849 Shares 1152 views

Czy tracimy instynkt samozachowawczy?

Medyczny Encyklopedia określa instynktu jako bezwarunkowego odruchu, które ma złożoność i objawia się jako wrodzona stereotypowym reakcji na skutek określonych bodźców.

Dawno temu, w dawnych czasach, nasi przodkowie, napełnianie stożki, opracowała zestaw wzorców zachowań. Nie możesz dostać się do paszczy lwa – jest porysowana, nie jest możliwe, aby przejść ze szczytu klifu – ushibeshsya. A w ogóle: nie znając Forda, nie kłuć nos do wody! To wszystko – instynkt życia, czy raczej instynkt samozachowawczy w trosce o życie.

Instynkt – to coś, co leżało w rodowego pamięci i zwierząt i ludzi, nie pozwalając im zniknąć z powierzchni ziemi, i to, co jest teraz wyrwane ludziom bezpiecznie.

Instynkt nie umiera

Dziecko, pojawiając się na świetle, a niesie ze sobą pamięć o przodkach, nierozerwalnie związaną z ich genów w postaci instynktu. Instynktownie sprawia ssące ruchy, aby zaspokoić swój głód, i płacz, wymagający uwagi na osobę. Go od urodzenia, niedźwiedzie i dba o potężnej instynktu samozachowawczego. Nie dać dziecku umrzeć z głodu lub zamrożenia, w stanie wezwać pomoc.

Następnie dorastania, dziecko zaczyna tracić ten instynkt. Tak, ale nie zdziw się! W tym, współczesny świat jest tak zdezorientowany i tendencyjne, że nawet główny dziki instynkt – instynkt samozachowawczy – zaczyna zanikać.

Znakowanie eliminuje instynkt przetrwania

Zadbaliśmy o dziecku. Po tym wszystkim, jesteśmy tak boi, że nie wiem jak, nie rozumieją i może zrobić wiele szkód do siebie. Gdzie to zrobił? Prosta i staliśmy w tych samych warunkach. A my wołał: „Nie dotykaj, spalone!”, „Nie biegaj, spadniesz!”

Ale okazuje się, jeśli pozwolisz dziecku odkrywać świat i uwierzyć w jego instynktów – nie palić i nie spadnie, bo nie tworzą aureolę wokół niego bezbronne istoty niezgrabne.

Jeśli wierzyć naukowcom, którzy mieszkali długo w dzikich plemion, instynkt samozachowawczy – wspaniały mechanizm, który jest aktywowany, gdy tylko dziecko zaczyna poznawać świat wokół nas. Dzieci w tych plemion nie wchodzą do dołu i spala ogniem, ale za nimi nie jest stały nadzór przez starszy.

Jak psychologowie mówią, jest dokładnie to, co dziecko ma prawo do wzięcia odpowiedzialności za swoje życie i powoduje jej włączenie instynktu samozachowawczego. I to jest, proszę mi wierzyć, będzie działać znacznie lepiej mamę kto decyduje za siebie, jak się zachować swoje dziecko w każdej chwili swego życia, i gładzi, więc miał rację.

Konsekwencje utraty instynktu samozachowawczego

I wtedy pojawia się nowa generacja, która nie ceni, nie potrafią docenić życie. Rzeczywiście, początkowo, od dzieciństwa, ci ludzie słyszeli: „Ty może nie, nie wiem, nie można zrobić.” Boją się, a nie poznali życie i dlatego nie może być prawdziwe do dysponowania nim. Czego oni wartość? Dlatego trzeba go – to życie? I podświadomie zawarte w grze do życia, ciągle sprawdzając go na siłę. Alkohol, narkotyki, dziczyzna nastoletnia niepotrzebne ryzyko dla rozrywki – to znak, że ludzkość utraciła podstawowy instynkt samozachowawczy.

Mamy rozwija, straciliśmy kontakt z ich naturalnego siedliska. Wymiana instynktowne zachowanie rozsądne. Ale intelekt odegrał okrutny żart z nami. Mamy wstąpił do nieba, nie czuć grunt pod stopami, stracił równowagę i ostatecznie utracone.