743 Shares 9402 views

Lek „maprotylina”: opinie, instrukcja obsługi, analogi

W ubiegłym wieku, takie jak zaburzenia nerwowe lęk, depresja i bezsenność leczono w zasadzie tylko ansiliotikami. leki te są uważane za skuteczne, ale, niestety, powoduje pacjenta do uzależnienia. Dlatego też, w 80 lat ich stosowania zmniejszyła się w wielu krajach. Obecnie najbardziej obiecującym rodzaj leku na depresję są uznawane za leki selektywne. Jednym z najbardziej popularnych leków z tej grupy zdobyły dobre recenzje wśród pacjentów jest „maprotylina”. Inna nazwa tego światła tetracyklicznym przeciwdepresyjny – „Ladiomil”. W aptekach sprzedają je tylko na receptę.


ogólny opis

Zalety „maprotylina” leku, które opinie są naprawdę dobre, lekarze i ich pacjenci są określane w pierwszej kolejności dobrze wyważony szeroką gamę działanie uspokajające, przeciwlękowe i działania przeciwdepresyjnego. Po odebraniu tego leku u chorych eliminuje lęk, lepsze samopoczucie, zmniejszenie lęku, spowolnienie psychoruchowe znika.

W jaki sposób

Gdy w brzuchu „maprotylina” zaczyna powoli wchłaniane do krwiobiegu, a 89% z białkami. Jego maksymalne stężenie w osoczu krwi obserwuje się jedynie w 8-9 godzin po podaniu.

W ciele pacjenta, lek selektywnie hamują wychwyt zwrotny serotoniny i norepinefryny neuronach kory mózgowej. Ponadto, niektóre bloki leków z receptorami. Jest on wchłaniany poprzez organizmu w całości. Także, to jest w dużym stopniu metabolizowany. Wyświetla „maprotylina” z organizmu bardzo powoli – do około 3 tygodni (moczem i kałem).

świadectwo

W niektórych przypadkach lekarz może zostać powołany do pacjenta otrzymującego „maprotylina„lek? Zastosowanie tego leku jest uzasadnione w wielu zaburzeń psychicznych. Najczęściej wskazania do stosowania leku są w depresji:

 • endogenną tym inwolucji;
 • psychogenny tym reaktywne neurotyczny;
 • somatogennego;
 • menopauza.

Ponadto, lek ten jest często przepisywany przez lekarzy, gdy przygnębiony z elementami niepokoju. Dobrze reagują na temat tego narzędzia i, na przykład, w podeszłym wieku. Zazwyczaj są one przepisywane tego leku po apatia. W niektórych przypadkach przyczyną przepisywania leków są drażliwość lub dysforia. Traktuje ją jako środek i zaburzeń somatycznych spowodowanych depresji lub lęku.

struktura

Główny składnik aktywny leku jest maprotylina – połączenie chetyrehtsiklicheskoe. Przez właściwości farmakologiczne uważa się blisko trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych. Jest to przede wszystkim ze względu na swoją strukturę (w szczególności w łańcuchu bocznym). Jak trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki „maprotylina” wzmacnia działanie amfetaminy. Jednocześnie osłabia niektóre z efektów rezerpiny.

„Maprotylina”: pacjent opinii leków

Większość pacjentów odnaleźć ten lek jest bardzo skuteczny. Po pacjenci zaczynają pić, mają podniósł nastrój i znika większość objawów depresji. Wielu pacjentów, sądząc po opiniach, lek ten pomaga doskonale radzić sobie z lękiem, a nawet ataki paniki. Niektórzy pacjenci, którzy piją „maprotylina” znak i fakt, że wreszcie mają radość życia.

Dobrych opinii na temat tego leku nie tylko u pacjentów dorosłych. Pochwalił jego rodziców i dzieci, jak i młodzieży cierpiących na zaburzenia psychiczne.

Z braku funduszy „maprotylina” ( „Lyudiomil”), których opinie są, niestety, nie tylko dobre, wielu pacjentów, o których mowa, że jego odbiór może powodować nieprzyjemne skutki uboczne wystarczy. Na przykład, niektórzy pacjenci skarżą się, że po powołaniu lekarza medycyny zaczęli mocno i szybko odzyskać. Ponadto, niektórzy pacjenci twierdzą, że lek ten może powodować zatrzymanie moczu lub nawet powodować wypadanie włosów. Zasadniczo te same nieprzyjemne skutki uboczne tego leku, pacjenci odczuwają suchość w ustach. Niektórzy pacjenci, którzy go piją, a nawet problemy z dziąsłami.

Oczywiście, pomimo faktu, że ten lek jest naprawdę bardzo skuteczny i stosunkowo „łatwe” ( „maprotylina”), to powinna być podjęta wyłącznie pod nadzorem lekarza. U niektórych pacjentów nie działają w ogóle. Inni pacjenci powiedzieć, niestety, nawet pogorszenie ich stanu.

opinie lekarzy

Od lekarzy także trafia głównie dobre recenzje „maprotylina”. Wielu psychiatrów uważa, że lęk on strzela bardzo dobrze. Jednocześnie, zdaniem ekspertów, skutki uboczne leków maprotylina „jest mniejsza niż trójpierścieniowych AD. Jak pacjenci, lekarze uważają, że główne nieprzyjemne konsekwencje stosowania tego leku są suche usta, a przyrost masy ciała. Wadami tego leku, między innymi, eksperci przypisują ten fakt, że może on powodować drgawki.

W odniesieniu do dostępności i nie są zbyt dobre w medycynie „maprotylina” odpowiedzi od lekarzy. W klinice, chodzi dość rzadkie. Trudno jest znaleźć w drogeriach. Wcześniej ten lek został dostarczony na sprzedaż częściej. Jednak, jak wspomniano przez niektórych lekarzy przed przepaścią z półkach aptek, to niemal przestał mieć pozytywny wpływ na zdrowie pacjentów. Być może producenci tego leku były pewne problemy z jego produkcją.

Przeciwwskazania

Oczywiście, maprotylina lekarzom „(opinie pozwalają nam ocenić go jako bardzo skuteczne) może daleko nie wszyscy pacjenci cierpią z powodu zaburzeń psychicznych. Przeciwwskazania do jego stosowania są:

 1. Padaczka. Zakaz dotyczy w tym przypadku i na okres historii.
 2. Nadwrażliwość.
 3. Zawał mięśnia sercowego. Nie przypisano ten lek w ostrym okresie choroby.
 4. Jaskra zamknięcie charakter.
 5. Jeśli pacjent ma problemy z dokomorowym przewodzenia.
 6. Alkohol lub narkotyki zatrucie.
 7. Przyjmowanie pacjentów dużych dawek pigułek nasennych.

Nie przypisano ten lek pacjentom jak na zatrzymanie moczu, wątroby lub nerek. Również przeciwwskazaniem do jej stosowanie jest ciąży i laktacji.

Młodzież z tendencjami samobójczymi, a także wielu innych leków przeciwdepresyjnych, „maprotylina” pigułki mogą wywołać myśli samobójcze. Na dorosłych podobnego efektu lek ten nie jest zazwyczaj dostarczane.

Starsi pacjenci, lek ten jest najczęściej podawany w niskich dawkach.

Instrukcje użytkowania

W większości przypadków pacjenci z narkotykami „maprotylina”, przeglądy, które są dobre, także ze względu na łatwość użycia, powoływany w tabletkach. Pić je, jak prawie każdy inny, powinna być woda. Tabletki do żucia nie są zalecane. Młodzież i osoby w podeszłym wieku lek ten jest zwykle podawany w dawce 10 mg 3 razy dziennie. Jeśli żądany efekt nie występuje, ilość otrzymanych środków często zwiększa się do 25 mg. W zależności od odpowiedzi pacjenta odbierania jednorazowo 75 mg może być podawana w kilku przypadkach.

W przypadku dorosłych pacjentów określa się indywidualnie dawkowanych. W przypadku choroby płuc, pacjentów ambulatoryjnych odprowadzane typowo 25 mg leku „maprotylina” 1 raz dziennie. Za pacjentów szpitalnych często przypisane do 25 mg leku trzy razy dziennie. W ciężkich przypadkach, dawkę można zwiększyć do 150 mg dziennie. Taka ilość leku jest uważany za maksymalny dopuszczalny dziennie.

Czasami leczenie doustne za pomocą „maprotylina” oznacza, że pacjent nie pomaga. W tym przypadku, lekarz może zalecić podanie dożylne. Do leczenia pacjenta kroplówki i podawać 25-100 mg przez 1,5-2 godzin, raz dziennie. Pierwszy poprawę u pacjentów przyjmujących „maprotylina” zazwyczaj widoczne po dwóch do trzech tygodni.

skutki uboczne

Tak więc, w stosunkowo prosty „maprotylina” instrukcji przygotowania. Opinie o tym, istnieje również dość dobre. Jednak skutki uboczne tego leku, jak to było już możliwe do odgadnięcia, istnieje wiele. Oprócz suchość w ustach i wzrost masy ciała, stosowanie leku zgodnie z zaleceniami producenta, może powodować takie nieprzyjemne konsekwencje, takie jak:

 • drgawki;
 • dyzartria;
 • słabość;
 • ospałość i zmęczenie;
 • halucynacje i manii;
 • zamieszanie;
 • utrata słuchu;
 • zaburzenia smaku.

Ponadto, u pacjentów przyjmujących ten lek może wystąpić:

 • nudności;
 • zaparcia lub biegunki;
 • reakcje alergiczne, takie jak pokrzywka i świądu;
 • obrzęk.

Odnoszą się do skutków ubocznych tego leku i wszelkiego rodzaju odchyleń seksualnych.

Medycyna „maprotylina”: odpowiedniki

W aptekach, lek można znaleźć, jak już wspomniano, nie zawsze. Jednakże, jeśli jest to konieczne, to, oczywiście, może być zastąpiony niektórych innych leków o takim samym działaniu farmakologicznym. Analogi „maprotylina” środki są, na przykład:

 • "Melipraminum".
 • "Ixel".
 • "Amitriptyline".
 • "Imipramine".

zastąpić „maprotylina” może także leki „Klofranil” i „Saroj” W niektórych przypadkach.