634 Shares 2631 views

Szambo z kręgów betonowych: funkcje urządzenia

Szambo – jest to struktura, która przeznaczona jest do oczyszczania ścieków. Rozliczania go zazwyczaj w miejscach prywatnych, gdzie nie ma dostępu do centralnej kanalizacji. Najczęściej instalowane szambo z kręgów betonowych.

Najpierw musimy wykopać dół o odpowiednim rozmiarze. Pierścienie są montowane na płytach betonowych. Oczywiście, trzeba będzie wstępnie obliczyć jego wymiary (w zależności od tego, jak wielu ludzi żyje w budynku). Na przykład, jeżeli średnia wielkość zużycia wody na osobę dziennie – 200 litrów, to należy pomnożyć liczbę o 3 dla każdego rezydenta. Należy również wziąć pod uwagę inne czynniki: przybycie gości, wzrost w rodzinie.

W celu zaizolować szambo przed wpływem środowiska zewnętrznego, konieczne jest, aby zamknąć swoją żelazną klapę. Oraz w celu zapewnienia, że nie zamarza w zimie, jej wartości dodatkowej pokrywy drewniane wieko z grzejnika.

Zbiornik septyczny urządzenie z kręgów betonowych przewiduje organizację wentylacji, który powinien znajdować się nad powierzchnią ziemi na wysokości około 0,7 m. Jeżeli wentylacja nie jest zorganizowana, to wkrótce będzie przeszkadzać nieprzyjemny zapach.

Szamba betonowych pierścieni zapewnić obecność przewodów wlotowych i wylotowych, których średnica wynosi 10 cm. W celu umożliwienia przepływu wody ułatwia równomierne osadzanie zawiesiny, powinno być wyposażone w specjalne obsady kanalizacji trójniki żelaza. Zainstalować je powinno być tak, że istnieje możliwość czyszczenia.

Szambo betonowych pierścieni powinna być tak obliczona, że pomiędzy górną skorupą a osad warstwy wodnej zawiesiny pozostało skalę – około jednego metra. W związku z tym, minimalna głębokość wykopu powinna wynosić około 1,2 m. W odniesieniu do liczby kamer w szamba, to dla zwykłego wystarczająco domu i audio. Płyn może być w nim aż do 3 dni.

Jeśli stosowane pierścienie montażowe wartość standardową, to wystarczy na 3 kawałki. Wysokość każdego elementu wynosi do 0,9 m. I trzeba właz wykonany z żeliwa i betonowej.

Jeśli nie można zbudować szambo wykonane z kręgów betonowych, przy użyciu przedmiotów standardowym rozmiarze, można użyć mniejsze kawałki. Do studni nie jest włączona zbyt głęboko, można zbudować stronę dwóch pojemników siebie i połączyć je szeregowo. Dostaniesz dwie kamery.

Zgodnie z zasadami tej studni powinny być uszczelnione, więc nie jest to zalecane do montażu z innymi materiałami budowlanymi. Dla dodatkowej izolacji może nałożyć pierścień na zewnętrznym obwodzie bitumiczne.

Jeżeli szambo z kręgów betonowych wykonane prawidłowo, ścieki będą szybko oczyszczony, a osad, który pozostanie na dnie, należy wyciągnąć. I to może być wykorzystywane do celów rolniczych. Monitorować czystość szamba powinny być przechowywane jedynie w tym przypadku będzie on wykonywać, a rury nie są zatkane.

Jeśli nie wiesz, jak zbudować samemu produktowi, można skorzystać z usług profesjonalistów.