340 Shares 1272 views

Co jest obarczona stłuczenia mózgu?

stłuczenie mózgu jest jednym z wielu ciężkich obrażeń, w którym istnieją różne zaburzenia i aktywność mózgu.


Oczywiście, stan ofiary zależy od ciężkości urazu, a także od indywidualnych cech organizmu człowieka. Z reguły dochodzi do utraty przytomności przez pewien okres czasu (od kilku minut do kilku tygodni). Należy również zwrócić uwagę na obszar, który stał urazu mózgu. W pewnych przypadkach zranienia i zlokalizowane w przeciwnym kierunku ze względu na uzyskanie przeciwwagi uderzania stłuczenie.

W każdym razie nie można zostawić ofiarę, która otrzymała uszkodzenia mózgu, bez opieki i leczenia, a konsekwencje mogą być bardzo poważne, niekiedy sprzeczne z ludzkiego życia. Na przykład, mogą być zaburzenia krążenia, znaczny wzrost ciśnienia mózgowo substancją obrzęk mózgu, krwotok podpajęczynówkowy, i inne.

Istnieje kilka rodzajów urazów mózgu. Przede wszystkim, ich nasilenie klassifikatsiruyut. Łagodny powstaje krótką utratę przytomności, częściowe i krótkoterminowe utrata pamięci (amnezja), wymioty, wzrost ciśnienia krwi. Zazwyczaj takie pacjenci muszą dostarczyć resztę odpowiedniego leczenia, a już po kilku tygodniach ciało przywraca funkcje. Jeśli nagrany stłuczenie mózgu umiarkowanego dziecka, może on pozostać nieprzytomny przez kilka godzin. W tym przypadku temperatura ciała wzrasta, niektóre funkcje organizmu są naruszane. Bardzo często stłuczenie mózgu towarzyszą złamania kości czaszki. Ciężkie prowadzi do tego, że pacjent zapada w śpiączkę i mózgu są wyłączone szereg funkcji. W tym przypadku, nadzór medyczny specjalistów i terminowego wsparcia.

Konieczne jest, aby monitorować stan ofiary, która otrzymała uszkodzenia mózgu. Objawy: utrata przytomności, nudności i wymioty, zaburzenia koordynacji ruchowej, zaburzenia mowy, słuchu i wzroku, rozszerzone źrenice, osłabienie tętna, ciśnienia krwi, drobne lub poważne krwawienie z nosa i uszu, drętwienie itp

Oczywiście, wpływ osoba musi być hospitalizowany nemedldenno, ale powinno robić specjalistów. Należy zauważyć, że transport odbywa się w określonym położeniu na utratę świadomości (głowica obraca się w bok). Pamiętaj, aby sprawdzić funkcjonowanie układu oddechowego, aby wyeliminować możliwość głodu tlenu w mózgu.

Wyższe ryzyko urazu mózgu podatnych małych dzieci, ze względu na działalność energiczne. Należy pamiętać, że w niektórych przypadkach dziecko po urazie może czuć się zadowalająco i kontynuować grę, ale po warunkiem, że mogłaby szybko ulec pogorszeniu. Wskazane jest, aby pokazać siniaka dotkniętej lekarzem, aby wyeliminować możliwość negatywnych konsekwencji. Zazwyczaj, diagnozy uszkodzenia mózgu kilku ekspertów (neurologist, uraz neurosurgeon). Następnie należy zrobić test i kompleknoe kontrola przebiegu. Procedury te obejmują rentgenowskie, neurosonography, komputer i tomografii rezonansu magnetycznego, elektroencefalograficznych, mózgu lędźwiowego przebicie oraz innych. Po przywróceniu podstawowych funkcji pacjenta może być zwolniony z instytucji medycznej, pod warunkiem, że wszystkie przepisy domu.