227 Shares 9591 views

Sandacz na szprota – potajemnie, na całym świecie!

Rybołówstwo jest wśród zajęć rekreacyjnych przez dziesięć ulubione męskie. Oczywiście, istnieją gatunki, które są przyciągane do kobiet, a nawet dzieci, ale połowu sandacza w grudniu, być może, prawdziwie męski hobby. Sudak dobrze złapany w każdej porze roku, ale z powodu jego ulubione siedliska są wiry, doły, szczeliny i ostre zbocza, ryby w nim, więc nawet w zimie, jest to trudne, ale ciekawe.


Dobry zgryz jest wieczorem, prawie o zmroku, lub odwrotnie, rano – o świcie, gdy zhiruet okoń. Sposobów, aby złapać ten zestaw drapieżnik, ale połowu sandacza na szprota (małe sardynki, co ryba ta jest bardzo smaku, szczególnie w zimie, kiedy kopalnia staje się coraz trudniejsze do ywo), prawdopodobnie najbardziej popularne.

Stosowane świeżą przynętę szprota. Jest jakościowo określono przez czystości i połysku łusek i specyficzny smak ogórka. Sposób dysza sardelle na haku zależy od rodzaju pierwotnego przynęty (łyżka przyrządu, pojedynczy haczyk, jig) oraz aktywności procesu rybackiej. Chociaż nie można wykluczyć wpływu innych czynników: sposobu podpinania warunki staw rybny oraz szczególne preferencje rybaka. Najlepszy ze wszystkich, to metoda do obliczania własnych, eksperymentalnie. Jednak połowu sandacza na szprota ma specyficzną cechę: przynęta nie może wytrzymać wielokrotne rozmrażanie, rozwalony i odlecieć haka.

Dla wędkarskiego potrzebne do połowu sandacza, przedstawiła jedną, ale ważną wymóg – wytrzymałość. Średnica przewodu może wynosić od około 0.2 (na głębokości mniejszej niż 8 metrów) do około 0,25 mm (w zależności od głębokości), a z cewką – od 70 do 90. Ta linia jest dostatecznie niezawodny do chwytania, nawet dużych preparatów. Wędkarskiego mogą być konwencjonalne, ale z dość krótkiego ogona i elastycznego nod. Reszta akcesoriów zależy od chęci i możliwości połowów, ale w każdym razie, że składa się z przyrządu do haka z zewnętrznego znajdującego się nad nim na wysokości 30-40 cm.

Ponieważ szczupak jest nocny drapieżnik, dobrze reaguje na światło, pożądane jest, aby svetonakopitelnye jig, lub plam z fosforem. Ta prosta technika jest bardzo skuteczna, ponieważ przyrząd rybacki sandacz odbywa się w znacznej głębokości, gdzie jest prawie całkowita ciemność. Mormyshka lub hak przywiązany do smyczy 15 cm długości. Czasami stosowane podwójne lub potrójne haki, ale są cięższe proces rzucania żyłki do studni. Smycz pasuje do linii tak, że nawet przy bardzo silnym szarpnięciem mógł łatwo wsunąć do przyrządu. Dlatego najlepiej byłoby wiązanie smyczy nie do linii, i przebił jej gumę lub rurki. Druga opcja jest nawet lepsze – rury, ściskając linię, nie pozwoli jej się krzywda, ale suwak pozostanie sprężysta.

Innym specyficzny szczegół – wiszące smycz średnicy może przekroczyć podstawowe las. Więc są mniej zdezorientowany i sandacz połowów szprota staje się jeszcze bardziej przyjemne. W zależności od tego, gdzie mieszka okoń, wybrane i taktyk nakłanianie go. Jeśli tego akwenu, istnieje kilka obszarów, w przypadku braku gryzie jednego z nich nie jest konieczne, aby marudzić – okoń zawsze wybiera własne szczególne miejsce i dołączone do niego. Należy pamiętać, że sandacz zima jest nieaktywna, a zatem trzeba będzie uważnie drażnić. Dlatego skuteczne łowienie sandacza na szprota – bardzo apetyczny dla tego drapieżnika przynęty.

Głównymi taktyka rybackie w tym przypadku jest następująca. Potencjalnie dobra lokalizacja narażone kilka prętów. Okazuje musisz grać agresywnie z przynętą na każdym z nich. Taka aktywność „produkcji” musi budzić zainteresowanie okonia myśliwskiego i rybaka będzie miał tylko wyciągnąć zaczep.