228 Shares 7267 views

Uzdrowisko – co to jest? Najlepszych ośrodków spa w świecie

Co to jest uzdrowiska? Są to miejsca docelowe, gdzie można poprawić swoje zdrowie z mineralnym lub gorących źródeł, kąpiele i zabiegi lecznicze błota. Pobyt w tych miejscach mają najbardziej korzystny wpływ na ogólne samopoczucie. Nawet jeśli są całkowicie zdrowe, łaźni, sauny i brud mogą zrzucić ciało zmęczone dziesięć lat (i nawiasem mówiąc, i kilka kilogramów). W tym artykule, będziemy odkrywać uzdrowiskowe miejsc na świecie. Gdzie się udać – ty decydujesz. Zwłaszcza jak niektórych ośrodkach mają wąską specjalizację. Na przykład, tylko w leczeniu chorób układu mięśniowo-szkieletowego, lub wrzodów żołądka. Ale są też odmiany „szerokiego stosowania”.


Historia uzdrowisk

Nawet starożytni Grecy docenili traktowania w spa. Wtedy Rzymianie opanowali tę praktykę. Oni i ukuł termin „balneoterapię”. Tłumaczone z łaciny, oznacza to „traktowanie przez kąpieli.” Rzymianie – są wielkimi fanami tego słowa, wiedział dużo siarki i innych źródeł, a także masaże i maści. zbudowany one także pierwszy w historii uzdrowisk w Europie na terenie całego imperium. W średniowieczu, sprężyny lecznicze zostały otoczone aureolą świętości i zarabiają w wielu klasztorach. Od nagłówkiem „uzdatnionej wody” może sobie pozwolić tylko zamożni pacjenci, dla takich klientów, aby stworzyć najbardziej komfortowe warunki do kąpieli. Neduzhim się nudzić, aby otworzyć kasyno, teatry, pól golfowych. A w restauracji w uzdrowiskach zaprosił najlepszych kucharzy.

Coś o uzdrowiskach

Teraz te miejsca są poprawy reszta mieć specjalizację. We wszystkich najnowszych metod leczenia i rehabilitacji ciała po doznaniu chorobę. Hydroterapia uzdrowisk – jest zastosowanie świeżej wody dla lepszego zdrowia. Jest on głównie stosowany termiczne i mechaniczne działanie strumieni. Wanny, prysznice przeciwieństwie wpłynąć pacjenta efekty chemiczne wody. Efekt terapeutyczny jest wpływ temperatury kąpieli. Oprócz wody na łaźni błotnych są szeroko stosowane – lokalny lub importowane. Ponadto, w celu poprawy zdrowia i zwiększenia efektu terapeutycznego pomagając olejki eteryczne, suche wodorosty, różne okłady, akupunktura, gimnastyka, joga, Ayurvedy oraz masażu (Regały, tajski, laotański, shiatsu).

Gdzie się udać w wodzie?

Przed rozpoczęciem analizy porównawczej uzdrowisk, konieczne jest, aby powiedzieć, że niezależnie od ich rodzaju, mają korzystny wpływ na ogólny stan zdrowia. Najgorsze nie będzie dokładnie tak, jak hydroterapia – jest to najbardziej bezpieczny i wszechstronny terapia. Można udać się do miejscowości uzdrowiskowej całej rodziny. Pacjent otrzyma pomoc medyczną, a pozostali domownicy będą się bawić, a jednocześnie przyniesie organizm z toksyn, poprawia kondycję skóry, schudnąć i odmłodnieć. woda mineralna jako stres zwalniającej rąk, chroniczne zmęczenie, normalizuje ciśnienie krwi. W świecie istnieją dziesiątki tysięcy uzdrowisk. W niektórych z tych cen niebotyczne, podczas gdy inni – bardzo demokratyczne. Różnica – w usługach powiązanych. Kto wie, może to jest zbyt ważne. Aby nie wracać do domu „człowiek, który torturował Monter” pierwsze badanie, które oferuje urlopowicze konkretny ośrodek spa.

Abano Terme

To miejsce było popularne w czasach Cesarstwa Rzymskiego. Tutaj traktowane Petrarka, Uilyam Shekspir Byron, Goethe i Mozarta. Uzdrowisko we Włoszech są bardzo liczne, ale Abano Terme, piętnaście kilometrów od Padwy, wyjątkowy. Traktuje wszystkich chorób, które mogą przezwyciężyć termalnych mineralnych – od skóry i chorób układu oddechowego oraz nerwic do układu mięśniowo-szkieletowego. Szeroko stosowany aplikację błota, które, jak mówią, usuwa zbędne kilogramy z ud i brzucha. Woda w niektórych źródłach osiągnie temperaturę 87 0 C. Przebieg leczenia jest dwa tygodnie. Ośrodek Abano można znaleźć wiele ośrodków, hoteli, począwszy od trzech do pięciu gwiazdek. „Chip” leczenie miejscowe polega na tym, że post jest konieczne, aby włączyć brudu, a następnie moczyć w kąpieli mineralnych, to zapraszamy do masażu, a dopiero potem przystąpić do śniadania.

Bad Ischl

Austriackie kurorty – piękny stary wioska w Alpach, urok luksusu z odrobiną wiejskich Simple Life. Region Salzkammergut (tłumaczone jako „solniczka”), która słynie z wód mineralnych od czasów starożytnych. Ale podczas kąpieli w jednym z nich, w Ischl, wyleczony z niepłodności żony arcyksięcia Franciszka Karola Habsburga, we wsi często cała austriackiej arystokracji. Jest lato willa została zbudowana przez cesarza, a od słynnego źródła zbudowano Kaiser Terme. W uzupełnieniu do niepłodności, słona woda leczy wiele chorób: Skóra mięśni, stawów, kości, serce i naczynia krwionośne, dróg oddechowych, krew. Bad Ischl znajduje się zaledwie trzydzieści kilometrów od Salzburga, więc odzyskanie może być również połączona z wycieczek. Ale nawet bez tego nie da się nudzić w ośrodku. W zimie jest w pełnych wyciągów pracy i skate-narciarzy i snowboardzistów. W tym samym czasie inne rozwinięta turystyka, kolarstwo i jazda konna trasy po pięknych szlakach, leży na wysokości tysiąca metrów nad poziomem morza. Aw sierpniu festiwal operetka ma miejsce, ponieważ tutaj lechivshiysya Lehar napisał tuzin swoich tworów.

Bad Homburg

W Niemczech istnieje ponad trzysta uzdrowiska. A w ogóle, jeśli nie ma przedrostek „Bad” w nazwie miasta, aby mieć pewność – tam jest uzdrowienie sprężyn. Nie możemy powiedzieć, że Homburg, który znajduje się w pobliżu Frankfurt – jest to najlepszy ośrodek spa w Niemczech, ale najbardziej znany. Poza tym, on wąski odcinek. luksusowe wanny zespół Kaiser Wilhelm Bad obiecuje wyleczyć niepłodność, choroby przewodu pokarmowego lub dróg oddechowych, gwarantuje: Po kursie będziesz przestają dręczyć kąpiele chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Ośrodek został otwarty przez starożytnych Rzymian, ale dano mu drugie życie, Wilhelm II. Kiedy w 1888 roku w Homburg został zbudowany letniej rezydencji cesarza, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pojawił się pierwszy w Europie kontynentalnej, klubu golfowego i kasyna. Przy stole z centymetrem, nawiasem mówiąc, do dziewiątki był grany przez znanego rosyjskiego pisarza Fiodora Dostojewskiego.

nietoperz

Wiele ośrodków spa na świecie może pochwalić wychodzących wieków historii. Ale Bat sto kilometrów od Londynu, wśród nich prawdopodobnie najstarszy. Archeolodzy znaleźli dowody, że ludzie tutaj wziął kąpiele lecznicze już w VIII wieku pne. A pierwsza pisemna wzmianka o Bata służy mu najlepszą rekomendację: bladud, króla Celtów, jest wyleczony z trądu. Później woda została doceniona przez innych monarchów i ich rodzin. Na wodach Bath leczono Henryka VIII i Anny Boleyn, i żoną Jamesa II po nie udało im się dać brytyjskiego następcę. Shakespeare poświęcony stroje kąpielowe dwóch wspaniałych sonet, opisując ich Dzheyn Ostin. W 2006 roku ośrodek został zaktualizowany. Wspaniały ośrodek cukrzycy traktują Thermae Bath Spa, choroby układu pokarmowego, stawów i zaburzenia metabolizmu.

Druskieniki

Klimat Litwy nie można nazwać subtropikalnych. Ale w Druskiennikach uzdrowisk – prawdziwa okazja, aby uzyskać ładny dodatek do poprawy tan. Dlaczego? Tak, bo tam są uzdrowiska wyposażonej plaży ze sztucznym światłem ultrafioletowym. A niektóre z nich oferują również całą zabawę w aquaparku. Miasto w południowej części Litwy wzięło swoją nazwę od Druska, co oznacza „sól”. Nad brzegiem Niemna leczono dolegliwości litewskich książąt i króla Polski Stanisława. Aby pomóc lecznicze wody sól i błoto są niesamowite torf, wypełniona sosny powietrza Druskiennikach. Kąpiele i okłady zaleca się łączyć z długiego spaceru przez specjalnie zaprojektowanej ścieżki zdrowia. Zanurzenie w jeziorach przyczyniają się do leczenia chorób ginekologicznych i układu nerwowego. Brud z dna stawów ma taki sam efekt jak w szpitalach w Tunezji.

Marienbad (Mariańskie Łaźnie) i karlowowarskie

Czeskie ośrodki bardziej dostępne dla rosyjskich turystów spa. Tu infrastruktura i stosunkowo przystępne ceny na wakacjach. lwia część naszych rodaków odwiedził Karlowe Wary. Na tej małej miejscowości posiada 136 klawiszy. Deskowanie i sanatoria poddanych prysznice i WC, irygacje i minerał spożycie wody w środku. Po trzytygodniowym oczywiście, można pożegnać lub zapomnieć o choroby skóry, choroby serca i układu układu mięśniowo-szkieletowego. Problemy endokrynologiczne są eliminowane, poprawę zdrowia reprodukcyjnego kobiet. W Marienbadzie istnieje 140 źródeł, każdy z własną unikalną strukturę. Torf błoto wykorzystywane są do pakowania, nie tylko wody pitnej, ale także, aby wdychać wdychania. Dotyczy to nawet miejscowego gazu – są one podane zastrzyki podskórne. Ośrodek zdrowia poprawił Mikołaja II, jak Gogol, Goethe i Wagner. Inne miejsca uzdrowiskowe wakacji w Republice Czeskiej – Teplice, Frantiskovy Lazne – nie są mniej popularne.

Ośrodki na Ukrainie

Nasz południowo-zachodni sąsiad ma wiele ośrodków zdrowia o różnych specjalnościach. Lecznicze wody mineralne oferują sanatorium Biały Kościół (pod Kijowem), Mirgorod (Region Połtawa), Chmielnik (Województwo Winnica). Szczególnie wiele z tych ośrodków są skoncentrowane w zachodniej części kraju. Ten Lwów (Morszyn Truskavec, Shklo) i Transcarpatian (siniak, Swaljawa, Polana, kwas chlebowy, Shaian) obszar. Również woda w Ukrainie są szeroko stosowane borowin. Są one dostępne w regionie Odessa (Kuyalnik, Raseika, Sergeevka). Wszystkie te ośrodki mają własną specjalizację, i zawsze można wybrać idealny ośrodek spa. Karpaty, z wyjątkiem odzysku, daje możliwość kurorty lub zielony turystyki narciarskiej. choroby układu pokarmowego i nerek są traktowane Polana i Shayan. Kwas kąpiele radonowe leczyć problemy układu mięśniowo-szkieletowego i obwodowego układu nerwowego.

Krym uzdrowiska

Półwysep jest nadrzędnym uzdrowisko, gdzie ludzie są traktowani z wodą i błotem, jest miasto Salem. W jego pobliżu jest wiele słonych jezior, które leży potężny warstwę mułu błocie. Kilka źródeł wody mineralnej są tak dobrze znane, że są one wykorzystywane do butelkowania przemysłowej i sprzedawane w aptekach na terenie całego kraju. Wpływ solanki gojenia wzmocnionej przez unikalnego klimatu Sac. Lokalne motele ( „Northern Lights”, „blue wave” Military kliniczny im. Pirogov „Połtawa”, „Yurmino” i inne) specjalizują się w chorobach układu mięśniowo-szkieletowego, układu oddechowego i układu pokarmowego, układu sercowo-naczyniowego, ginekologia, urologia, problemy niepłodności. SPA-zabiegi obejmują kąpiele, prysznice, masaże podwodne, inhalacje, kaptur szkieletowych. Stosowany tu i alternatywne metody leczenia (ippo- i aromaterapia, akupunktura, Ayurveda).

Balneologicznych uciekać Matsesta

Cóż, co Rosjanie, którzy nie posiadają paszportu na wyjazd za granicę? Na szczęście, nasz kraj jest również bogaty w balneologicznych ośrodków. Są one rozłożone w całej Rosji, ale ze względu na wody mineralne i lecznicze błoto nie jest konieczne, aby przejść. Wystarczy przypomnieć Karaczi (regionu Nowosybirsk), stopu (Magadan), góra kluczy (Primorye) Sestroretsk ośrodek Nalchik. Daleko poza granice Rosji znany siarkowodór Chlorek sodu Woda Matsesta. Ośrodek ten położony jest niedaleko Soczi. Kąpiele w źródłach termalnych Matsesty poprawić krążenie krwi i metabolizm, walka nadciśnienia, miażdżycy. Inhalacje i różne nawadnianie może pozbyć się choroby przyzębia, zapalenie dziąseł, zapalenie gardła. Dusza i kameralne kąpiele poprawić kondycję stawów, leczeniu niepłodności. Efekt ten obserwuje się po dwóch tygodniach leczenia.

Kislovodsk

Nie mniej niż Matsesta uzdrowiska, znanego regionu wód mineralnych. Na 60 kilometrów rozprzestrzenia Kislovodsk. Tu spoczął Puszkina i Tołstoja i Lermontov, Szalapina. Seltzer był otwarty sąd lekarz Peter I. Cesarz Aleksander I wydał miejscowy Spa Resort tytuł „obszary lecznicze znaczeniu krajowym.” Woda Kislovodsk pić, wykonane z jej wanną, prysznicem. Seltzer skutecznie zwalcza chorób układu sercowo-naczyniowego, trawiennego i układu nerwowego, co korzystnie wpływa na stawy i układu oddechowego.