742 Shares 5847 views

Aszdod, Izrael – port morski i ośrodek przemysłowy

Aszdod znajduje się na wybrzeżu Morza Śródziemnego, 30 km od Tel Awiwu. Uważany jest głównym portem morskim i głównym ośrodkiem przemysłowym w Izraelu. Nowoczesne Aszdod powstała w 1956 roku w pobliżu starożytnego miasta, na piaszczystych wzgórzach. To miasto słynie z parków, których jest wiele. Na przykład, popularny „Ad Halom”, położony w pobliżu centrum handlowego. Tutaj można zobaczyć liczne zabytki.


Można wspiąć się na wzgórze Jonasza, gdzie według legendy znajduje się grób proroka. Z tej lokalizacji oferuje magiczny widok na port i okolic miasta. Ashdod znany jest również wydm „piasków Park”, która osiąga ponad 250 m długości i 35 m wysokości.

wał

Podczas wizyty w tym mieście, trzeba iść wzdłuż nabrzeża. Piękne miasto Aszdod (Izrael) słynie z malowniczych miejscach. Tuż nad brzegiem morza jest ciekawą twierdza 640-1099 gg. N. e. W tym czasie wieża służyła sygnalizuje atak Bizantyjczyków. W dzisiejszym kwartału „Ha-City” jest ośrodkiem sztuki. Na centralnym placu znajduje się Statua Wolności, wierzchołek, który jest oświetlony przez wiązkę laserową. Na jednej z najstarszych ulic w mieście o nazwie po syjonistycznego filantropa Rogozin, znajdują się liczne restauracje Aszdod ( „CA” Lechaim „Colosseum” i inne.) I wiele sklepów. Oraz w obszarze „Lido” plaży (w pobliżu dużego parkingu) jest rynek Morza Śródziemnego, gdzie jest energiczny handlu.

Opis miasta

W ostatnich latach aktywnie rozwija infrastrukturę, transport są funkcjonalne i wygodne, dzięki czemu praktycznie nie ma korków. centra handlowe, nowe budynki mieszkalne są również budowane w mieście Aszdod (Izrael), rosnącej liczbie opcji rozrywkowych. W latach 90. ubiegłego wieku zaczął się poruszać do Ashdod imigrantów z Rosji, więc istnieje duża rosyjskojęzyczna społeczność w tej części Morza Śródziemnego. Tutaj otworzył wielu rosyjskich restauracji i kilka sklepów.

cechy klimatyczne

W mieście Aszdod przeważnie śródziemnomorskim klimacie deszczowe chłodne zimy, ciepłe wiosna, gorące lato i jesiennym słońcu. W zimie temperatura powietrza jest niższa niż 5 stopni. Średnia temperatura latem wynosi około + 27 do + 30 stopni. Do rekreacji morskiej jest najlepiej wybrać okres od maja do września, a podróżować po kraju i zwiedzanie miasta – czas od kwietnia do maja lub września do listopada.

Dotarcie do Aszdod

Rosja może dostać się z samolotu do Jerozolimy i Tel Awiw, Aszdod, a stamtąd do autobusów. Ponadto, istnieje loty z Beer-Szeby. Jest też pociąg na trasie „Tel Aviv – Aszdod”. Izrael – nowoczesny kraj. W większości miast można wygodnie poruszać się pojazdy dostawcze, autobusy lub taksówki. Dla fanów kolarstwa w Aszdod posiada doskonałą sieć velodorog.

Rozrywka i atrakcje

W Aszdod, trochę znaczeniu historycznym i architektonicznym, ale mimo to, musimy zobaczyć. Od byłego wielkiego miasta zachowały się jedynie fragmenty dawnej twierdzy Ashdod-Yam i ruin wieży sygnałowej. W środku wsi znajduje się Muzeum Sztuki, które odwiedza, można dowiedzieć się o wartościach kulturowych miasta i jego historii. Nowoczesne Aszdod – bardzo czysty i piękny, jak okładkę magazynu i jest nieco przypominający mega-miast na Bliskim Wschodzie.

Jest to dość spokojne miasto, ale zapominają o ostrożności nadal nie warto. Konieczne jest, aby stosować się do zasad przyjętych tutaj zachowanie, przestrzegaj lokalnych religijnych i wartości kulturowych miasta Aszdod. Izrael – kraj, który szanuje tradycje swoich przodków.