762 Shares 6824 views

Wody z plastikowej butelki rakietowego spadochronem

Rakieta woda serwuje doskonałe homebrew gałązkę dla zabawy rozrywką. Przewaga na rzecz jego powstania nie ma potrzeby stosowania paliwa. Głównym źródłem energii jest sprężone powietrze, która jest pompowana w plastikowej butelce z konwencjonalną pompą i cieczy, która jest odprowadzana z naczynia ciśnieniowego. Pozwól nam dowiedzieć się, w jaki sposób woda może być wykonana z plastikowej butelki rakieta ze spadochronem.

Zasada działania

Rakieta wody z plastikowej butelki z rąk dla dzieci udających się do po prostu. To wymaga tylko odpowiedniego pojemnika wypełnionego ciekłym, samochodem lub pompy rowerów, a także stabilnej platformie startowej, gdzie będzie stałym Hack. Po zainstalowaniu pompy spręża Bottle Rocket. Te ostatnie wykonuje się powietrza przez rozpylanie wody. Przegląd „opłata” jest zużywana w pierwszych sekundach po starcie. Dalsze rakiet woda kontynuuje ruch wzdłuż trajektorii balistycznej.

Narzędzia i materiały

Woda z butelki z tworzywa sztucznego rakiety wymaga następujących materiałów:

  • w rzeczywistości bardzo Pojemność z tworzywa sztucznego;
  • uszczelką;
  • stabilizatory;
  • spadochron;
  • launch pad.

W trakcie prac nad budową rakiet woda może potrzebować nożyczek, kleju lub taśmy, piłę, śrubokręt, wszelkiego rodzaju elementów złącznych.

butelka

plastikowy pojemnik stworzyć pocisk nie powinien być zbyt krótki lub długi. W przeciwnym razie produkt końcowy może być niezrównoważony. W rezultacie, rakiety woda będzie lecieć prosto, wypełnione na boku, albo nie być w stanie wznieść się w powietrze. Praktyka pokazuje, że optymalny stosunek jest tu średnicy i długości od 1 do 7. W początkowych eksperymentach będzie pasować doskonale butelkę 1,5 litra.

korek

Aby utworzyć dyszę rakietowego wodę wystarczy użyć wtyczki zaworu. Można wyciąć go z butelki dowolnego napoju. Konieczne jest, że zawór nie przecieka powietrze. Dlatego lepiej jest, aby wyodrębnić z nowej butelki. Zaleca się, aby sprawdzić szczelność po zamknięciu pojemnika i szczelnie zaciśnięte dłonie. zawory można dołączyć do szyjki butelki z tworzywa sztucznego za pomocą kleju, uszczelnienia spoiny klejone.

site rakieta

Co to ma do rakiety wzrosła wody z plastikowej butelki? Pad odgrywa decydującą rolę. Do jego produkcji wystarczy użyć arkusza wiórowej. Bezpieczne szyjkę butelki może być paski metalowe, przymocowanej do powierzchni drewnianych.

spadochron

Podlewać pocisk mógł być użyty kilka razy, ze względu na jego pomyślnego lądowania powinny być dostarczone w budowie samowyodrębniającym spadochronu. Szyć jego nakładka może mieć mały przekrój gęstej tkaniny. Stropy służyć jako silny wątek.

Składane spadochron delikatnie fałdy i pasuje do puszki. Gdy rakieta startuje w powietrze, pokrywa pojemnik pozostaje zamknięty. Po uruchomieniu rakiety domowej roboty aktywowane urządzenia mechanicznego, który otwiera drzwi banków, a spadochron otwiera się pod działaniem strumienia powietrza.

W celu realizacji powyższego planu wystarczy użyć małą skrzynię biegów, którą można wyciągnąć ze starych samochodów w radiu lub zegarów. W rzeczywistości nie pasuje dowolny silnik elektryczny z bateriami. Po starcie wały mechanizm rakiety zaczynają się obracać, nawijanie nici połączony z pokrywą pojemnika do spadochronu. Po ostatnim zostać zwolniony, kopuła będzie wylecieć, rozwijać i rakieta gładko zejść.

stabilizatory

Do wody dokładnie rakieta wzrosła w powietrze, konieczne jest, aby naprawić go na wyrzutni. Najprostszym rozwiązaniem – do stabilizatory drugiej butelki z tworzywa sztucznego. Prace wykonywane są w następującej kolejności:

  1. Start z plastikowej butelce o pojemności nie mniejszej niż 2 litry. Cylindryczna część pojemnika powinna być gładka i bez fałd i teksturowane etykiet, ponieważ ich obecność może mieć negatywny wpływ na właściwości aerodynamiczne w produkcie w czasie biegu.
  2. Dno i szyjka butelki jest odcięty. Otrzymany cylindrów podzielony jest na trzy pasma o jednakowej wielkości. Każdy z nich jest składana na pół, tworząc trójkąt. Faktycznie, zagięte paski wycięte z części cylindrycznej butelki, i pełnią rolę stabilizatorów.
  3. W końcowym etapie zagiętych krawędziach stabilizatorów są cięte taśmy, w odległości 1-2 cm. Te wystające płaty utworzone w środkowej części stabilizatora odwracają się w przeciwnych kierunkach.
  4. Na podstawie przyszłych pocisku ma szczelinowy stabilizatory, która będzie umieszczona w płatkach.

Alternatywą do plastikowych stabilizatory mogą służyć segmenty sklejki w kształcie trójkąta. Ponadto, rakieta może się bez nich obejść. Jednak w tym przypadku, będzie musiał dostarczyć rozwiązania, które będzie naprawić produkt na wyrzutni w pozycji pionowej.

dziobowy

Ponieważ pocisk jest zamontowany korek w dół, to należy umieścić na dnie odwróconej butelki opływowym nosie, porcji. Do tych celów można przyciąć końcówkę z innej podobnej butelki. Ten ostatni musi być umieszczony na dnie odwróconych produktów. Zabezpieczyć tę część przednią za pomocą taśmy klejącej.

szalupa

Po wykonaniu powyższych kroków mieć rakietę wody, w rzeczywistości gotowy. Konieczne jest jedynie, aby napełnić zbiornik wodą o około jedną trzecią. Poniższy zestaw pocisk w wyrzutni i powietrza pompowanego do niego za pomocą pompy, naciskający na ramion dyszowych zatyczkowej.

W butelce 1,5 litra powinno być pod ciśnieniem kolejność 3-6 atmosfer. Osiągnąć cel jest to bardziej wygodne, używając samochodu z pompy sprężarki. wystarczy zwolnić końcu korka zaworowego i rakiety zdejmuje się do powietrza na skutek działania udarowego od niego strumienia wody.

Konkludując

Jak widać, aby rakieta wody z plastikowej butelki nie jest tak trudne. Wszystko co jest potrzebne do jego produkcji, można znaleźć w domu. Jedyną rzeczą, która może powodować problemy – czyniąc mechaniczny system wdrażania spadochron. Dlatego też, w celu ułatwienia zadania, jego kopuła można po prostu umieścić na nosie rakiety.