546 Shares 7611 views

Fiksatory stawu kolanowego dla sportu

W sporcie ważne jest, aby zwrócić uwagę nie tylko na wynikach i treningu mięśni. Konieczne jest, aby monitorować stan stawów, szczególnie kończyn dolnych. Największe obciążenie poddaje się kolana, więc kiedy ruchy niedbały ewentualnej szkody. I z powodu stałych oddziaływań fizycznych stawów nosi broken chrząstki i więzadła dochodzi do stanu zapalnego. Dlatego sportowcy są bardzo ważne, aby wybrać sprzęt do uprawiania sportów. Szczególnie potrzebne zamki stawu kolanowego. Nie należy mylić ich z ortez medycznych, które zapewniają unieruchomienie stawu kolanowego. Istnieje wiele klipów sportowych, nie przeszkadzają w ruchu, ale chroniąc stawy przed urazami.

zamki funkcyjne

Te nakolanniki są najczęściej wykorzystywane do celów terapeutycznych. U pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów, zapalenie stawów, po urazach i operacje na kolano je nosić, aby zmniejszyć obciążenie na kolana, zmniejszyć ból i naprawić części stawu w prawidłowym położeniu. Ale są one wykorzystywane, a zdrowi ludzie. Na przykład, użyj blokady stawu kolanowego dla sportu. Osoby doświadczające zwiększonej aktywności fizycznej często cierpią z mikro urazów więzadeł i mięśni, zwichnięcia, bóle kolan i obrzęk. Aby zmniejszyć dyskomfort podczas ćwiczeń, trzeba kolano. wykonuje on następujące funkcje:

 • zmniejsza ból, obrzęk i stan zapalny;
 • rozwiązuje złącze w prawidłowej pozycji, co zapobiega zużyciu chrząstki;
 • To zmniejsza ryzyko obrażeń;
 • To poprawia przepływ krwi, limfy i metabolizm przepływu;
 • To chroni staw przed przeciążeniem.

Te nakolanniki są szczególnie ważne dla osób zaangażowanych w sporcie zawodowym i nie można przerwać trening. Uchwyt pomaga utrzymać zakres ruchu i zmniejszenie bólu. Ponadto przyczynia się do poprawy wyników sportowych.

Jakie cechy musi mieć nakolanniki

Fiksatory stawów kolanowych, które są wykorzystywane do uprawiania sportu, powinny być idealnie dopasowane do wielkości człowieka. Ten najwyższej jakości nakolanniki, przez które może wykonywać swoje funkcje. Ważne jest, że materiał, z którego wykonana jest orteza, pozwala skórze oddychać i nie powoduje alergii. Ponadto, trzeba zablokować było szczególnie potrzebne w niektórych sportów. Na przykład, gdy robi akrobacje, siatkówka, łyżwiarstwo figurowe trzeba nakolanniki z miękkimi wkładkami silikonowymi lub hel, a dla drużyny sportowej agresywnej rzepki muszą być chronione przez wzmocnionego szyte poduszki.

Jakie są stawu kolanowego zamki

nakolanniki wykonane są z różnych materiałów. Ponadto, w zależności od stopnia sztywności i funkcji, zamki są w kilku formach.

 • Bandaże elastyczne i taśmy słabo obsługuje połączenia, ale są łatwe w użyciu i nieco zmniejszyć obciążenie.
 • Opatrunki wykonane z elastycznego materiału, tego samego kształtu nogi, zwykle obejmują nie tylko złącze, ale również nogę powyżej i poniżej niej. Mogą być noszone jako pończochę, ale wygodniejsze te mocowane rzepami.
 • Ortezy o twardych wkładek lub wzmacnianych nakolanniki są przeznaczone do ochrony spoiny przed wstrząsami i krople.
 • Kneecaps silne utrwalenie zwykle wyposażone we wkładki, złącza i usztywniaczy metalowych lub z tworzyw sztucznych. Są one rzadko stosowane w sporcie, tylko tych sportowców, którzy doznali urazu lub choroby stawu.

Rozróżniać i inne rodzaje nakolanniki: rozdzielne, sprężarka, ocieplenia, z dodatkowymi rolkami i wkładek. Ponadto, mogą one być nazywane w różny sposób. Sportowców, są często używane w taśmę klejącą, – taśmy elastycznej powierzchni. Aby rozwiązać również zastosowanie szyn, podpory, szelki, klamra.

Co sprawia, nakolanniki

Fiksatory stawu kolanowego wykonane są z różnych materiałów. Przy wyborze nakolanniki dla sportu trzeba zwrócić uwagę, że to było tak naturalne, pozwala skórze oddychać i nie powoduje reakcji alergicznych. Terapeutyczne trudne zaczepy wykonane przy użyciu stali medycznej i plastiku. Te nakolanniki są wykorzystywane tylko przez sportowców po urazach, jak poważnie ograniczyć ruch. Najczęściej, aby zmniejszyć obciążenie, dwa rodzaje materiałów stosowanych w kolanie.

 • Tkaniny naturalne: bawełna lub wełna. Aby zwiększyć właściwości elastyczne mogą być dodane włókna Dacron. Takie kolano mieć efekt ocieplenia podczas uprawiania sportu i zapobiega rozciąganiu mięśni i wiązadeł oraz hipotermii.
 • materiałów syntetycznych: poliestru, neoprenu i nylonu. Są one wykorzystywane w różnego rodzaju nakolanniki. Najwygodniejszym kolanowego z neoprenu. On ustala kolano nie uniemożliwia ruch i pozwala skórze oddychać. Ponadto nakolanniki wykonane z tworzyw sztucznych mogą być użytkowane przez dłuższy czas.

zaciski sprężyste

Te rodzaje nakolanniki wykorzystywane w zajęciach sportowych najczęściej. konieczna jest kolano elastyczny podtrzymujący, aby zmniejszyć obciążenie na kolana. Ponadto, pobudza krążenie krwi, łagodzi ból i obrzęk. Jeśli wysokie ryzyko urazów, elastycznego modelu ze zbrojonego rzepki. Istnieje kilka rodzajów miękkich nakolanniki:

 • Bandaż elastyczny jest łatwy w użyciu. Wspólne bandaż może być dowolny napięcie i mogą nosić bandaż przez długi czas. Opaska wykonana z materiału naturalnego i pozwala skórze oddychać.
 • Pasek na kolano silikonu został zaprojektowany do obsługi rzepkę i zmniejszyć ból. Są to zarówno pojedyncze i podwójne ramiączka, zapewniając bardziej stabilne podparcie.
 • Uważane za najbardziej komfortowe zamki neoprenu wyposażone w rzepy. Są łatwe w zakładaniu i dostosować rozmiar.

ciasne zaciski

Ortezy z silnym zamkiem stosowana jest tylko po urazach i wspólnych problemów. Nakolanniki zmaksymalizować sztywność stawów wyposażony szprych metalu. Mają sztywną ramę, często wykonaną z tworzywa sztucznego i stosunkowo złożoną strukturę. Używane takie ortezy po złamaniach i zwichnięciach. Kneecaps silne utrwalenie z neoprenu lub innego materiału sprężystego posiada metaliczną usztywniacz i mocno osadzony przegub, ograniczający ruch. Są one wykorzystywane do zapalenia stawów lub choroby zwyrodnieniowej stawów.

Ale trudno blokada nie pasuje kolano na treningu sportowego, która poważnie ogranicza ruch. Dlatego też często używa sportowców półsztywnego kolana. stabilizują one staw, aby chronić go przed niepożądanymi ruchami i urazów.

Jak wybrać odpowiedni plik dla sportu

Aby kolano naprawdę pomaga sportowcom, aby uniknąć obrażeń i zmniejsza obciążenie stawu, konieczne jest, aby wybrać odpowiedni. Ale często jest to trudne, bo gdy ćwiczysz mięśnie napięte i zmiany terenu. Odpowiednio wybrana blokada stawu kolanowego musi szybko podjąć pożądany kształt, dostosować się do zmieniających mięśnie i wiarygodnie ustalić wspólnego. Ponadto konieczne jest, aby kolano było w stanie dogonić na bieżąco, w zależności od obciążenia. Najlepiej jest szukać pomocy u specjalisty, który może doradzić co Kolano jest bardziej odpowiednie w tym przypadku i pomoże wybrać rozmiar.

Najważniejszą rzeczą do obcisłe stawu kolanowego, utrzymując ją, ale nie złamać i został przeniesiony przez krwiobiegu. W celu określenia wielkości objętości mierzonego w kości udowej 10-15 cm powyżej kolana. W zależności od tego, zidentyfikowano szereg rozmiarów. Ale lepiej jest przed zakupem kosmyk jego miarę, jak ulgi mięśni w ogóle inna.

Najlepsze klipy sportowe

Każdy, kto jest poważnie zaangażowany w sport wie, w jakim celu każdy kolano jest lepszy w użyciu. Ich popularność zależy od niezawodności, łatwości obsługi i kosztów. Najlepsi sportowcy są uważane za jedne nakolanniki.

 • Kolano Fosta wykonana z neoprenu, dotyczy lekkiego bandaża elastycznego. Ma specjalną wkładkę wykonaną z silikonu, który pomaga ustalić nie tylko pokolenia, ale rzepkę.
 • Ortezy z Pharmacels niezawodne wsparcie i ochronę stawu kolanowego. Zaciski te mają wpływ ocieplenia, który pomaga utrzymać elastyczność więzadeł. nakolanniki zaprojektowany specjalnie to przedsiębiorstwo specyficznych ruchów podczas aktywności na świeżym powietrzu i sportów.
 • Mueller klejenia neoprenowy stawu kolanowego firmę skutecznie chronić przed urazami. Ich konstrukcja z czterech skrzyżowanych ramiączkach bezpiecznie blokuje kolano zmniejsza obciążenie na nim, ale nie ogranicza ruchu. Istnieją modele o zwiększonej ochrony rzepki, która chroni staw przed wstrząsami.
 • Variteks nakolanniki wykonane są z neoprenu i nadają się nie tylko do wyścigów, ale również do pływania, surfowania. Takie zamki mają funkcję wsparcia rzepki, co jest bardzo ważne przy wysokim wysiłku fizycznego.

Opis Użyj nakolanniki

Jeśli uwalnianie nosiła te przepisywane na rehabilitację po urazach lub zmniejszyć obciążenie uszkodzonego stawu kolanowego, należy trzymać się jej zaleceń w czasie noszenia. Zazwyczaj klipy sportowe noszone podczas ćwiczeń lub zajęć na świeżym powietrzu. Większość modeli nie są zalecane do noszenia więcej niż 8 godzin. Nie można nosić nakolanniki, jeśli powierzchnia wewnętrzna pojawiają metalowych części, gdyż może to uszkodzić skórę.

Jak prawidłowo dbać o nakolanniki

Elastyczne zaciski bez wkładek metalowych i plastikowych mogą być myte w maszynie, ale lepsze ręce, tak aby zachować ich kształt dłużej. Półsztywna kolano usuwane tylko w zimnej wodzie bez proszku. Aby uniknąć uszkodzenia urządzenia, nie można prasować i suchy w pobliżu źródeł ciepła.