806 Shares 6166 views

katastrofy samolotu w Irkucku: przyczyny wydarzeń dotknięte

Ludzie zawsze marzyli o lataniu. Realizacji planów Dopiero po wynalezieniu samolotów. Jednak, podobnie jak w przypadku wszelkich obiektów, które zostały stworzone na ziemi, samoloty i samoloty podlegają sile grawitacji, co oznacza, że mogą spaść, niosąc dziesiątki lub setki istnień. Jeden z tych wypadków była katastrofa lotnicza w Irkucku, która odbyła się w 1997 roku. Powtórzyła w 2001 i 2006 roku. Te tragiczne wydarzenia i konsekwencje obejmą w tym artykule.

Chronologia katastrofie Irkuck powietrza 1997 zdarzeń

06 grudnia 1997 w Irkucku, był tragiczny wypadek z udziałem upadek samolotu transportowego An-124. Krótka historia upadku transportu lotniczego następującym jest znana:

  • płaszczyzna następnie trasę Moskwa Irkuck-Władywostok-Cam Ranh;
  • Na pokładzie było 15 pasażerów i 8 członków załogi;
  • Celem lotu było transportować dwa 40-tonowy myśliwiec utworzony w Irkucku Lotnictwa Plant, na terytorium Wietnamu;
  • 3 sekundy po podniesieniu samolotu na wysokości pięciu metrów pochodzi przepięć № silnik 3 z awaryjnym;
  • dokładnie 6 sekund po dalszym podnoszeniu transportu powietrza wysokości 22 stóp zatrzymany № silnika 2;
  • Dokładnie 2 sekundy po wzrostem wysokości 66 metrów nastąpiło trzecia zatrzymania silnika;
  • działa tylko na jednym silniku, samolot zaczął spadać.

Z powodu powyższego problemu i nie było katastrofy samolotu (Irkuck, 1997) – samolot rozbił się na domy. Wypadek zabił wszystkich członków załogi i 45 osób – mieszkańców zniszczonych domów, ponad 70 rodzin straciło swoje domy.

Co jest przyczyną katastrofy w Irkucku w 1997 roku?

Tragiczne zdarzenie 1997 spowodowały znaczący mieszać w prasie. O tym mówić, nie tylko w Rosji, ale także daleko poza jej granicami. A większość z przedstawicielami środków masowego przekazu opisaliśmy kilka możliwych wersji wypadku, z których jedna miała surge dwa silniki, a także awarię zaworu do trzeciego silnika. Ta przyczyna jest taka sama, jak oficjalnej wersji specjalnej komisji zajmującej się badania wypadków i składu raportu końcowego w sprawie wypadku. Wspomina też błąd podczas konserwacji.

Katastrofa lotnicza (Irkuck, 2001): Chronologia wydarzeń

04 lipca 2001 w Irkucku, był brak innego samolotu – Tu-154 na trasie z Jekaterynburga, Irkuck, Władywostok. Według komitetu ekspertów, zdejmując z Jekaterynburga i wzrost wyłożenia do wysokości 10.100 metrów odbyło się zgodnie z planem, bez żadnych wyraźnie naruszeń.

Pojawiły się problemy z zarządzaniem samolotu do tego stopnia, że jako pasażer Tu-154 był wyląduje w Irkucku. Powstało uszkodzenie elektroniki, samolot zaczął spadać, wpadł w korkociąg i nie było katastrofie lotniczej (Irkuck, 2001). Samolot spadł na ziemię i zaczął się palić całkowicie zniszczone.

Jakie są przyczyny tragedii Irkucku w 2001 roku?

Według wstępnych danych, przyczyną wypadku była panika ze strony członków załogi, którzy nie byli w stanie rozpoznać i zneutralizować „dumping na płaskiej spinu samolotu podczas lądowania.”

Zdaniem ekspertów, załoga była bardzo wyczerpana, jak dzień wypadku latał około 20953 godzin i wykonał ponad 11 387 cykli lotu z „start i lądowanie.” To, że taki niezwykły los spotkał ten potężny Tu-154. Irkuck (awaria) przerwane życie 145 osób, a wśród nich – 9 członków załogi i 136 zwykłych pasażerów.

Ta straszna katastrofa w 2006 roku

09 lipca 2006 był trzeci wypadek Irkucka. Tym razem katastrofy doszło z udziałem samolotu Airbus A310-324, na trasie z Moskwy do Irkucka. Z danych Komisji w sprawie badania wypadków wiadomo, że w wyniku niewłaściwych działań i niezharmonizowane załogi wzięło losową wyjście jednego z silników na starcie.

W rezultacie, podczas lądowania na lotnisku w Irkucku samolotu wypadł z pasa startowego i nie zahamował w odpowiednim czasie, w obliczu kompleksie garażowym. Więc nie był nowy krach (Irkuck, 2006), co zginęło 125 osób (wśród nich – 8 członków załogi i 195 pasażerów), 63 osób zostało rannych, a szkoda różnej ciężkości.

Dochodzenie i planowane dochodzenie

Zaniedbania załogi, która doprowadziła do tragedii, która spowodowała wiele negatywnych i gniew opinii publicznej. W poszukiwaniu przyczyn i sprawców wypadków krewnych ofiar szturmowali biura lotnicze „Sibir” i wielokrotnie prosiła o pomoc od prywatnych detektywów.

W tym samym dochodzenie do zbadania przyczyn katastrofy rozciągnięte dokładnie dwa lata i pięć miesięcy. Łączna kwota zaangażowanych w postępowaniu materiałów wyniósł 55 tomów. W tym czasie, to podnosi ponad 10 różnych wersji tego incydentu, kort 339, 205 i 128, medyczne badania genetyczne przeprowadzono.

Po dochodzeniu, ogłoszono, że błędne i niekontrolowane działania załogi, przeprowadzona w czasie lądowania. Aby to wszystko doprowadziło katastrofie (Irkuck) 2006.

Czas na wyczyny: steward Andrew

Pomimo tragicznego wypadku w 2006 roku, nie wszyscy członkowie załogi byli zdezorientowani i spanikował. Niektórzy, wręcz przeciwnie, pokazał swoją najlepszą jakość heroiczny. Na przykład katastrofy samolotu w Irkucku zamienił się bohaterem jednego z stewardes – Andrey Dyakonov.

Według świadków, to był Andrew trzymał głowę podczas eksplozji i ognia prawą stronę wykładziny. Zgodnie z instrukcjami, znokautował zacięty drzwi i jedna noga zaczęła niech pasażerów. Tak więc, stewardesa była w stanie uratować życie 30 osób. Jednak sam Andrew nie mógł wyskoczyć z płonącego kabinie samolotu. Pośmiertnie został odznaczony Orderem odwagę.

Feat stewardesa Victoria Silberstein

Nie pozwalają się zgubić katastrofie lotniczej w Irkucku i stewardess Victoria Silberstein. Ze świadków wiadomo, że ten dzielny 22-letnia dziewczyna jest nie tylko wydostać się spod gruzów pojawiły się, ale udało się również doprowadzić przez wyjścia awaryjne i znaleźć innych pasażerów. Podczas misji ratunkowej Victoria doprowadziła do 20 osób.

Ona przeżyła choć stewardesa i dostał kilka urazów i wstrząśnienie mózgu. Dziewczyna przez długi czas, przyszedł do życia w szpitalu. Sklifosovsky. Po uwolnieniu, ona wróciła do swojego zawodu.

Po to zostało w pełni zbadane katastrofy samolotu w Irkucku i ogłoszony winnym, Wiktoria otrzymała medal „Spieszę czynienia dobra”, otrzymał Medal of Honor „za odwagę” i otrzymał kilka wyróżnień i nagród.