200 Shares 3795 views

Naturalny środek przeczyszczający pochodzenia roślinnego

Zaparcia – powoduje ona nieprawidłowe działanie w przewodzie pokarmowym. Osiedlili się siedzący tryb życia, nieodpowiednia dieta, starości lub ciąży. Fakt, że ten stan przynosi wiele bólu i dyskomfortu, to fakt bezsporny, jak osoby cierpiące na zaparcia – nieaktywny, depresji i nie zawsze zebranych. Nowoczesna farmakologia pracuje nad stworzeniem wydajnych i skutecznych leków z listy minimalnych skutkach ubocznych. A jak ci, dla których z powodu sędziwego wieku ciążowego lub roztworu leku do problemu jest niemożliwe? W tym przypadku, to pomoże przeczyszczające pochodzenia roślinnego.


Zapobieganie zaparciom

Wiadomym jest, że główną przyczyną zaparć jest nieodpowiednia dieta, to znaczy, przekąski i kanapki zamiast kompleks obiad, fast food, nieproporcjonalna spożycie białek, tłuszczów i węglowodanów. Na przykład, białka stanowią budulec dla organizmu, ale nadmierne spożycie prowokowania zaparcia. Najwyższe stężenie pierwiastka zatęża się mięsa, ryby i twarogu. Konieczne jest zatem, aby kontrolować ilość spożycia tych produktów. Profilaktyka zaparć może być przeprowadzona za pomocą owsianych lub otrębów pszennych – naturalny środek przeczyszczający naturalnego pochodzenia roślinnego. Chodzi o to, że otręby, oprócz witamin i minerałów, zawierają błonnik i nierozpuszczalnego błonnika. Nie mogą być traktowane z soku żołądkowego, a więc oczyścić jelita z toksyn i kałem. Aby unormować trawienie spożywają wystarczającej ilości 1 łyżkę otrąb rano i wieczorem, picie dużej ilości płynów (woda, kawa, herbata, itp). Innym doskonałym środkiem przeczyszczającym profilaktyczne pochodzenia roślinnego – Kasza z dodatkiem suszonych owoców. Ci, którzy zaczynają dzień z płyty żywności, wzdęcia, odbijanie nieznanym, zaparcia i inne nieprzyjemne zjawiska związanego z problemami trawiennymi.

Jedzenie działanie przeczyszczające

Jeśli z jakiegokolwiek powodu medyczny leczenie zaparć jest nie do przyjęcia, że nadszedł czas, aby zwrócić uwagę na tradycyjne metody, takie jak środek przeczyszczający pochodzenia roślinnego. Wśród tanich, produkty zdrowe i nie mają przeciwwskazań trzy główne grupy:

  • świeże owoce i warzywa;
  • suszonych owoców;
  • produkty mleczne.

Świeże owoce i warzywa spożywane w postaci soków, przecierów, sałatek. Pożądane jest, aby nie obróbce cieplnej, dzięki czemu nie tracą swoich korzystnych właściwości. Mimo, galaretki, przygotowane na bazie tych produktów ma silne działanie przeczyszczające – jest to bardzo skuteczny środek przeczyszczający pochodzenia roślinnego. Buraki, dynia, marchew, kapusta (większość jego odmian i gatunków), rzepa, pasternak, fasola – to nie jest cała lista warzyw, które są zalecane do normalizacji stolca. Jeśli chodzi o świeże owoce, to jabłka, śliwki, gruszki i winogrona. Służą one cały w postaci sałatek lub soku (puree). Wśród suszonych owoców, które dają efekt przeczyszczający, najlepsze są śliwki, rodzynki i morele. Jeśli chodzi o produkty mleczne, to w jego skuteczność została uznana na liście „naturalne środki przeczyszczające.” Dotyczy to jogurtu, jogurtu, fermentowane mleko, jogurt pieczone bez cukru i wypełniaczy. Ważne jest, aby produkt był świeży, nie więcej niż 3-5 dni od daty produkcji, lub jego przeczyszczający efekt jest praktycznie anulowane. W większości przypadków, dietetycy i gastroenterologii zaleca się przygotować takie produkty niezależnie.