816 Shares 2622 views

Naczepa "Schmitz": producent, cechy i typy

Pod przyczepą rozumie się pojazd, który nie może się poruszać niezależnie. Jego ruch związany jest z siłą trakcyjną maszyn samobieżnych, połączoną w pary. Jednym z typów przyczep są naczepy. Różnią się one brakiem osi przedniej. Są one używane do transportu pewnego rodzaju ładunków. W zależności od rodzaju przewożonego towaru, naczepy mogą znajdować się na pokładzie, zbiorniki, lodówki itp.


Transport ładunków dzisiaj jest bardzo powszechny. Oczywiście potrzebne są pojazdy dla tych rodzajów robót. Produkowane przez różnych producentów w wielu krajach. Należą do nich naczepy "Schmitz", których cechy techniczne pomogły mu zdobyć popularność i zajęły miejsce w dziedzinie logistyki.

Kilka słów o producencie

Firma Schmitz (jej dokładna nazwa to Schmitz Cargobull AG) znajduje się w Niemczech. Zajmuje się produkcją specjalnych urządzeń. Naczepa "Schmitz" zajmuje największą część produkcji.

Historia firmy rozpoczęła się w XIX wieku. Założycielem jest Melchior Schmitz, który w 1892 r. Otworzył kuźnię. Później zaczął produkować wózki. W 1935 roku firma produkowała pierwszą naczepa. Razem z tym wozami zostały wykonane. Z biegiem czasu firma rozszerzyła swoje produkty o popularność.

W 1969 r. Otwarto fabrykę produkcji samochodów dostawczych w mieście Vreden. Dziesięć lat później zakłady zostały otwarte w Berlinie i Altenbergu. Do 2006 r. Firma miała punkty sprzedaży we wszystkich krajach europejskich.

Wykorzystanie nowoczesnych technologii

Charakterystyka naczepy "Schmitz" zapewnia produkty firmy duże zapotrzebowanie. Wszystkie produkty są wysokiej jakości, wytrzymałości, bezpieczeństwa.

W swojej historii przedsiębiorstwo stale modernizowało swoją produkcję, starając się polepszyć jakość swoich produktów. Należy zauważyć, że wraz z produkcją naczep firma zajmuje się nadwoziem, obróbką metali, produkcją zawieszeń, podwozia i elektroniki. Pozwala nam to uzyskać wysokiej jakości produkty charakteryzujące się ekonomicznością i niezawodnością.

Jeszcze niedawno firma opanowała użycie śrub i nity zamiast spawania szwów. W tym samym czasie wszystkie elementy konstrukcji są ocynkowane. Te dwa kroki znacząco poprawiły jakość już sprawdzonych technologii.

Cechy naczep

W Europie i na WNP, a także w Rosji, naczepa Schmitz jest bardzo popularna. Jest to wynikiem złożonej i długiej pracy na rzecz poprawy jakości produktów.

Wszystkie urządzenia firmy są opracowywane z wykorzystaniem pełnej konstrukcji ocynkowanej, która zabezpiecza przed korozją. To zwiększa żywotność pojazdu. Zastosowanie śrub i nity zamiast spawania szwów poprawia niezawodność i obciążalność maszyn. Naczepa "Schmitz" może przewozić towary cięższe i duże, co jest niemożliwe dla wielu innych środków transportu.

Różnorodność gatunków

Do tej pory firma produkuje ponad dziesięć różnych rodzajów naczep. Są one używane do transportu różnego rodzaju towarów wszelkiego rodzaju, z wyjątkiem dużych i dużych ciężarów.

Możliwość rozważenia naczep izotermicznych jako nowości. Różnią się one stosowaniem płyt warstwowych "Ferroplast". Taki projekt pozwala na poprawę właściwości izolacji cieplnej. W tym naczepa-chłodnice "Schmitz" są łatwe w obsłudze i konserwacji.

Naczepy firanki firmy mogą być wyposażone w nawet prześwitujący dach przesuwny. Umożliwia to załadowanie przyczepy z góry za pomocą wózka widłowego. Wymiary przyczep osiągają trzynaście i pół metra długości oraz dwa i pół metra szerokości. Wysokość przyczepy wynosi trzy metry.

Pojemniki do przewozu kontenerów "Schmitz" umożliwiają transport towarów o wadze do dwudziestu czterech ton. Mogą być zainstalowane pojemniki różnego typu.

Naczepy z ruchomą podłogą są szeroko stosowane do transportu materiałów sypkich. Są one rozładowywane przez tylne drzwi za pomocą ruchomej podłogi.

Modele sprzętu produkowanego przez Schmitz są stale ulepszane. Wszystkie nowe wersje sprzętu są oferowane, nawet lepsze i bardziej niezawodne. Wybierając naczepa Schmitz, możesz mieć pewność, że sprzęt będzie trwał przez długi czas bez żadnych problemów.