to szczególnie ważne dla osób pracujących w rolnictwie.

świecka tradycja w chlebie monety pochodzą z Białorusi. Tak więc możliwe jest, aby ustalić, kto będzie miał szczęście i dobre samopoczucie przez cały rok.

W niektórych obszarach postanowił umieścić konsekrowanego oddział do trumny zmarłego. Ta tradycja sięga początków chrześcijaństwa. Uważa się, że ze względu na wierzbie, można wprowadzić do bram raju i tam powitać Zbawiciela. Między innymi, wierzba jest symbolem życia i odrodzenia.

Wiele pięknych i ciekawych tradycji przechowuje Niedzielę Palmową. Jak świętować go w innych regionach i krajach, uczyć się łatwo. Starsi ludzie – tylko magazyn informacji. Będą szczęśliwi, aby go udostępnić.

Pussy-wierzba tradycyjne bazary. Szczególnie lubiący rozrywki dla dzieci, jako głównego produktu są słodycze. Ponadto oferuje przyjemne rzeczy dla gospodarki i wszystkie te same wierzby zebrane w pęczki i ozdobiony wstążkami i aniołów papieru.

Drzewko uprawiane od konsekrowane mnoży Branża pomyślności w domu. Dlatego sprowadzono z kościoła bukietów umieszczonych w wodzie i dokładnie obserwować, czy pojawiają się korzenie.

Obrzędy i zwyczaje

Wiele krajowych znaki na Niedzielę Palmową przerósł w rytuałach, zwyczajach i rytuałach.

Jeśli mieszkasz w pobliżu rzeki, spróbować pominąć gałązkę wierzby na wodzie. Jeśli będzie unosić się do was w najbliższej przyszłości nie będzie dodanie bogactwa w domu.

Gałęzie są przymocowane do dachu, chronić mieszkańców domu z powodu choroby i bólu psychicznego.

Jeśli spalić kilka konsekrowanego wierzby i zachować prochy, będzie chronić dom przed piorunami i ogniem.

Bicia dzieci z oddziałów w celebracji – najczęściej rytu. Z każdym ciosem oszczerstwa ochrony przed złym okiem i życzenia zdrowia.

I tu jest inny zwyczaj w mnożenie bogactwa. Kompletny zakaz coś zrobić w tym dniu nadal zaleca się sadzić kryty roślina o grubych okrągłych liściach. Jeśli kwiat zostanie przyjęta i będzie szybko rosnąć – możesz być pewny, że bogactwo domu przyjdzie.

Ceremonie w Niedzielę Palmową – tradycje, które sięgają wieków. Według nich, jeśli do wykonania – każdy decyduje za siebie. Dla niektórych – zasada życia, ale dla innych – to miły dodatek do dnia weekendu.

Korzystanie z wierzby konsekrowanego w medycynie ludowej

Od dawna uważa się, że wielka moc uzdrawiania leży w Verbier. Pokropienie wodą święconą mnoży go kilka razy. Jak mogę użyć gałązek, wyprowadzone z kościoła w Niedzielę Palmową? Co zrobić z nich do poprawy zdrowia? Oto kilka przykładów wykorzystania wierzby do celów leczniczych:

  • Biorąc wywar z oddziałami, możliwe jest, aby pozbyć się bólu głowy, gorączka, temperatura, bezsenność.
  • Pocierając bolące miejsca w bulionie łagodzi bóle reumatyczne.
  • Wlew wierzby wódki w celu radzenia sobie z chorobami przewodu pokarmowego i zaburzeń.
  • Liście mogą leczyć rany.
  • Połykaniu konsekrowane kwitnących nerki pomóc w niepłodności.
  • Dzieci spać spokojnie po kąpieli w wodzie parze z wierzbowych gałęzi.

Verba w medycynie ludowej stosowany wszędzie tam, gdzie rośnie i zasłużony szacunek.

wróżby ludowe

wróżby ludowe w Niedzielę Palmową przyjść do wspólnego użytku. Są one przekazywane od starszych do młodszych i stać się częścią naszego życia.

Spokojny, słoneczny pogoda zapowiada ciepłe bezwietrzny lato i obfite plony. Silny wiatr obiecał chłodną pogodę.

Zimno, ale jasny dzień dał nadzieję na wydajność wiosny.

Niedziela Palmowa bez zamrażania zwiększa szansę na obfitość owoców.

Ilość pełnowymiarową kolczyki służył również jako wskazanie przyszłego plonu.

I w tym dniu do psychicznie wezwać kogoś bliskiego, a spotkanie z pewnością nastąpi.

Każdego roku przez wiele stuleci z rzędu Kościół otwiera drzwi dla wszystkich, którzy wierzą w zbawienie. Niedziela Palmowa – święto, które symbolizuje moc wiary, jego ożywienie. Gałęzie i pęki wierzby przyniósł do domu umysłu i ochrony. Po pierwszych promieni słońca w sercach wschodzących nadzieję na najlepsze. I niech ten dzień niesie ze sobą wiele smutku, wciąż – prekursorem Zmartwychwstania Chrystusa i zbawienia całej ludzkości.