308 Shares 2319 views

Nikon czy Canon?

Wielu amatorskich fotografów, którzy po raz pierwszy kupują kamerę lustrzaną, jest zainteresowanych jednym pilnym pytaniem: "Co lepsze – Nikon czy Canon?" W odpowiedzi na odpowiedź wiele osób zainteresowanych szukaniem pomocy w Internecie, odwiedzając różne fora. Co do zasady, to nie daje jednoznacznej odpowiedzi, a jeszcze bardziej komplikuje wszystko, myli.


Jak być w tym przypadku?

Najpierw musisz zrozumieć, co dokładnie chcesz wiedzieć, zadając to pytanie. Która firma jest bardziej stroma, a tym bardziej produkowała kamery i zarabiała? A może jesteś zainteresowany kwestią, którą aparat fotograficzny wybrać dla siebie lub jako prezent dla bliskiej osoby. Jeśli jesteś zainteresowany, ten artykuł jest dla Ciebie.

Co wybrać – Nikon lub Canon?

Świat fotografii dzisiaj wypełnia wiele różnych urządzeń fotograficznych różnych producentów. Ale prawdziwymi olbrzymami, którzy walczyli od lat, są firmy "Canon" i "Nikon". Kupując pierwszą lustrzankę, z pewnością poproś o poradę przyjacielowi, kto to ma – Nikon czy Canon. Najprawdopodobniej doradzi ci ten, który ma. Wybierając te marki, należy zwrócić uwagę na ich charakterystykę i stosunek ceny. Ważne jest, aby pamiętać o jednej prostej rzeczy, która nie jest firmą, ale konkretnym modelem jest czynnik decydujący. Na przykład, wybierając między izbami na poziomie początkowym i zaawansowanym, konkurencja jest warunkowa. W obu firmach, w odniesieniu do dwóch powyższych segmentów, nie istnieją identyczne modele w swoich możliwościach. Wszystkie one są nam przedstawione tak, jakby stopniowo, to znaczy na początku, wydano model jednej firmy, a następnie drugi, stopniowo zwiększając zainteresowaną osobę do górnego segmentu cen. Możesz marnować dużo czasu, po prostu studiować i porównywać ergonomię tych kamer, a także przeglądać góry różnych typów wykresów i raportów analitycznych. Powstaje zupełnie logiczne pytanie: "Dlaczego kupujesz aparat?" Oczywiście nie fotografować władców czy stanowisk porównawczych. W związku z tym należy pamiętać, że głównym wyróżnikiem obu marek jest duży "grzyb" firmy Canon, co czyni go bardzo wygodnym dla osób z dużą palmą. Wręcz przeciwnie, dla tych, którzy mają niewielką rękę, Nikon doskonale pasuje. Firma "Canon" dla wygody łączy podstawowe ustawienia z przyciskami sterowania w menu. Nikon – kamery, które mają piękne graficzne menu, nie cyfrowe, jak konkurent.

Wnioski

Więc kwestia tego, co warte jest – Nikon czy Canon – jest wyczerpana. Te wybitne marki sprzętu fotograficznego są prawie takie same. Wiele zależy od umiejętności. Ale jeśli zakupiony model powinien spełniać Twoje osobiste wymagania i rozwiązać zadania, których potrzebujesz, to nie wybierzesz producenta firmy, ale osobnego modelu, odpowiedniego dla własnych potrzeb. Wybierając odpowiednią kamerę i, jeśli to konieczne, adapter Nikon-Canon, z pewnością będziesz zadowolony z dobrego zakupu i będzie mógł w pełni rozwinąć się jako fotograf. Życzymy miłego i wysokiej jakości zakupów.