591 Shares 9168 views

Jaka jest różnica krwotoczne zapalenie naczyń?

Krwotoczne zapalenie naczyń rozumie się taką chorobę, w której występuje utrata naczyń włosowatych skóry, przewodu pokarmowego, stawów i nawet nerki. Zdaniem ekspertów, ta choroba może być zdiagnozowana niezależnie od wieku pacjenta, ale u dzieci poniżej trzech lat, okazało się bardzo rzadko. Krwotoczne zapalenie naczyń obserwowano głównie u młodzieży i dorosłych. W tym artykule opiszemy bardziej szczegółowo na temat tej choroby.

objawy

Przede wszystkim pacjentom wykazują niewielką wysypkę na ciele, które z kolei są sinyachkovye elementy o dominującym symetrycznym układzie, nie zniknie po naciśnięciu. Najczęściej te zmiany są zlokalizowane na powierzchni prostowników kończyn, na pośladkach i stawów. Potem, kiedy wysypka upływającym obserwowane pozostały pigmentację, co z kolei, z częstymi nawrotami raczej może powodować łuszczenie się skóry. Drugim najważniejszym objawem jest uszkodzenie stawów. Zatem pacjenci skarżą się na dyskomfort i lekki ból przerywany w tych obszarach. Zdaniem ekspertów, krwotoczne zapalenie naczyń zlokalizowane głównie w pobliżu dużych stawów, takich jak kolana i kostki. Innym objawem tej choroby to ból w brzuchu, ale to nie powoduje wiele cierpienia i nie towarzyszą różnego rodzaju zaburzenia odżywiania. Zaledwie kilka dni ból mogą zapadać na własną rękę, bez użycia dodatkowych leków.

Krwotoczne zapalenie naczyń: diagnoza

Choroba według lekarzy, charakteryzuje się niespecyficznych zmian pewnych grup parametrów laboratoryjnych. Tak więc, w niektórych przypadkach, jest zwiększenie szybkości sedymentacji erytrocytów oraz białych ciałek krwi, jak również Dysproteinemia. Ponadto, zmniejszenie zawartości immunoglobuliny G i dopełniacza. Krwotoczne zapalenie naczyń u dorosłych jest bardzo często towarzyszy nadkrzepliwości.

terapia

Przede wszystkim należy zauważyć, że szczególna metoda leczenia jest wybrane na podstawie fazy choroby pacjenta oraz innych czynników. Jednakże, znacznie częściej w takiej diagnozy jak krwotoczne zapalenie naczyń (na skórę), leczenie oznacza przez zastosowanie tak zwanych „środki przeciwpłytkowe”. w ciężkich tworzy niektórzy eksperci określają dwa leki o podobnym działaniu w tym samym czasie. Należy zauważyć, że dawkowanie leków przeciwpłytkowych wybrany indywidualnie. Przy wyborze każda dawka lekarze zwykle kieruje się dodatniej dynamiki istniejących objawów, a na dostosowanie pewnych grup parametrów laboratoryjnych. Tak więc, w przypadku braku pożądanego efektu przypisanych terapeutycznej dawki zwiększa się nieznacznie.

Efekty

Zdaniem ekspertów, jeśli czasie leczenia dzieci w 50% przypadków na całkowite wyleczenie.