356 Shares 7380 views

Imię Adela: pochodzenie, charakter i przeznaczenie

Czasami słychać, jak matki lub tatusiowie wołają do swego dziecka: "Adela!" Prawdopodobnie oznaczają imię Adel, którego pochodzenie nie zostało jeszcze ustalone. Wiadomo tylko, że podobne słowo istnieje zarówno we wschodniej, jak i germańskiej. Adel nazywa się zniekształconą Adele. W naszym kraju takie delikatne i kochane imię nazywane są zwykle dziewczętami, ale w krajach arabskich takie eufoniczne imię nazywa się chłopcami. Prawdziwy akcent przypada na pierwszą sylwę, od której Adel otrzymuje orientalny smak. W języku arabskim słowo to oznacza "wierny, wierny, uczciwy". Podobne słowo znajduje się również w językach romano-germańskich, ale oznacza "szlachetne, pobożne", a najczęściej tak zwane są dziewczynkami. A co oznacza nazwa Adela? Jest to imię dziecka, niezależnie od płci, które rodzice chcą widzieć godnych, wiernych, wiernych, pobożnych. Uważa się, że nazwisko podkreśla i wzmacnia najbardziej szlachetne cechy osoby.

Imię Adela i postać dziewczyny

Główną cechą bohatera, którą dziewczyna pokazuje od najmłodszych lat, jest spokój i dyskrecja. Dziecko unika hałaśliwych firm, nie lubi gier zbiorowych, choć fizycznie rozwija się bardzo dobrze. Ma niewiele przyjaciółek: imię Adela podkreśla charakterystyczną dziewczynę, nie pozwala jej na wymianę na drobiazgi.

Ale jeśli Adele znalazła przyjaciółki, pozostaną z nią na zawsze, a w ich życiu dziewczynka bierze czynny udział, czasami po prostu dyktując własną opinię. Jednak zawsze jest odpuszczana, ponieważ w każdej trudnej chwili zawsze przychodzi do akcji ratowniczej. Kobieta o imieniu Adel nigdy nie aspiruje do przywództwa. Skromna i nieśmiały, jest znakomitą artystką. Jednak w decydujących lub trudnych chwilach to ona potrafi się skoncentrować, podejmować nadzwyczajną decyzję i prowadzić zespół. Jednak Adel zazwyczaj nie wzbudza drabiny kariery.

Miłość i małżeństwo

W życiu osobistym Adele jest zawsze skromna i nieśmiała, choć najczęściej nie są to jej prawdziwe cechy, ale tylko część obrazu.

Bardzo docenia przyjazne i równe stosunki, dlatego udana małżeństwo może powstać tylko z mężczyzną, który potrafi zrozumieć i wspierać młodą kobietę. Zgodnie z przekonaniami Adele, jej mąż powinien przede wszystkim docenić osobę w niej, a dopiero wtedy kobietę. Jednak jest z takim mężczyzną, że Adele jest w stanie ujawnić się zarówno psychicznie, jak i seksualnie. Zakochana, stanie się wspaniałą gospodynią, seksowną żoną, troskliwą matką. Zdradzenie kobiety, noszącej imię Adela, nie jest w stanie, więc cudzołóstwo cudzej kary innej nie wybacza. Jest jednak mało prawdopodobne, aby postanowiła porzucić zmarłego męża: raczej cierpi, niż zmienić swoje życie.

Wady nazwy

Piękne i harmonijne samo w sobie, imię Adela pochodziło z tych krajów, gdzie tradycyjnie nie ma tradycyjnego sposobu na dawanie patronimu rosyjskiemu. Być może w naszym języku praktycznie nie ma nazw, które mogłyby stworzyć harmonijną parę ze słowem Adele. Ponadto imię nie ma w wigilii, ani w kalendarzu katolickim, więc niektórzy kapłani odmawiają chrztu dziecka pod tym imieniem.